Friday, July 19, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Jak prawidłowo dbać o psa jesienią?

Jak prawidłowo dbać o psa jesienią?

Zdrowy czworonóg to szczęśliwy czworonóg!

Niech się bawi, ale pod nadzorem / fot. Fotolia

Jesień zbliża się coraz większymi krokami. Jej nadejście wiąże się nie tylko z koniecznością wymiany garderoby na tę nieco cieplejszą i chroniącą przed opadami deszczu, ale także z poświęceniem szczególnej uwagi swojemu psiakowi. Dlaczego? To właśnie w tym okresie należy przygotować psiaka do zimy. Warto więc prawidłowo zadbać o jego zdrowie przed najbardziej wymagającą porą roku.

Niech się bawi, ale pod nadzorem / fot. Fotolia

Niech się bawi, ale pod nadzorem / fot. Fotolia

Prawidłowa dieta

Niższe temperatury powodują, że podczas spacerów psy potrzebują więcej energii do utrzymania prawidłowej temperatury ciała. Większe zapotrzebowanie energetyczne skutkuje wzmożonym apetytem. Rozwiązaniem nie jest karmienie psiaka dużymi ilościami pokarmu – ryzyko nadwagi – ale kupowanie pełnowartościowej karmy. Jaka powinna być ta idealna? Przede wszystkim bogata w takie składniki jak kwasy omega-3, mangan, potas, żelazo, witaminy PP, K, C, B, D i A. Najlepiej sprawdzą się karmy zawierające duże ilości mięsa.

Wyczesywanie

Jesień to czas zrzucania „letniej” sierści. W związku z tym konieczne jest wyposażenie pupila w dobre szczotki, grzebienie lub zapobiegające kołtunieniu się furminatory, które można dostać w sklepach zoologicznych takich jak NaszeZoo.pl. Dlaczego wyczesywanie jest niezbędne? Głównie z dwóch powodów. Po pierwsze, nadmiar sierści może przeszkadzać psiakowi i utrudniać mu codzienne funkcjonowanie. Po drugie, sierść będzie uciążliwa dla pozostałych domowników, a lokum będzie wymagało codziennego odkurzania. Nie tylko wyczesywanie może ułatwić sprzątanie – nieco niższa temperatura w domu również może okazać się pomocna.

Spacery pod nadzorem

Po wakacyjnych upałach i wiosennym zagrożeniu ze strony kleszczy jesień wydaje się idealną porą roku na dłuższe spacery. Nie oznacza to jednak, że czas na świeżym powietrzu z czworonogiem nie będzie wymagał kontroli. Od września do listopada psiaki narażone są na różne niebezpieczne czynniki. Najgroźniejszymi wydają się grzyby. Udając się do lasu warto zrezygnować z puszczania psa wolno – automatyczne smycze będą lepszym rozwiązaniem. Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Przede wszystkim na kałuże. Czworonogi mają w zwyczaju pić z nich wodę. Jest to bardzo groźne zjawisko, bo w kałużach często znajdują się bakterie, które mogą być przyczyną problemów z układem pokarmowym oraz biegunek. Podobnie jak stogi zebranych liści, w których niekiedy występują insekty.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Monika 13 października, 2017

    Ja swojemu yorkowi kupiłam prześliczne ubranko, zgodnie zafundowałam mu wysoko odżywczą karmę i w dodaku załapałam się na darmową dostawę od marlazoo, bardzo dobry artykuł, dzięki niemu będę wiedziała jak w przyszłości dbać o mojego Mańka

  • aff-casino.com 15 stycznia, 2020

    … [Trackback]

    […] Find More here to that Topic: miastokobiet.pl/jak-dbac-o-psa-jesienia/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ