Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu? Praktyczny poradnik

Jak dbać o rzęsy po przedłużaniu? Praktyczny poradnik

... i czy w ogóle przedłużać?

Możesz przedłużyć swoje rzęsy lub zadbać o te naturalne / fot. materiały prasowe

Przedłużanie rzęs to duże ułatwienie, jeżeli chodzi o codzienny makijaż. Po jednej wizycie u kosmetyczki mamy spokój na kilka tygodni. Aby przedłużyć ten czas, warto odpowiednio zadbać o rzęsy. Jak to najlepiej zrobić? Czy warto przedłużać?

Możesz przedłużyć swoje rzęsy lub zadbać o te naturalne / fot. materiały prasowe

Zanim zdecydujemy się na przedłużanie rzęs powinniśmy brać pod uwagę, że sztuczne rzęsy po doklejeniu wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Musimy przestrzegać ściśle określonych zasad, ponieważ w przeciwnym razie efekt utrzyma się dużo krócej. Dla wielu osób to wystarczający powód do tego, żeby zrezygnować z przedłużania i zacząć dbać o swoje naturalne rzęsy. Jeśli jednak nadal chcemy korzystać z tego typu zabiegu – musimy wiedzieć, jak dbać o rzęsy po przedłużaniu, aby zachować ten piękny efekt jak najdłużej.

Po pierwsze – nie wolno dotykać przedłużanych rzęs

Niewskazane jest ingerowanie w sztuczne rzęsy, ponieważ każde dotknięcie, potarcie, pociągnięcie to prosty sposób na wykruszenie się kleju i odklejenie kępek. Właśnie dlatego nie poleca się tego zabiegu osobom, które mają problem z natręctwami.

Po drugie – przez 48 godzin nie wolno moczyć rzęs

Pierwsze dwie doby to czas, w którym klej związuje i sztuczne rzęsy dobrze się przytwierdzają. Bardzo łatwo w tym czasie o zniszczenie wielogodzinnej, żmudnej pracy kosmetyczki. Przez pierwsze godziny nie wolno moczyć rzęs, aby klej nie puścił. Jeśli musimy wziąć prysznic, dobrym trikiem jest zabezpieczenie rzęs przed zmoczeniem np. okularami pływackimi.

Po trzecie – można używać tylko kosmetyków bez olejów

Klej do rzęs niestety nie lubi się z tłuszczami, dlatego w trakcie noszenia przedłużanych rzęs nie wolno używać kosmetyków, które zawierają oleje lub inne tłuszcze. Pod oczy należy wybierać lekkie i dobrze wchłaniające się kremy. Do demakijażu przyda się płyn micelarny lub inny produkt, ale koniecznie bez dodatku olejów. Warto zrobić przegląd kosmetyczki.

Po czwarte – rzęsy należy dodatkowo wzmacniać

Wiadomo, że każda sztuczna rzęsa lub kępka to nienaturalny ciężar dla cienkich i słabych włosków na powiekach. W momencie, gdy nasze rzęsy się widocznie osłabiają i zaczynają wypadać, efekt przedłużania bardzo szybko znika. Dobrze jest stosować specjalistyczne odżywki do rzęs, które dostarczą niezbędnych składników odżywczych, wzmocnią i uelastycznią. Kto wie, może kuracja dobrym serum sprawi, że przedłużanie rzęs nie będzie już potrzebne.

 

Oceń artykuł
4 komentarze
 • Jacek 20 grudnia, 2017

  Warto używać odżywek i przede wszystkim pamiętać o codziennym ich rozczesywaniu co znacząco zwiększa ich wytrzymałość.

 • Joanna34 6 lutego, 2018

  Ja dbam o nie między innymi stosując fantastyczną odżywkę od https://bodetkolash.pl/ i myślę, że żadna z was nie powinna być nią rozczarowana.

 • Joanna34 6 lutego, 2018

  Ja dbam o nie między innymi stosując fantastyczną odżywkę od https://bodetkolash.pl/ i myślę, że żadna z was nie powinna być nią rozczarowana.

 • Iza 1 listopada, 2020

  Staram się bardzo dbać o swoje naturalne rzęsy jednak natura nie obdarzyła mnie zbyt gęstymi dlatego od czasu do czasu chodzę na przedłużanie. Efekt jest naprawdę piękny ale aby się utrzymał wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Mi najtrudniej przychodzi nie dotykanie ich 😉

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ