Friday, October 11, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / W tym roku mamy na oku….

W tym roku mamy na oku….

W letnim sezonie 2014 roku możemy pozwolić sobie na dowolność kolorystyczną w wyborze okularów przeciwsłonecznych. Zobacz jak dobrać okulary.

Wydawałoby się, że klasyka w tej dziedzinie nigdzie nie wyjdzie z mody – ku naszemu zdziwieniu, w tym roku kolorystyczne, lustrzane szaleństwo zdominowało również wybiegi. / fot. materiał prasowy

W letnim sezonie 2014 roku możemy pozwolić sobie na dowolność kolorystyczną w wyborze okularów przeciwsłonecznych. Paleta barw jest ogromna – nie tylko w kwestii oprawek, ale również szkieł, w których powinien odbijać się cały nasz świat. Wydawałoby się, że klasyka w tej dziedzinie nigdzie nie wyjdzie z mody – ku naszemu zdziwieniu, w tym roku kolorystyczne, lustrzane szaleństwo zdominowało również wybiegi.

Fasony rodem z lat 80-tych noszą także gwiazdy – między innymi Rita Ora, Rihanna, Beyonce czy Chiara Ferragni. Najmodniejsze oprawki przypominają kształtem znane lenonki, kocie oko – prosto z wybiegu Moschino, czy figury geometryczne. Często marzymy o tym, by patrzeć na świat przez różowe okulary, a w tym sezonie to możliwe – właśnie ten kolor jest jednym z najmodniejszych. Dzięki lustrzanym szkłom, nawet najbardziej uważny mężczyzna, nie zauważy, że to właśnie jego obserwujemy na plaży! Modne fasony proponują sieciówki i drogie marki – oto wybrane propozycje. Słońce świeci mocno i dzieje się dużo, bo zmieniają się nawet kultowe okulary marki Ray-Ban.

Wydawałoby się, że klasyka w tej dziedzinie nigdzie nie wyjdzie z mody – ku naszemu zdziwieniu, w tym roku kolorystyczne, lustrzane szaleństwo zdominowało również wybiegi. / fot. materiał prasowy

Wydawałoby się, że klasyka w tej dziedzinie nigdzie nie wyjdzie z mody – ku naszemu zdziwieniu, w tym roku kolorystyczne, lustrzane szaleństwo zdominowało również wybiegi. / fot. materiał prasowy

Przy doborze odpowiednich oprawek, pamiętajmy o przeanalizowaniu również naszej twarzy. Przede wszystkim nie powinniśmy powielać tego samego kształtu w okularach – tutaj działamy na zasadzie przeciwieństwa. Jeśli twarz ma łagodne, zaokrąglone rysy, dobierajmy oprawki o wyraźnych, kanciastych fasonach, natomiast jeśli mamy zdecydowany charakter twarzy, możemy pozwolić sobie na bardziej okrągłe i delikatniejsze oprawki.

Jednak poza samym wyglądem zewnętrznym, powinniśmy sprawdzić jeszcze kilka ważnych szczegółów, między innymi certyfikat – zgodnie z normami Unii Europejskiej, wszystkie produkty powinny mieć specjalny atest bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy okulary sprzedawane są w sieciówkach lub markowych i drogich sklepach. Ich tańsze odpowiedniki, sprzedawane często na ulicy lub lokalnych bazarach, zazwyczaj takiego atestu nie posiadają i powinniśmy ich unikać. Specjalistycznych filtrów używamy w kosmetykach do opalania, jednak musimy pamiętać, że oczy są bardzo wrażliwe oraz szczególnie narażone na skutki szkodliwego promieniowania słonecznego. Filtry UV w okularach mają cztery kategorie – na najmocniejsze słońce polecane są te z liczbą 4, a na pochmurne dni z liczbą.

Za każdym razem należy skonsultować wybór ze specjalistą, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy wadę wzroku lub oczy skłonne do np. zapalenia spojówek. Kolejna cecha to specjalistyczny filtr polaryzacyjny – ważny szczególnie dla kierowców. Zarówno w lecie jak i w zimie, szkła okularów powinny odbijać światło od określonych powierzchni, aby zachować bezpieczeństwo naszych oczu.

W prawidłowo dobranych okularach, możemy pójść nawet na koniec świata, o każdej porze roku. To doskonałe wykończenie każdej stylizacji i dopełnienie naszego urlopowego niezbędnika, zarówno w zimie jak i w lecie. Pamiętajmy jednak, że każdy wybór zależy od indywidualnych cech. Oko to bardzo delikatna część naszego organizmu, dlatego dbajmy o to, by nie zrobić jej krzywdy. Na pewno odwdzięczy się tym samym, dzięki czemu przeżyjemy niezapomniane chwile i zachowamy je w naszej pamięci na długo.

Autor: Szkoła Wizażu i Stylizacji Artystyczna Alternatywa (www.artystyczna-alternatywa.pl)

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ