Saturday, April 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Kilka porad

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Kilka porad

Właściwie dobrane podkreślą walory urody

jak dobrać okulary

fot. Nicola Giordano / Pexels

Każdego roku początek wakacji budzi ogromne emocje. Przede wszystkim zadajemy sobie pytanie, czy nasze ciała gotowe są na sezon bikini? To gorączkowe pytanie nie tylko spędza nam sen z powiek, ale też mobilizuje nas do ćwiczeń. Kolejną kwestią o której nie możemy zapomnieć jest pielęgnacja skóry przed działaniem promieni słonecznych, które mogą być dla nas niebezpieczne. Te gorączkowe przygotowania do lata zostawiają bardzo mało miejsca na zadbanie o detale. Tymczasem, dobór dodatków, w tym okularów przeciwsłonecznych powinien być dla nas kluczowy

 

Dlaczego dobór okularów do kształtu twarzy jest tak ważny?

 

Każdy z nas posiada przynajmniej jedną parę okularów przeciwsłonecznych, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak ważny jest dobór okularów do kształtu twarzy? Podobnie jak dobór stanika czy koszuli mogą wpłynąć nie tylko na nasz komfort przemieszczania się, ale przede wszystkim wygląd i poczucie własnej wartości, odpowiedni dobór okularów może zdecydowanie podnieść naszą atrakcyjność, gdy tymczasem źle dobrane okulary mogą nie tylko deformować naszą twarz, ale wręcz tworzyć odciski lub spadać z głowy podczas schylania się. Przyznajcie się, zdarzyły się wam tego typu wpadki przy doborze okularów? Nie musicie się wstydzić, każdy z nas zaliczył złe wybory. Przedstawiamy wam więc kilka porad, jak odpowiednio wyposażyć się w dobre okulary.

Diament i serce, czyli typy twarzy

Aby właściwie dobrać okulary do kształtu twarzy trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: jakim typem jestem? Jaki jest mój kształt twarzy? Najprościej jest po prostu stanąć przed lustrem i bacznie zanalizować proporcje swojej twarzy. Pamiętajcie, żeby podczas takiej wiwisekcji zadbać o odpowiednie oświetlenie! Możecie posłużyć się ściągami w których znajdziecie dokładny obraz podstawowych typów twarzy. Albo wyobrazić sobie znaną wam gwiazdę filmową, czy piosenkarkę, której typ twarzy odpowiada temu waszemu. Całkiem przyjemna metoda, prawda?

 

Pierwszą, uważaną za klasyczną (szczęśliwi ci, którzy mogą się nią pochwalić) jest twarz owalna, w której proporcje wysokości czoła i żuchwy będą w zasadzie sobie równe. Taką twarzą odznacza się np. Beyonce. Kolejnym typem twarzy jest twarz okrągła, w przypadku której punkty szerokości i wysokości twarzy są praktycznie równe. W tego typu twarzy trudno zaobserwować wyraźne kąty- twarz jest pełna, cóż…po prostu okrągła. Tego typu twarz posiada między innymi Selena Gomez. Kolejnym typem jest twarz kwadratowa, gdzie szerokość i wysokość są praktycznie równe, a linia włosów, co ważne, ma kształt kwadratu. Tego typy twarz posiada między innymi Angelina Jolie. Twarz w kształcie serca, gdzie broda będzie znacząco węższa od czoła i przy odrobinie wyobraźni przypominać będzie serduszko, jest nieco mniej spotykanym zjawiskiem. Tego typu kształtem twarzy może poszczycić się np. Scarlett Johansson, której, jak wiemy, uroda uważana jest za wyjątkową. Twarzą w kształcie diamentu z kolei może pochwalić się nie kto inny, jak śpiewająca o diamentach Rihanna. Taki typ twarzy wydaje się nieco bardziej „kanciasty” a punkty czoła i żuchwy znajdują się bardzo blisko siebie. Jednym z wyraźniejszych typów twarzy jest typ prostokątny, którego czołową przedstawicielką jest ikona stylu Jessica Parker. W przypadku tego typu czoło jest bardzo wysokie, a linia brody wydaje się być wydłużona.

Właściwy dobór okularów

Kiedy już określicie kształt swojej twarzy macie podstawy do właściwego doboru okularów. Co to oznacza w praktyce? Istnieją konkretne typy oprawek świetnie pasujące do konkretnych typów twarzy, a źle sprawdzające się w przypadku innych. Uwaga na błędy! Przed dokonaniem zakupu wystarczy więc nie tylko mierzyć okulary “na czuja” ale pamiętać o tym, że nie każdy typ oprawek jest dobry dla konkretnych typów twarzy.

 

Największymi szczęśliwcami są oczywiście ci, którzy posiadają owalny typ twarzy. Jest wam czego zazdrościć! Do waszej twarzy pasować będą dosłownie wszystkie typy okularów! Zakupy możecie robić więc śmiało i bez ograniczeń. Mamy jednak nagrodę pocieszenia dla wszystkich tych, którzy nie posiadają owalnego typy twarzy- istnieje jeden typ okularów, a są to okulary oversize, które z kolei pasować będą do każdego typu twarzy. Nic straconego!

 

Jeśli zaś chodzi o okrągły typ twarzy, świetnie sprawdzi się zasada przeciwieństw- kupujemy okulary prostokątne i kwadratowe, świetnie sprawdzą się również okulary typu aviator, które będą świetnym rozwiązaniem również dla kwadratowego typu twarzy, dla którego innym doskonałym dodatkiem będą wyraziste okulary oversize. Seksownym rozwiązaniem dla kwadratowego typu twarzy będą również okulary typu kocie oczy. Ten typ okularów przeciwsłonecznych doda niewyobrażalnego uroku również twarzy w kształcie serca- która powinna unikać jednak okularów kwadratowych i prostokątnych. Dobrym rozwiązaniem będą z kolei okulary z półpełnymi ramkami- które dodadzą „serduszkom” zdecydowanego „pazura”. Dla romboidalnego typu twarzy, czyli twarzy w kształcie diamentu świetnym rozwiązaniem będą tzw. wayfarer’y, ale również owalne oprawki, nieco “zmiękczające” wyraźne rysy twarzy. Tak więc, jak widać, możliwości jest mnóstwo! Wystarczy tylko określić swój własny typ i możecie być pewni, że nie dokonacie złego wyboru.

 

Okulary odpowiednio dobrane do kształtu twarzy dodadzą wam szyku, pewności siebie i sprawią, że każda plaż będzie wasza! Recepta jest bardzo prosta- najpierw określamy swój typ twarzy, potem korzystamy z oprawek odpowiednich dla danego typu, wybieramy te najlepsze i cieszymy się idealnie dobranym dodatkiem!

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ