Thursday, July 18, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jak dbać o włosy? Postaw na naturę!

Jak dbać o włosy? Postaw na naturę!

Często zdarza się, że zupełnie nieświadomie wystawiamy włosy na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a one w zamian płatają nam figle. Jak je rozpieścić?

Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji. Często zdarza się, że zupełnie nieświadomie wystawiamy je na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a one w zamian płatają nam figle. Jak je rozpieścić i nie dopuścić do takich buntów?

Garnier Color Natural

Pamiętajmy, że produkty spożywcze mogą przysłużyć się naszym włosom nie tylko w przypadku użytku wewnętrznego. / fot. fotolia

Często nawet nie uświadamiamy sobie, na ile zagrożeń narażone są nasze włosy. Nierzadko same im szkodzimy poprzez nieodpowiednią dietę, nadużywanie kosmetyków, nierozważne farbowanie i tym podobne niepozorne grzeszki. Dlatego warto zacząć od ustalenia, jak zadziałać na włosy od wewnątrz, a tu z pomocą przyjdzie m.in. zrównoważony jadłospis.

Zacznij od odpowiedniej diety

Przyjmowanie odpowiednich ilości płynów (świeżo wyciskanych soków owocowych, wody mineralnej, herbaty owocowej), wybieranie produktów bogatych w nienasycone kwasy tłuszczowe, a także witaminy i składniki mineralne – to z pewnością sprawi, że nasze włosy będą w lepszym stanie. Dodatkowo możemy sięgnąć po suplementy, szczególnie te z zawartością skrzypu i pokrzywy.

Pamiętajmy, że produkty spożywcze mogą przysłużyć się naszym włosom nie tylko w przypadku użytku wewnętrznego. Świetnie sprawdzają się wykonywane w warunkach domowych maski do włosów, a składniki, których warto używać do ich przygotowania to jajka, drożdże czy różnego rodzaju oleje.

Wybieraj naturalne kosmetyki

A jakich gotowych kosmetyków używać? Cóż, wybór jest bardzo szeroki, ważne jednak, aby unikać produktów o dużej zawartości sztucznych składników, parabenów i tym podobnych, które pozornie poprawią stan naszych włosów, ale na dłuższą metę mogą nam jedynie zaszkodzić. Teraz o naturalność kosmetyków dbają nie tylko producenci kosmetyków ekologicznych, ale też inne znane i sprawdzone marki. Na przykład chcąc w bezpieczny sposób zafarbować włosy, spokojnie możecie postawić na Garnier Color Natural.

Jak w przypadku każdej czynności pielęgnacyjnej, także tutaj liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek. Nie przesadzajcie z kosmetykami i pamiętajcie, że nie zawsze najdroższa opcja jest najlepsza. Wystarczy, że świadomie zaplanujecie nie tylko zakupy w drogerii, ale też będziecie systematycznie stosować wybrane produkty – a wasze włosy na pewno się odwdzięczą.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ