Sunday, May 19, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Jak dbać o skórę wokół oczu?

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Stres, długie godziny w klimatyzowanym biurze przed komputerem, niewyspanie, powodują, że zarówno nasze oczy, jak i skóra wokół nich nie są w najlepszej kondycji. Zadbaj o nią odpowiednio.

„Oczy są zwierciadłem duszy”, jednak co zrobić, gdy ich wygląd odbiega od ideału? Znakiem naszych czasów jest życie w ciągłym biegu. Stres, długie godziny w klimatyzowanym biurze przed komputerem, niewyspanie, powodują, że zarówno nasze oczy, jak i skóra wokół nich nie są w najlepszej kondycji.

Aby nie dopuścić do powstawania obrzęków i cieni, musimy prowadzić regularny, higieniczny tryb życia.

Aby nie dopuścić do powstawania obrzęków i cieni, musimy prowadzić regularny, higieniczny tryb życia. / fot. iStock

Chcąc przywrócić im młody, atrakcyjny wygląd, musimy nieco staranniej o nie zadbać. Skóra wokół oczu jest wyjątkowo cienka i delikatna, jej grubość nie przekracza 0,5 mm. Właśnie ze względu na to jest szczególnie narażona na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak: zanieczyszczenia, klimatyzacja, ostre słońce, promieniowanie elektromagnetyczne telewizora czy komputera, jak również, niezdrowy styl życia – alkohol, papierosy, zła dieta, niewyspanie. Skóra wokół oczu pod ich wpływem szybko traci sprężystość, pojawiają się przebarwienia, cienie i obrzmienia. Mimo że stanowi niewielki fragment twarzy, jest to miejsce strategiczne. Dlatego, jeśli chcemy zachować młodzieńczy, zdrowy wygląd, musimy zadbać przede wszystkim o nasze oczy.

Podstawy pielęgnacji

Aby nie dopuścić do powstawania obrzęków i cieni, musimy prowadzić regularny, higieniczny tryb życia. Pamiętajmy, że naszym oczom służy wysypianie się. Poza tym unikajmy zadymionych pomieszczeń, a zamiast spędzać długie godziny przed telewizorem, wybierzmy się na spacer. Musimy również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Dwa litry wody to minimum, jakie powinniśmy dostarczyć naszemu organizmowi w ciągu dnia. Najlepiej, gdy będzie to woda mineralna. Unikajmy kawy, herbaty i napojów gazowanych. Niewątpliwie zdrowy styl życia korzystnie wpłynie na nasze oczy, jak również na cały nasz organizm. Co jednak zrobić, jeśli mimo wszystko skóra wokół oczu pozostawia wiele do życzenia? Musimy wówczas skorzystać ze zdobyczy nauki i kosmetologii.

Kosmetyki w trosce o nasze oczy

Na rynku mamy wiele specyfików przeznaczonych do pielęgnacji skóry wokół oczu. Decydując się na zakup, musimy wziąć pod uwagę, z jakimi problemami musi sobie dany kosmetyk poradzić, a przede wszystkim dobrać go odpowiednio do naszego wieku i rodzaju skóry. Jeśli mamy skórę wrażliwą, ze skłonnością do podrażnień, unikajmy preparatów zawierających składniki uczulające. Idealnym rozwiązaniem jest krem, który ma szerokie spektrum działania i skutecznie poradzi sobie ze wszystkimi problemami, takimi jak: obrzęki, cienie, zmarszczki, przesuszenie i zwiotczenie. W kosmetykach do okolic oczu powinniśmy szukać takich składników, jak witamina B3, kofeina, kompleksy rozświetlające i korygujące koloryt skóry.

Witamina B3 ma działanie przeciwutleniające, a ponadto nawilża i zatrzymuje wodę w skórze. Kofeina z kolei znana jest z właściwości drenujących i uaktywnia mikrokrążenie skórne. Dzięki zawartości kofeiny, skóra staje się gładka i napięta. Kosmetyki najnowszej generacji zawierają również kwas lipohydroksylowy (LHA), który ma silne działanie regenerujące, antyseptyczne i przeciwzapalne.

Zestawienie tych komponentów daje nam gwarancję, że wybrałyśmy najlepszy krem pod oczy, np. Idéalia Vichy, który oprócz tego zawiera również kompleks DRM-BrightÔ i na pewno spełni on nasze oczekiwania co do efektów działania. Ponadto krem ten jest dobrze przyswajany przez skórę wrażliwą. Skóra wokół oczu, ze względu na swą delikatną strukturę, ma skłonności do powstawania na niej zmarszczek. Stosowanie kremu sprawia, że zmarszczki wyraźnie redukują się, a skóra odzyskuje elastyczność.

Głównymi zasadami przy pielęgnacji okolic oczu są: systematyczność i stosowanie kosmetyków o lekkiej konsystencji, które szybko się wchłaniają. Jeśli będziemy stosować się do tych zasad, nasze oczy na długo zachowają blask i świeży, zdrowy wygląd.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ