Tuesday, July 16, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dobrać okulary korekcyjne?

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Są tacy którzy wolą je od szkieł kontaktowych

okulary korekcyjne

fot. Freepik

Okulary korekcyjne wciąż są gadżetem chętnie wybieranym przez osoby, które mają wadę wzroku. Obecnie mogą one dopełniać wizerunek i współgrać z nim, dlatego przez część osób są traktowane w podobny sposób jako biżuteria czy inne dodatki. Ich wybór to jednak niemałe wyzwanie. Jak dobrać okulary korekcyjne? Podpowiadamy

Okulary korekcyjne a wada wzroku

Okulary korekcyjne, mimo że obecnie mogą być bardzo modne, to jednak nadal ich podstawowym zadaniem jest ułatwienie codziennego funkcjonowania osobom, które mają wadę wzroku. Z tego powodu, warto umówić się na badanie wzroku, na przykład w salonie, w którym chcemy nabyć okulary korekcyjne damskie, aby mieć pewność, że nowy egzemplarz będzie dostosowany do naszej obecnej wady. Niestety, często z biegiem czasu, klienci salonów optycznych potrzebują mocniejszych szkieł. Dlatego warto sprawdzić, czy nasza wada wzroku się nie pogłębiła.

Okulary korekcyjne a porada stylisty

Dobór okularów korekcyjnych do twarzy to dla wielu osób niemałe wyzwanie. Z tego powodu najlepsze salony optyczne zatrudniają wykwalifikowanych stylistów, którzy pomagają klientom w doborze fasonu dostosowanego do typu urody i kształtu twarzy, aby okulary były nie tylko akcesorium poprawiającym jakość widzenia, ale także modnym dodatkiem.
Wybierając samodzielnie okulary korekcyjne, warto przede wszystkim kierować się swoim gustem, ponieważ to osobie, która będzie je nosiła , muszą się podobać. Dobrze jednak wziąć pod uwagę również swój kształt twarzy i na tej podstawie dopasować najlepszy model.

Okulary korekcyjne a kształt twarzy

Twarz okrągła charakteryzuje się pełnymi policzkami, zaokrąglonym podbródkiem i relatywnie niskim czołem, a jej wysokość i szerokość mają zbliżone do siebie wymiary. W takim przypadku warto postawić na oprawy wyszczuplające rysy twarzy, a więc kwadratowe, prostokątne lub kanciaste modele zwężane do dołu. Należy wówczas unikać okrągłych okularów. W przypadku twarzy trójkątnej, gdzie podbródek jest mocno zaznaczony, a czoło jest wysokie i szerokie, najlepiej postawić na zaokrąglone oprawy i unikać modeli z podkreśloną linią brwiową.
Cechy twarzy owalnej to dość wysokie czoło i zaokrąglony podłużny podbródek. Jej najszerszym punktem zazwyczaj są kości policzkowe. Posiadaczki takiej twarzy mogą pozwolić sobie na każde oprawki, choć powinny szczególną uwagę zwrócić na modele okrągłe. W przypadku twarzy kwadratowej i prostokątnej z kolei najlepiej stawiać na owalne okulary korekcyjne.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ