Jak często robić peeling i o czym należy pamiętać w trakcie zabiegu?
Ważne, aby nie łączyć go z opalaniem

fot. Karolina Grabowska / Pexels
Peeling to jedna z najpopularniejszych metod pielęgnacji skóry, która polega na usunięciu martwego naskórka. Dzięki temu skóra staje się gładka, promienna i zdrowa. Jednak jak często należy stosować peeling do ciała i o czym należy pamiętać w trakcie zabiegu?
Czym jest peeling?
Peeling https://perfecta-kosmetyki.pl/pol_m_Cialo_Peelingi-do-ciala-1087.html to zabieg kosmetyczny, który polega na usunięciu martwego naskórka. Dzięki temu sprawiamy, że nasza skóra staje się niezwykle gładka. Peeling można wykonywać zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w domu. Istnieją różne rodzaje tego zabiegu, takie jak peeling chemiczny, enzymatyczny czy mechaniczny.
Jak często robić peeling?
Częstotliwość wykonywania peelingu zależy od rodzaju skóry oraz stopnia jej wrażliwości. Osoby z suchą i wrażliwą skórą powinny stosować peeling raz na 2-3 tygodnie, natomiast osoby z tłustą skórą mogą go stosować nawet raz w tygodniu. Należy jednak pamiętać, że zbyt częste wykonywanie tego zabiegu może prowadzić do podrażnienia skóry, dlatego nie należy przesadzać.
Peeling w domu
Jeśli decydujemy się na wykonanie peelingu w domu, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Przede wszystkim przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę. Następnie należy nałożyć na nią peeling i delikatnie masować przez około 5-10 minut. Po zakończeniu masażu należy dokładnie zmyć kosmetyk z ciała. Po zabiegu trzeba nałożyć na skórę krem nawilżający.
Peeling w salonie kosmetycznym
Jeżeli podejmiemy decyzję o wykonaniu peelingu w salonie kosmetycznym, warto zwrócić uwagę na to, czy kosmetyczka ma odpowiednie kwalifikacje oraz czy używa profesjonalnych kosmetyków. Przed zabiegiem należy przeprowadzić konsultację, aby dobrać odpowiedni rodzaj peelingu oraz ustalić częstotliwość jego wykonywania.
O czym należy pamiętać w trakcie zabiegu?
Wykonanie peelingu może prowadzić do podrażnienia skóry, dlatego należy przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych skutków. Przede wszystkim trzeba wybrać odpowiedni rodzaj peelingu, który będzie dopasowany do naszego typu skóry. Należy również pamiętać, aby nie stosować kosmetyku na skórze, która jest podrażniona lub ma otwarte rany.
Peeling a opalanie
Peeling nie powinien być stosowany na skórze opalonej lub pochodzącej spod opalania natryskowego. Należy również pamiętać, że po wykonaniu zabiegu skóra jest bardziej wrażliwa na działanie słońca, dlatego trzeba unikać opalania przez kilka kolejnych dni.
Peeling a depilacja
Peeling nie powinien być stosowany na skórze depilowanej, ponieważ może prowadzić do podrażnienia. Należy pamiętać o tym, aby wykonać zabieg przed depilacją, a nie po.