Monday, July 22, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / Jak dobrać biżuterię do okazji?

Jak dobrać biżuterię do okazji?

jaka biżuteria do Ciebie pasuje?

idealnie dopasowana biżuteria roren.pl

biżuteria roren.pl/ fot. materiały prasowe

Wybór odpowiedniej biżuterii jest zagadnieniem, o którym nie zawsze pamiętamy. A przecież jej odpowiednie dopasowanie do stroju i okazji jest bardzo ważne!

idealnie dopasowana biżuteria roren.pl

biżuteria roren.pl/ fot. materiały prasowe

Jakimi zasadami się kierować? Na te pytania odpowie pracownik sklepu z biżuterią ślubną roren.pl

Biżuteria – dopasowana czy kontrastowa?

Biżuteria niekoniecznie musi idealnie zlewać się ze strojem – chociaż w wielu sytuacjach taki efekt jest pożądany, to nie musimy obawiać się założenia kontrastowej, mocno wyróżniającej się biżuterii.

Idealnie dopasowana, delikatna i nie rzucająca się w oczy biżuteria doskonała jest na takie okazje, jak:

rozmowy rekrutacyjne – biżuteria staje się uzupełnieniem stroju, podkreśla urodę, ale też nie jest zbyt mocna i wyzywająca;
praca – w pracy (o ile nie pracujemy w branży kreatywnej) stawia się raczej na delikatne, codzienne propozycje, które podkreślają profesjonalizm;
ślub – w dniu ślubu każda Panna Młoda chce błyszczeć, ale nadmiar nie jest wskazany; wyrazista biżuteria sprawdzi się tylko wtedy, kiedy suknia jest skromna i bez obszernych zdobień.
Z kolei efektowna, mocno kontrastowa biżuteria sprawdzi się w takich sytuacjach, jak:

imprezy – kiedy mamy czas na relaks warto zaszaleć także z biżuterią, to doskonały czas na wypróbowanie krzykliwych, mocnych dodatków;
do prostych ubrań – jeśli nosimy bardzo minimalistyczne, proste ubrania, to nawet na co dzień krzykliwa biżuteria może być dobrym rozwiązaniem, gdyż staje się elementem stroju.
Dopasuj biżuterię do typu urody

Wyróżnia się podstawowe cztery typy urody: wiosna, lato, jesień i zima, które dodatkowo dzieli się na kolory ciepłe i zimne. Biżuteria nie powinna „gryźć się” z kolorem naszej skóry czy włosów, nawet jeśli stawiamy na mocne rozwiązania, to muszą one po prostu do nas pasować.

Typ urody wiosna jest często określany jako „mdły”, bo właścicielki mają jasną cerę, jasne włosy i jasne oczy. Do tak delikatnej urody należy wybrać biżuterię równie delikatną. Doskonale sprawdzają się pozłacane i srebrne celebrytki, delikatne kolczyki przy uchu i skromne perły.
Typ urody lato charakteryzuje się cerą o beżowym zabarwieniu, raczej jasnymi oczami i brązowymi włosami. Pani lato dobrze wygląda w platynie, białym złocie, srebrze, ale też różu. Do tego typu urody pasują kolorowe kamienie.
Jesień wyróżnia się ciepłą, często piegowatą cerą, zielonymi lub ciemnymi oczami i włosami w odcieniach rudości, kasztanu lub ciepłego brązu. Do tego typu urody niezwykle dobrze pasuje złoto, biżuteria w kolorze miedzi, bursztyn, a także biżuteria drewniana i skórzana.
Osoby o typie urody zima mają jasną cerę, zwykle o porcelanowym odcieniu, ciemne włosy i ciemne oczy. Osoby o typie urody zima mają szerokie pole do popisu, bo prezentuje się na nich dobrze prawie każda biżuteria., powinny tylko unikać ciepłego złota. Pani zima będzie doskonale wyglądać w biżuterii z kolorowymi kamieniami w soczystych kolorach, takimi jak rubin.
Nie wiesz jaki typ urody prezentujesz? Spróbuj przymierzyć w sklepie jubilerskim biżuterię – dzięki temu z łatwością stwierdzić, które materiały bardziej do Ciebie pasują.

Wybierając biżuterię do danej okazji zwróćmy więc także uwagę na to, czy jest ona dobrze dobrana do naszego typu urody – wtedy biżuteria prezentuje się najlepiej!

Jubiler – gdzie i jak kupować biżuterię?

Salon jubilerski jest miejscem, do którego kierujemy swoje kroki, kiedy chcemy zakupić biżuterię. Ale jak wybrać dobrze i na co zwrócić uwagę, kiedy kupujemy biżuterię? Przede wszystkim wybierajmy sprawdzone miejsca, które polecane są przez wiele osób – np. salon jubilerski Roberta Siudka. Wiele osób kupuje biżuterię przez Internet – tutaj trzeba zachować szczególną ostrożność, bo przed zakupem nie mamy możliwości obejrzenia biżuterii. Wybierajmy tylko takie sklepy online, co do których mamy pewność, że są uczciwe. Przed zakupem należy dokładnie przeczytać opis sprzedawanego produktu.

Kiedy kupujemy biżuterię nie oglądajmy jej tylko na wystawie – należy poprosić sprzedawcę o zaprezentowanie i przymierzyć ją, a następnie dokładnie obejrzeć się w lustrze. Dzięki temu będziemy mogli na własne oczy przekonać się, czy dana biżuteria do nas pasuje i czy komponuje się z naszym typem urody.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • biżuteria drewniana 1 marca, 2021

    Najlepiej dobrać biżuterię drewnianą – pasuje do każdej stylizacji. Change my mind!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ