Saturday, July 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Jak dekorować swój dom na Boże Narodzenie?

Jak dekorować swój dom na Boże Narodzenie?

Aby było klimatycznie jak nigdy

świąteczne dekoracje

O świąteczne dekoracje warto się zatroszczyć wcześniej /fot. Elina Fairytale, Pexels

Sezon świąteczny zaczyna się co roku coraz wcześniej i można z tego żartować, jednak planowanie świątecznych dekoracji z wyprzedzeniem może oznaczać mniej stresu. W ten sposób będziesz mieć cały wystrój świąteczny przed czasem, a wszystko, co będzie jeszcze do zrobienia, to umieszczenie jedzenia na stole i prezentów pod choinką

 

W tym sezonie świątecznym warto postawić na aranżacje, które wypełnią Twój dom ciepłem i przytulnością podczas ciemnych zimowych dni.

Jak wykorzystać świece w dekoracjach na święta?

Dekorowanie bożonarodzeniowe ma na celu przywracanie szczęśliwych wspomnień i tworzenie nowych. Naturalne, ciepłe światło świec to niezwykle klimatyczne oświetlenie, te niewielkie dodatki, pomogą w szerzeniu świątecznej radości.

 

Do stworzenia świątecznej dekoracji można wykorzystać wiele rodzajów i kolorów świec. Przy wyborze najlepiej wziąć pod uwagę:

 

Kształty świec ‒ świece cylindryczne są najbardziej popularne na Boże Narodzenie. Ciekawym wyborem będą świece kulowe, bo przypominają bombki. Podgrzewacze i długie świece mogą być używane w mniejszych ozdobach. Świece świąteczne mogą być formowane w kształt płatków śniegu, bałwanów, Świętego Mikołaja, reniferów lub innych świątecznych symboli. Takie świece z powodzeniem mogą służyć nawet za centralną dekorację bez dodatkowych ozdób.

 

Barwy świec ‒ czerwień i zieleń to oczywisty wybór na święta, ale bogatsze odcienie złota i srebra mogą być elegancką alternatywą. Często wybieranymi kolorami w święta są też błękit i granat. Proste, białe lub kremowe świece świąteczne z łatwością wprowadzą do domu wyjątkowy nastrój.

 

Świece zapachowe mogą zamienić zwykłe świąteczne dekoracje w angażującą zmysł węchu. Przywołującą pozytywne skojarzenia z subtelnymi zapachami świątecznych roślin, wypieków i przypraw. Sosna i jodła, zapach piernika, wanilii, cynamonu, cedru czy żurawiny oraz pomarańczy i goździków z pewnością są najbardziej sezonowe.

Świąteczne dekoracje ‒ jak dopasować świece do wystroju?

Używając tego samego rodzaju świec w różnych miejscach, na choince, kominku, stole i na oknach, stworzysz jednolity wygląd w całym pomieszczeniu. Aby osiągnąć ten sam efekt można użyć różnych świec świątecznych, ale spójnych dekoracji na przykład zielonych akcentów świerku, szyszek lub czerwonych jagód czy kwiatów. Możesz dodać dzwonki, sztuczny śnieg lub inne motywy, takie jak Święty Mikołaj, renifery i elfy.

 

Zastanów się nad postawieniem szklanych naczyń wypełnionych kolorowymi ozdobami bożonarodzeniowym i umieszczeniu w nich świec świątecznych, możesz zawinąć wokół aksamitną wstążkę i dodać trochę sezonowych liści czy gałązek.

 

Świece świąteczne i ozdoby ze świecami to elegancki dodatek do każdego świątecznego wystroju, mogą być też pięknym prezentem. W końcu kto nie lubi przytulnego światła i przyjemnego dźwięku płonących świec?

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • kami 6 grudnia, 2021

    Ja swoje obrazy na boże narodzenie znalazłam w takim cudownym sklepie gdzie wykorzystałam mój bon który dostałam w prezencie. https://pikoteka.com/pl/bon-prezentowy

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ