Sunday, March 3, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dbać o tatuaż, żeby zachował swoje piękno?

Jak dbać o tatuaż, żeby zachował swoje piękno?

i aby po latach podobał Ci się nie mniej

tatuaż

Tatuaż wymaga pielęgnacji / fot. Mellamed, Pixabay

Po wyjściu ze studia tattoo warto zadbać o prawidłowy proces gojenia tatuażu. Na tym jednak pielęgnacja się nie kończy – dzięki stosowaniu odpowiednich środków wzór zachowa wyraźne kontury i barwy przez długie lata. Sprawdź, w jaki sposób należy zatroszczyć się o małe dzieło sztuki i na co warto zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki

 

Proces gojenia 

O tym, jak dbać o świeży tatuaż, powinien powiedzieć Ci tatuator w dniu sesji. Przez pierwsze dni należy postawić na dużo troski. Dostępne są obecnie na rynku specjalistyczne produkty, dzięki którym pielęgnacja tatuażu jest znacznie prostsza. Przede wszystkim musisz pamiętać o myciu skóry letnią wodą z hipoalergicznym, bardzo delikatnym mydłem. Bezwzględnie unikaj środków na bazie alkoholu. Po umyciu nałóż cienką warstwę kremu lub masła. W tym wypadku bardzo istotne jest nawilżanie i natłuszczanie wytatuowanej skóry. Krem powinien dostarczać witamin A, C, E i ceramidów, niezbędnych do procesu gojenia.

 

Oprócz tego pamiętaj o tym, by dbać o świeży tatuaż w nocy. W jaki sposób? Przede wszystkim unikaj spania na tej stronie, na której znajduje się wzór. Pościel musi być czysta i świeża, a dziarę najlepiej zabezpieczyć naturalnym materiałem, na przykład bawełnianą koszulką.

Pielęgnacja świeżego tatuażu może być momentami uciążliwa. Mycie i smarowanie kremem w pierwszych dniach powinno się odbywać co trzy godziny. Pod żadnym pozorem nie zdrapuj ewentualnych strupków! Pamiętaj o tym, że nowy tatuaż to w rzeczywistości rana, która musi stopniowo się zagoić. Może doskwierać Ci swędzenie, pieczenie lub wrażenie, że świeżo zrobiony tatuaż naciąga skórę. Nie warto jednak go drapać, ponieważ wtedy nie tylko proces gojenia przedłuża się, ale także może dojść do zakażenia rany lub zniszczenia wzoru.

Po wygojeniu – by tatuaż nie wyblakł

Tatuaż po zagojeniu również wymaga codziennej pielęgnacji. Przyjmuje się, że proces regeneracji trwa około miesiąca. Po tym czasie nadal powinieneś stosować kosmetyki, które uzbroją Twoją skórę w niezbędne witaminy i środki odżywcze. Lokalizacja ta zawsze będzie nieco wrażliwsza, może być też przesuszona. Jak dbać o tatuaż, żeby nie wyblakł? Po każdej kąpieli lub prysznicu, a optymalnie 2-3 razy dziennie, posmaruj swój tatuaż kremem lub masłem nawilżającym i natłuszczającym. Ma to bardzo duże znaczenie. Dzięki temu nawet po wielu latach od wykonania tatuażu wzór będzie wyraźny. Kontury wtedy nie rozmyją się, kolory pozostaną wyraźne, a Ty odżywisz wrażliwą skórę.

Słońce ma niekorzystny wpływ na tatuaż

Jak dbać o dziarę latem? Na wygląd tatuażu ogromny wpływ ma działanie promieni UVA i UVB. Razem z temperaturą sprawiają, że cząsteczki tuszu zaczynają się przemieszczać. To z kolei skutkuje zmianami we wzorze. By chronić obszar tatuażu przed szkodliwym działaniem promieniowania, pamiętaj o stosowaniu kremów z wysokim filtrem. Jeśli możesz, staraj się zasłaniać swoje małe dzieło sztuki przed Słońcem. Ten element pielęgnacji skóry jest bardzo istotny. Często na ulicach możemy zobaczyć tatuaże, które w domyśle powinny być czarne, a mają nieestetyczny, zielono-niebieski odcień. Wynika to w dużej mierze z ekspozycji na Słońce i niewłaściwej pielęgnacji. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj o kremie z filtrem.

Neba – naturalne środki do pielęgnacji tatuażu

Niezależnie od tego, czy chcesz dbać o nowy tatuaż, czy zależy Ci na jego efektownym wyglądzie po wielu latach, musisz postawić na odpowiednie kosmetyki. Polska marka Neba produkuje wyjątkowe kremy i masła, stworzone przez specjalistów z tej dziedziny. Oba środki zawierają niezbędne witaminy i składniki, które pozwolą nawilżyć i natłuścić skórę, jednocześnie nie brudząc ubrań. Ponadto w ofercie marki jest delikatna pianka myjąca, która przyda się w pierwszych dniach po wykonaniu tatuażu.
Wszystkie kosmetyki marki Neba są wegańskie i mają w pełni naturalny skład. Do tego obłędnie pachną, przez co codzienna pielęgnacja staje się jeszcze bardziej przyjemna. Sprawdź stronę producenta i wybierz idealny kosmetyk dla siebie!

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ