Wednesday, July 17, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jak dobrać perfumy do pory roku?

Jak dobrać perfumy do pory roku?

Jak wybrać dobre dla siebie perfumy? Z pewnością musimy dopasować je do własnego gustu, charakteru, sposobu ubierania. Musimy uwzględnić warunki, w jakich będziemy ich używać – czy zamierzamy otaczać się ich zapachem na co dzień,

Jak wybrać dobre dla siebie perfumy? Z pewnością musimy dopasować je do własnego gustu, charakteru, sposobu ubierania. Musimy uwzględnić warunki, w jakich będziemy ich używać – czy zamierzamy otaczać się ich zapachem na co dzień, czy też od święta? I jeszcze jedna kwestia, o której czasem zapominamy… pora roku! Jak dopasować perfumy do otaczającej nas aktualnie aury?

Dlaczego pora roku jest ważna?

Wydawać by się mogło, że dobór zapachu jest jedynie kwestią gusty, a o tym się przecież nie dyskutuje. Rzeczywiście, wiele tutaj zależy od naszych indywidualnych preferencji, których nie sposób komentować i zmieniać. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach, które sprawią, że perfumy będą idealnym dopełnieniem stylizacji. Przede wszystkim, jak zawsze liczy się umiar, lecz także odpowiednie dopasowanie się do okoliczności. Inne zapachy będą więc pasowały do wieczorowego wyjścia, inne zaś do codziennej pracy. Tak samo jest z porami roku – nie wszystko, co dobre, gdy na dworze śnieg i mróz, sprawdzi się także w upalne i wilgotne dni. Zaufajmy ekspertom i sprawdźmy, co mają do powiedzenia w tej kwestii.

Ciepło, zimno…

Nietrudno zauważyć, że wraz ze zmianą pory roku zmienia się także moda. Nic więc dziwnego, że perfumy, będące przecież elementem stylizacji, również powinny się zmienić. Jedynie dostosowując się do konkretnych warunków będziemy czuć się modnie i dobrze we własnej skórze. Jesień i zima to czas dla zapachów słodkich, ostrych, ciężkich i bardziej wyrazistych. To właśnie wtedy sprawdza się piżmo i paczula, a także perfumy orientalne oraz korzenne – z nutą cynamonu, wanilii, pieprzu czy imbiru. Kojarzą nam się z ciepłem, tajemnicą, odrobiną pikanterii. Wiosną i latem stawiamy na zapachy lekkie, orzeźwiające, które dodadzą nam ochłody oraz energii. Strzałem w dziesiątkę są cytrusy, jak również lekkie zapachy owocowe i kwiatowe. Hitem są też delikatne wonie ziołowe.

Wybierz właściwą formułę

Obecnie na rynku mamy wiele rodzajów perfum dostępnych w różnych formułach. Dobra perfumeria poza tradycyjnymi zapachami, które rozprowadzamy na skórze za pomocą pryśnięcia, proponuje również inne rozwiązania. Jednym z nich są perfumy w kremie. Te ciężkie, przypominające raczej maść, sprawdzą się zimą, zaś lekkie – latem. W upalne dni polecane są także perfumy w kulce, dzięki którym możemy starannie dozować zapach. Pamiętajmy, że podczas upałów jego zbytnia intensywność będzie wyjątkowo dokuczliwa! Uważajmy również na słońce, które w połączeniu z perfumami powodować może mało estetyczne przebarwienia na naszej skórze.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ