Thursday, February 22, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Jak dobrać długość łańcuszka?

Jak dobrać długość łańcuszka?

Drobiazg? Nic podobnego!

Długość łańcuszka

fot. Pexels

Łańcuszek jest idealnym uzupełnieniem każdej stylizacji. Aby jednak prezentował się doskonale, przed jego zakupem warto zastanowić się nad doborem długości. W ten sposób osiągnąć można pożądany efekt oraz wyglądać atrakcyjnie

 

Długość łańcuszka – od czego zależy?

Aby wzbogacić swoje codzienne stylizacje, wiele kobiet wybiera klasyczne łańcuszki. Stal chirurgiczna jako surowiec jubilerski cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na swoje właściwości. Tym samym często łańcuszki oraz pozostała biżuteria tworzone są właśnie ze stali chirurgicznej.
Większość łańcuszków dla kobiet dostępnych jest w kilku standardowych długościach. Jednak najbardziej popularne są krótkie łańcuszki, które mają długość między 35 a 50 cm. Jest to bardzo uniwersalna długość, przez co biżuteria pasuje do większości stylizacji oraz dekoltów. Jest także długość idealna do noszenia na co dzień. Przy długości od 35 do 50 cm rewelacyjnie prezentują się małe i delikatne zawieszki.

Dla kogo dłuższy łańcuszek?

Natomiast nieco dłuższe łańcuszki, których długość sięga od 50 do 65 cm, cieszą się uznaniem bizneswoman. Przy tego typu łańcuszkach można wybrać większe i oryginalne zawieszki. To także dobra propozycja dla kobiet, które noszą głębsze dekolty.
Z kolei najdłuższe łańcuszki o długości od 65 do 95 cm przeznaczone są na wieczorowe wyjścia. Doskonale pasują do eleganckich oraz długich sukni, a także klasycznych stylizacji. Tego typu łańcuszki można podwoić, uzyskując w ten sposób bardzo imponujący efekt.

Długość łańcuszka a stylizacja

Długość łańcuszka oraz charakter zawieszki mogą wpływać na efekt stylizacji. Tym samym kobiety o drobnej i szczupłej sylwetce znacznie lepiej wyglądają z drobnymi łańcuszkami o delikatnych zawieszkach.

Jak dobrać łańcuszek do sylwetki?

Natomiast panie noszące większe rozmiary rewelacyjnie prezentują się w dłuższych łańcuszkach z oryginalnymi oraz ciekawymi zawieszkami. Dodatkowo bardzo często krótkie łańcuszki wybierane są przez niższe kobiety, natomiast dłuższe przez takie o większym wzroście. Długie łańcuszki mogą także poprawić proporcje twarzy, przez co polecane są zwłaszcza kobietom o okrągłej twarzy.

 

Niezbędne jest także dopasowanie długości łańcuszka do obwodu szyi. W ten sposób uniknąć można dyskomfortu podczas noszenia. Długość łańcuszka uzależniona jest również od kształtu dekoltu. Przy niezbyt głębokich dekoltach lepiej wyglądają krótkie łańcuszki. Natomiast kiedy dekolt jest głębszy, wówczas warto wybierać dłuższe modele. Wówczas cała stylizacja wygląda spójnie oraz estetycznie, pozytywnie wpływając na poczucie atrakcyjności.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ