Thursday, May 30, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Jak dobrać ubezpieczenie na życie, aby nie przepłacić?

Jak dobrać ubezpieczenie na życie, aby nie przepłacić?

Jak będąc młodym, wybrać dobre ubezpieczenie?

Aby dokładnie ustalić składki, sumy, stopy procentowe może pomóc nam kalkulator ubezpieczeń na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl / fot. materiały prasowe

Jedną z niezwykle ważnych decyzji w dorosłym życiu jest zakupienie ubezpieczenia na życie. Gromadzimy oszczędności, zakładamy rodzinę, dorabiamy się z wiekiem majątku w związku z czym dobrze jest zabezpieczyć się na wypadek różnych zdarzeń. Mogą do nich należeć zarówno ciężka choroba, wypadek, utrata zdolności do wykonywania pracy, śmierć bliskiej osoby, jak również śmierć nas samych

Aby dokładnie ustalić składki, sumy, stopy procentowe może pomóc nam kalkulator ubezpieczeń na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl / fot. materiały prasowe

Aby dokładnie ustalić składki, sumy, stopy procentowe może pomóc nam kalkulator ubezpieczeń na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl / fot. materiały prasowe

Przeglądając oferty, można stracić wiele cennego czasu na czytanie warunków, umów, opisów rozszerzeń. Oferty różnią się od siebie, choć wiele towarzystw ubezpieczeniowych ma mnóstwo podobnych do siebie produktów. Zatem zbyt pochopna decyzja może spowodować, że zwyczajnie przepłacimy za wybrane ubezpieczenie. Dlatego warto znać kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, wybierając polisę na życie.

Nie zwlekać z decyzją

Przy zakupie ubezpieczeń na życie, wiele firm ubezpieczeniowych stosuje zasadę – im szybciej, tym taniej. Nie dotyczy ona wszystkich produktów, jednak jest dość często spotykana. Jest to całkowicie zrozumiałe, ponieważ decydując się na polisę na życie jako młoda osoba, można zyskać szerszy zakres ochrony oraz niższe składki, co będzie spowodowane niskim ryzykiem zachorowania oraz wystąpienia innych zdarzeń.

Jednak wiele osób stara się podchodzić do tematu finansów w sposób ostrożny i przemyślany – nie ma w tym nic absolutnie złego. Tyle że odkładanie decyzji o zakupie polisy jest mimo wszystko błędne. Choćby z tego powodu, że każdy kolejny rok może nieść za sobą wyższą składkę miesięczną oraz obniżenie sumy ubezpieczenia. Warto o tym pamiętać, szczególnie dlatego, że możemy zdecydować się na niższą składkę, a po upływie czasu zmienić umowę, rozszerzyć jej zakres oraz zwiększyć składkę i dopasować ją do aktualnych możliwości finansowych.

Konkretne rozszerzenia umowy

Najczęściej popełnianym błędem wśród nowych klientów jest wybieranie za dużej liczby rozszerzeń. Chcemy sobie zapewnić maksymalną ochronę, więc wybieramy większość dostępnych możliwości – zupełnie niepotrzebnie. Tę możliwość warto przeanalizować i wybrać rozsądnie. Być może pracujemy tuż obok miejsca zamieszkania, przez co wypadki komunikacyjne są raczej mało możliwe. Możemy nie uprawiać sportu, więc urazy oraz uszkodzenie ciała jest mało prawdopodobne. Nasza rodzina cieszy się nienagannym zdrowiem, a my dbamy o siebie, zdrowo się odżywiamy i uprawiamy sport – więc warto przemyśleć długą listę chorób, na wypadek których chcemy się ubezpieczyć.

Przede wszystkim – dopasujmy rozszerzenia do realiów. Wykluczmy zagrożenia, które raczej nigdy mogą nas nie spotkać, a dzięki temu sporo zaoszczędzimy. Możemy sprawdzić jakie ubezpieczenie na życie może być dla nas najbardziej korzystne. Zaoszczędzimy w ten sposób również wiele cennego czasu.

Przemyślana suma ubezpieczenia

Zbyt pochopnie podejmujemy również decyzję dotyczącą sumy ubezpieczenia. Dzisiejszy rynek ubezpieczeniowy kusi możliwościami – oferowane są nam produkty gwarantujące nawet milion złotych. Któż z nas nie chciałby otrzymać tak wysokiego świadczenia? Jednak warto mierzyć siły na zamiary i dopasować ofertę według własnych możliwości.

Pomocna będzie dokładna analiza sytuacji, w której się znajdujemy. Przykładowo posiadamy kredyt na mieszkanie i zostało nam do spłacenia jeszcze 50 tys. zł. Taką sumę ubezpieczenia możemy wybrać na wypadek naszej śmierci, aby zapewnić ochronę naszym najbliższym. Wówczas poradzą sobie w sytuacją, w jakiej się znaleźli i nasze nagłe odejście nie obniży ich dotychczasowego poziomu życia pod względem finansowym.

Aby dokładnie ustalić składki, sumy, stopy procentowe może pomóc nam kalkulator ubezpieczeń na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl który wyliczy to wszystko za nas. Decyzja o ubezpieczeniu powinna być przemyślana, a wszelkie dane dotyczące wybranego produktu dobrze przez nas znane i rozumiane. Wówczas możemy osiągnąć największą satysfakcję z wybranej polisy.

 

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Redakcja UbezpieczeniaOnline.pl 19 lutego, 2021

    Warto zapoznać się z tym wpisem! Wykupienie ubezpieczenia na życie to bardzo rozsądna decyzja, biorąc pod uwagę korzyści wynikające z posiadania takiej polisy. Zazwyczaj największy problem tkwi w wyborze odpowiedniej oferty.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ