Monday, April 22, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dbać o włosy cienkie i delikatne?

Jak dbać o włosy cienkie i delikatne?

Co w praktyce oznaczają włosy cienkie?

Pielęgnacja włosów

Zdrowe włosy/ fot. materiały prasowe

Na samym wstępie odpowiedzmy sobie na pytanie: co w praktyce oznaczają włosy cienkie? Średnica tak określanego włosa wynosi od 0,03 do 0,04 mm, przy czym za włos gruby uznaje się ten ze średnicą co najmniej 0,08 mm. Między tymi krańcami skali mieszczą się włosy normalne – o średnicy 0,05 do 0,07 mm.

 

 

 

Przełożenie średnicy włosa na jego zdrowie

Czym skutkuje taka delikatniejsza budowa włosa? Jest on przede wszystkim bardziej podatny na wszelkie czynniki, które mogą być szkodliwe. Takie włosy są bardziej łamliwe. Cienka budowa to jednak łatwiejsze czesanie i modelowanie. Większa podatność na zabiegi stylizacyjne wymaga jednak dużej ostrożności.

Przy użyciu nieodpowiednich kosmetyków do układania, takie włosy mogą stać się oklapnięte i mało atrakcyjne. Wynika to z faktu, że intensywne stosowanie specyfików, które osadzają się na włosach, czyli np. lakieru, obciąża je. Jednak wiele drogerii oferuje również specjalne specyfiki stworzone głównie z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wzmocnić delikatne włosy.

Włosy, które wymagają szczególnej troski

Zasady pielęgnacji włosów cienkich i delikatnych muszą więc brać pod uwagę fakt, że łatwiej je uszkodzić. Podkreślmy tutaj, że czymś zgoła innym, wymagającym odrębnego omówienia, jest dbanie w włosy przerzedzone i mało gęste. To, ze włosy są cienkie – nie oznacza wcale, że mamy ich mało na głowie. Są to dwie odrębne sprawy.

 

Różne typy włosów

Codzienna pielęgnacja/ fot. Unspalsh

Z faktu, że takie włosy łatwiej zniszczyć, wynika przede wszystkim zalecenie, by delikatnie się z nimi obchodzić. Nie fundujmy więc im częstych, intensywnych i mocno inwazyjnych zabiegów w fryzjera. Ograniczmy farbowanie do niezbędnego minimum – o ile nie wchodzi w grę rezygnacja. Nie tapirujmy też naszych delikatnych włosów, gdyż po paru takich próbach (czy to u fryzjera, czy też przeprowadzonych samodzielnie) włosy mogą zdecydowanie gorzej się prezentować.

Ostrożnie ze szczotkowaniem

Do szczotkowania wybierzmy raczej gęstszą szczotkę z naturalnego włosia. Pamiętajmy, by nie wykonywać tego zabiegu zbyt energicznie. Uzbrójmy się w pewną cierpliwość – nie szarpmy. Tego typu szczotkę oraz wiele innych akcesoriów fryzjerskich znajdziemy np. na stronach sklepu online Bellita.

Co oferują profesjonalne sklepy fryzjerskie?

Istotną decyzją, jaką trzeba podjąć, jest wybór szamponu. Jeżeli szukamy skutecznych rozwiązań,  warto poznać dokładnie ofertę profesjonalnych sklepów fryzjerskich. W takim miejscu uzyskamy nie tylko preparaty znacznie przewyższające jakością te, które dostępne są w masowej dystrybucji, lecz także będziemy mogły liczyć na fachowe doradztwo wykwalifikowanego personelu.

Aloes i olej lniany – oferta większości sklepów z kosmetykami

Jako ogólną zasadę – można śmiało polecić wszystkie specyfiki do włosów, które zawierają np. aloes. Ta roślina nie tylko pomaga w gojeniu drobnych skaleczeń i zadrapań. Wykazuje także zbawienny wpływ na włosy. Podobnie rzecz się ma z olejem lnianym. Regularnie stosowanie kosmetyków, które zawierają te składniki, na pewno pomoże nam w dojściu do w pełni satysfakcjonującego stanu naszej fryzury. Aby zdobyć tego typu preparaty, warto odwiedzić (wirtualnie lub stacjonarnie) sklep z naturalnymi kosmetykami.

Dobrze zaopatrzony sklep fryzjerski to szczególnie istotny adres wśród wielu, jakie regularnie odwiedzamy. Warto zdecydować się na wersję internetową – zasadniczo, wybór dostępnych tam kosmetyków będzie dużo większy. Można też z reguły liczyć na niższe ceny niż w tradycyjnym handlu face-to-face. Dobrze zaopatrzony i prowadzony sklep internetowy z kosmetykami stwarza dużo większe możliwości stylizacyjne i pielęgnacyjne.

 

 

źródło: materiały Partnera MK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ