Wednesday, May 29, 2024
Home / Moda  / Moda damska  / Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy?

Nowe okulary na nowy sezon

Okulary przeciwsłoneczne damskie

fot. materiał Partnera

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek na upalne dni. Nie tylko stanowią świetne uzupełnienie wielu stylizacji, ale także ochraniają nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Sprawdzą się zarówno podczas jazdy samochodem, jak i codziennego spaceru. Jakie okulary wybrać? Czym kierować się podczas zakupów?

 

Okrągła twarz – jaki kształt okularów przeciwsłonecznych wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne najlepiej jest dobierać nie tylko do naszego codziennego stylu, ale także do kształtu twarzy. Okrągła twarz o delikatnych, niekiedy nawet dziecięcych, rysach potrzebuje przede wszystkim wysmuklenia i podkreślenia krzywizn. Doskonale sprawdzą się zatem okulary o kwadratowych i prostokątnych kształtach. Warto pamiętać, że oprawki nie powinny być przy tym zbyt wąskie, ani zasłaniać brwi.

Jeśli jesteś miłośniczką oryginalnych rozwiązań, postaw na charakterystyczne kocie oczy. Oprawki w tym kształcie świetnie podkreślą twoją brodę i kości policzkowe, nadając twarzy charakteru. Posiadaczki okrągłej twarzy mogą wybrać także okulary pilotki lub wayfarer. Warto przy tym postawić na klasyczne czarne szkła, unikając wielokolorowych rozwiązań, które mogą optycznie zaburzyć proporcje.

kobieta w okularach

fot. materiał Partnera

Idealne oprawki dla kwadratowej twarzy

Podobną zasadą przeciwieństw można zastosować, wybierając oprawki okularów przeciwsłonecznych w przypadku kwadratowej twarzy. Charakteryzuje się ona ostrymi rysami, wyraźnie widoczną brodą oraz kośćmi policzkowymi. W takim przypadku warto wybrać okrągłe oprawki, które pozwolą złagodzić wyraziste rysy twarzy i nadać im delikatność oraz subtelność. Alternatywnie możesz wybrać kocie oczy lub owalne kształty okularów, które także pozwolą nadać twarzy odpowiednie proporcje. Zdecydowanie należy zrezygnować z kanciastych: prostokątnych i kwadratowych ramek, które dodatkowo wyostrzą krzywizny, nadając naszemu wizerunkowi srogi charakter.

Owalna twarz – jakie ramki wybrać?

Owalna twarz uważana jest za najbardziej proporcjonalną, dlatego pasują do niej oprawki w każdym kształcie. Można swobodnie wybierać ramki bardziej kanciaste – kwadratowe lub prostokątne, ale także te owalne i okrągłe. Posiadaczki owalnej twarzy mogą swobodnie eksperymentować i wybierać okulary o nietypowych kształtach i kolorach. Warto przy tym przypomnieć, że do jasnej karnacji lepiej pasują jaśniejsze odcienie ramek i szkieł. Osoby o jasnej oprawie powinny unikać czerni, która może zaburzyć proporcje twarzy i nadać jej ciężkości.

Trójkątna twarz a okulary przeciwsłoneczne

Twarz trójkątna, zwana także twarzą o kształcie serca, charakteryzuje się wysokim czołem oraz węższą brodą. Posiadaczki trójkątnej twarzy mają także wyraźnie podkreślone kości policzkowe. Szukając idealnych okularów, pamiętaj aby odpowiednio zbalansować proporcję, między szerszą górą i zwężającym się dołem twarzy. Możesz wybrać owalne oprawki lub tak zwane pilotki. Taki wybór najlepiej podkreśli Twoje atuty i zamaskuje drobne mankamenty urody. Jeśli szukasz oryginalnych oprawek, wybierz łagodne kocie oczy. Unikaj jednak ramek, które zabudowują szkła jedynie od góry, pozostawiając na dole oszlifowane soczewki. Takie modele podkreślą dysproporcje między szerokim czołem i spiczastą brodą.

 

Idealne oprawki dla każdego kształtu twarzy znajdziesz w bogatym asortymencie sklepu CCC. Dodatki dostępne są zarówno stacjonarnie, jak i w ofercie sklepu internetowego. Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny dodatek podczas letnich dni. Świetnie sprawdzą się także jako praktyczny prezent. Karta podarunkowa CCC to bezpieczny wybór, który pozwoli Ci zaskoczyć Twoich najbliższych: https://ccc.eu/pl/karta-podarunkowa.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ