Thursday, April 25, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dobrać odpowiednią szczotkę do swoich włosów?

Jak dobrać odpowiednią szczotkę do swoich włosów?

Dlaczego warto mieć minimum dwie szczotki do włosów?

szczotka do włosów

Jaką wybrać szczotkę do włosów? / fot. materiały prasowe

Włosy będą zachwycać swoim pięknem, jeśli zadbamy o ich codzienną pielęgnację. Ważne są więc przede wszystkim kosmetyki, które odpowiadają ich potrzebom oraz odpowiednia szczotka do włosów. W przypadku tej ostatniej wybór wcale nie jest taki prosty

 

Wiele pań kupuje „pierwsze lepsze” szczotki do włosów. To poważny błąd, bowiem niedopasowany produkt może źle wpływać na nasze kosmyki. Czesanie włosów jest bardzo istotne podczas codziennej pielęgnacji. Bez tego można zapomnieć o pięknych i lśniących kosmykach.

Czesanie włosów – dlaczego jest takie ważne?

Warto mieć minimum dwie szczotki do włosów. Jedna z nich przeznaczona jest do modelowania włosów, a druga do rozczesywania. Obie charakteryzują się inną budową, więc ułatwiają zapanowanie nawet nad niesfornymi kosmykami. Warto pamiętać, że każde, nawet codzienne czesanie włosów to kluczowy zabieg. Dzięki temu możemy utrzymać ich prawidłową kondycję, wpłynąć na ich wzrost i zdrowy wygląd. Nieprawdą jest upowszechniany niegdyś mit, iż szczotkowanie powoduje wypadanie włosów. Czesanie oczyszcza włosy z zanieczyszczeń, pomaga w usunięciu martwych już włosów, masuje skórę, przez co cebulki są bardziej odżywione, usuwa nadmiar sebum i rozprowadza te ochronne po długości włosów oraz działa niczym delikatny peeling dla skóry głowy.

Szczotki do włosów – rodzaje

Wyróżnia się wiele rodzajów szczotek do włosów. Do długich i prostych sprawdzą się płaskie, z kolei do modelowania przy użyciu suszarki – metalowe. Plastikowe świetnie rozczesują włosy, z reguły zachęcają też atrakcyjną ceną. Producenci narzędzi fryzjerskich polecają często szczotki z włosiem naturalnym (np. z dzika), które bezboleśnie i bardzo szybko rozczesują nawet najbardziej splątane kosmyki. Do stylizacji włosów najlepiej nadadzą się szczotki okrągłe. Z kolei drewniane wyróżniają się solidnym wykonaniem i trwałością, zazwyczaj mają też włosie naturalne – ten model polecany jest szczególnie paniom mającym problem z elektryzującą się fryzurą.

Rodzaj włosów a szczotka

Szczotki do włosów powinny być wybierane nie tylko pod kątem ich przeznaczenia, ale także warto sięgać po takie, które są zalecane do danego rodzaju włosów. Czego innego potrzebują loki, a czego innego kosmyki suche czy rzadkie. Zawsze dobrym rozwiązaniem są szczotki z jonizacją, jednak ze względu m.in. na cenę – decyduje się na nie niewielka część pań.

Panie o kręconych włosach powinny sięgać po dobry, gruby grzebień oraz szczotkę pneumatyczną. Z kolei włosy falowane łatwiej będzie „ujarzmić”, korzystając ze szczotki termicznej. Do rzadkich włosów nada się szczotka, która dodatkowo będzie masowała skórę głowy i pobudzała cebulki, a do gęstych – kwadratowa do rozczesywania oraz okrągła do modelowania. Osoby mające problem z przetłuszczającymi się włosami powinny postawić na produkt z naturalnym włosiem, które dodatkowo łatwiej będzie rozplątać. A do suchych kosmyków sprawdzi się szczotka do włosów pneumatyczna, bowiem są bardzo delikatne.

Bez względu na to, jaką szczotkę do włosów posiadamy, konieczna jest jej odpowiednia pielęgnacja – trzeba z niej regularnie usuwać włosy i zabrudzenia oraz myć, używając szamponu. Przynajmniej co 2 tygodnie warto odkażać szczotkę przy użyciu wody utlenionej lub spirytusu.

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ