Saturday, June 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dobrać rzęsy do stylizacji? Jakie kosmetyki są potrzebne?

Jak dobrać rzęsy do stylizacji? Jakie kosmetyki są potrzebne?

Sztuka nie tylko zaaplikować

Sztuczne rzęsy

fot. Unsplash

Wiele kobiet marzy o gęstych rzęsach, a nie zawsze pielęgnacyjne kosmetyki wpływają na wzrost włosków. Zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs są obecnie jednymi z najczęściej zabiegów wybieranych przez kobiety

 

Doczepiając sztuczne rzęsy, wiele kobiet rezygnuje z codziennego makijażu. Rozwiązanie to sprawdza się równie dobrze w podróży, jak i na co dzień. Aby jednak rzęsy miały odpowiedni wygląd, należy je odpowiednio dobrać. Ważny jest typ urody klientki i stan jej naturalnych rzęs.

Na czym należy skupić się, dobierając rzęsy do stylizacji

W związku z dużą popularnością przedłużania i zagęszczania rzęs pojawiło się także wielu stylistów. Nie każdy jednak posiada odpowiednią wiedzę, przez co stylizacja nie jest wystarczająca piękna lub następuje ich wypadanie. Stylistki biorące udział w szkoleniu z przedłużania zdobywają dogłębną wiedzę, w jaki sposób dobierać rzęsy i inne materiały do danej stylizacji oraz na jakie cechy kosmetyczne należy zwrócić uwagę przy zastosowanym podkreślaniu rzęs zalety, a nie wady.

 

Jak już wspomniano, jednym z kryteriów wyboru pytania jest typ urody klientki. W zależności od budowy twarzy, głębokości i szerokości oczu oraz ich wielkości, rzęsy muszą mieć różną długość i położenie. Nie mniej ważne są także preferencje klientek. Niektóre panie oczekują gęstych rzęs, mocnego i spektakularnego efektu, inne natomiast chcą wyłącznie podkreślić oczy w naturalny sposób.

 

W przypadku zakładania sztucznych rzęs należy zwrócić uwagę na stan rzęs naturalnych i ich kondycję. Jeżeli są cienkie i osłabione, a klient decyduje się na ich zagęszczenie, warto porozmawiać o ryzyku związanym z taką stylizacją w tym przypadku. Dla dojrzałych kobiet lepiej wybrać delikatne zagęszczenie rzęs.

Pielęgnacja rzęs

Warto zadbać o sztuczne rzęsy, aby przedłużyć trwałość aplikacji. Pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs jest ważne, ponieważ nie zaleca się moczenia rzęs ani gorących kąpieli. Warto codziennie czesać i myć przedłużane rzęsy produktami na bazie wody. Dobrze sprawdzają się także naturalne kosmetyki do rzęs.

Akcesoria do stylizacji rzęs

Do podstawowych elementów pracy stylisty rzęs powinny należeć profesjonalne narzędzia potrzebne do przedłużania rzęs. Precyzyjne pęsety, specjalistyczne aplikatory i wysokiej jakości kleje to tylko niektóre z akcesoriów potrzebnych podczas zabiegu przedłużania rzęs. Wybór profesjonalnych narzędzi nie tylko gwarantuje łatwą i szybszą pracę, ale także wpływa na efekt, w którym rzęsy stają się piękne, naturalne i trwałe.

 

Niezbędne akcesoria i kosmetyki do pielęgnacji rzęs kupisz tutaj: premium lashes

 

Aby skutecznie korzystać z narzędzi stylisty rzęs, należy znać ich prawidłowe użytkowanie i regularnie sprawdzać ich wygląd. Np. szczoteczki do rzęs są niezbędne do rzęs i nadają im odpowiedni kształt w trakcie zabiegu. Dobrej jakości szczoteczki pozwalają na precyzyjne i delikatne modelowanie rzęs.

Regularne czyszczenie i dezynfekcja narzędzi jest kluczem do bezpiecznej i higienicznej pracy, co jest istotne w przypadkach kontaktu z delikatnymi okolicami oczu.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ