Thursday, May 23, 2024
Home / Moda  / Jak dbać o swoje sneakersy? Zobacz nasze wskazówki

Jak dbać o swoje sneakersy? Zobacz nasze wskazówki

Im lepiej pielęgnujesz, tym dłużej służą

sneakersy

fot. Pixabay

Po głowie długo chodził Ci zakup idealnej pary sneakersów? Takich, które będą uniwersalne, wygodne i utrzymane w najnowszych trendach. Udało Ci się je znaleźć i teraz zastanawiasz się nad tym, jak o nie dbać, aby móc się nimi cieszyć znacznie dłużej? Sekret tkwi w systematycznej pielęgnacji i użytkowaniu zgodnym z przeznaczeniem. Jednak więcej na ten temat dowiesz się z poniższego artykułu

 

Używanie zgodne z przeznaczeniem

Kluczowym aspektem, który pozwoli znacznie dłuższej korzystać z ulubionych sneakersów, jest ich prawidłowe użytkowanie. I o ile oczywistym jest fakt, że buty są do chodzenia, warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane i dostosować stylizację do panującej na zewnątrz aury. Dlatego zalecamy, aby wybierać sneakersy Timberland z przewiewnej siateczki głównie w okresie wiosenno-letnim, gdy nie zapowiada się na deszcz. Z kolei po buty skórzane warto sięgnąć wtedy, gdy temperatura nieznacznie spada, a poranny lub wieczorny chłód dają się we znaki. Ważne również jest to, aby w czasie deszczu zrezygnować z materiałowych modeli, a zamiast tego zdecydować się na te, które pokryto wodoodporną membraną.

Systematyczna pielęgnacja

Co jeszcze jest niezbędne podczas dbania o sneakersy damskie, męskie oraz dziecięce? Z pewnością ich systematyczna pielęgnacja. Istotne jest to, aby na bieżąco reagować na zabrudzenia, kontakt z wilgocią, błotem lub kurzem. Do tego niezbędne będą specjalistyczne środki do pielęgnacji obuwia, takie jak ściereczka, szczoteczka, płyn czy środek do czyszczenia butów. Po powrocie do domu warto pamiętać o tym, aby przetrzeć buty wilgotną szmatką, w razie potrzeby wyczesać zaschnięte błoto lub wyczyścić podeszwę. Po długim i upalnym dniu wskazane jest sięgnięcie po odświeżający dezodorant do butów, aby zadbać o higieniczne środowisko dla stóp.

Sneakersy

fot. materiał Partnera

Spa dla sneakersów po sezonie

Jednak oprócz systematycznego czyszczenia pojawiających się zabrudzeń oraz odświeżania sneakersów, warto zafundować im również generalne spa. Mowa o odpowiednim przygotowaniu butów do sezonu oraz całościowym wyczyszczeniu ich po sezonie użytkowania. Przygotuj do tego akcesoria do czyszczenia obuwia oraz impregnat. Pamiętaj również, aby wybrać takie środki do czyszczenia, które są stworzone z myślą o konkretnym rodzaju materiału. Inne sprawdzą się w przypadku obuwia z siateczki, inne z canvasu, a jeszcze inne ze skóry. Po wyczyszczeniu butów zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu środków czyszczących pozostaw je do wyschnięcia, a następnie zaimpregnuj i odłóż na kilka godzin w zacienione miejsce.

Odpowiednie przechowywanie

Jeśli już Twoje sneakersy męskie, damskie albo juniorskie przeszły swoją drogę w domowym spa, pamiętaj, aby poza sezonem również odpowiednio je przechowywać. Warto zaopatrzyć się w materiałowe woreczki przeciwpyłowe, które zadbają o to, by na butach nie osiadał kurz. Jeśli uważasz, że to zbędne akcesoria, postaw na klasyczne rozwiązanie, czyli pudełka po butach. Zachowuj oryginalne opakowania, do których schowasz buty Timberland poza sezonem. Jeśli jednak na bieżąco się ich pozbywasz, możesz skusić się na zakup przezroczystych boxów o takiej samej wielkości – ułatwi Ci to wygodne przechowywanie, a dodatkowo pomoże w znalezieniu ulubionej pary w rzędzie starannie odłożonych butów.

 

Mamy nadzieję, że powyższy wskazówki pozwolą znacznie dłużej cieszyć się nieskazitelnym wyglądem ulubionej pary sneakersów. Pamiętaj, aby wybierać je adekwatnie do panującej aury, a po powrocie sprawdzić, czy nie wymagają odświeżenia. Z kolei po sezonie zadbaj o to, aby je wyczyścić i odpowiednio przechowywać. Taka pielęgnacja sprawi, że będziesz w stanie użytkować je znacznie dłużej. Po wymarzoną parę sneakersów albo środki do pielęgnacji obuwia przyjdź do jednego z naszych salonów stacjonarnych lub sprawdź asortyment w sklepie online.

Źródło: materiał Partnera MK

TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ