Wednesday, April 24, 2024
Home / PARTNER MK  / Jak chronić włosy przed słońcem?

Jak chronić włosy przed słońcem?

Nie zapomnij o tym podczas wakacji

jak chronić włosy przed słońcem

fot. Unsplash

Jak chronić włosy przed słońcem i promieniowaniem UV? O czym należy pamiętać? Spprawdź nasze porady, dotyczące letniej pielęgnacji włosów

 

Czy słońce może uszkodzić Twoje włosy?

Niestety, tak. I nie chodzi tu tylko o słońce, ale także o inne czynniki, które wchodzą w grę, gdy przebywamy na zewnątrz, ciesząc się słońcem: sól morska, chlorowana woda w basenie, wilgoć i pot – wszystkie te czynniki przyczyniają się do letniej nawałnicy, z którą nasze włosy nie mogą sobie poradzić.

 

Pamiętaj o profesjonalnych produktach do pielęgnacji. Znajdziesz je w sklepie Viola Hair Extensions. Oferujemy również naturalne brązowe włosy (https://violahairextensions.pl/collections/naturalne-brazowe-wlosy) oraz płyn do ściągania keratyny z włosów (https://violahairextensions.pl/collections/plyn-do-sciagania-keratyny-z-wlosow).

 

Co się dzieje? Podstawowym problemem związanym ze słońcem i aktywnością w słoneczne dni jest to, że bardzo wysusza włosy. Sprawia to, że włosy stają się bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie końcówek. Oparzenia słoneczne na skórze głowy mogą prowadzić do uszkodzenia korzeni włosów. Piasek, kurz i pot mogą powodować łupież.
Jednak przy odrobinie troski i czasu, możesz chronić włosy przed słońcem i sprawić, że nadal będą cudownie gładkie i lśniące, a loki nie będą się puszyć.

Wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów na słońcu

1. Strzyżenie

Umów się na podcięcie włosów w domu i pozbądź się suchych końcówek. Regularne podcinanie włosów przez całe lato pomoże im przetrwać ten trudny okres. Regularne podcinanie gwarantuje, że włosy są w dobrej kondycji i istnieje mniejsze ryzyko rozdwajania się końcówek. Jeśli Twoje włosy szczególnie wykazują oznaki suchości, zdecyduj się na podcinanie nawet co 3-4 tygodnie, a wkrótce znów będą wyglądać zdrowo.

2. Noś kapelusz

Wydaje się to oczywiste, ale jest to jeden z najlepszych naturalnych sposobów ochrony włosów przed słońcem. Po prostu zakryj je, zwłaszcza gdy wychodzisz na zewnątrz w czasie największego nasłonecznienia. Stylowy kapelusz z szerokim rondem to dobra wiadomość dla Twoich włosów i Twojej skóry.

3. Dbaj o swój kolor włosów

Jeśli Twoje włosy są farbowane, musisz o nie szczególnie dbać podczas przebywania na słońcu. Substancje chemiczne używane do farbowania włosów w połączeniu z promieniami słonecznymi mogą w znacznym stopniu zmienić Twój wygląd. Kolory mogą się zmieniać lub blaknąć. Czasami mogą stać się bardziej intensywne lub rozjaśnione. Ponadto, koloryzacja może wysuszać włosy, więc są one już podatne na uszkodzenia słoneczne.
Wybieraj produkty przeznaczone specjalnie do włosów farbowanych, które skutecznie je nawilżą.

4. Uczyń odżywkę swoim nowym najlepszym przyjacielem

W miesiącach letnich spodziewaj się, że zużyjesz dużo odżywki! Nie uda Ci się uniknąć wszystkich uszkodzeń włosów spowodowanych działaniem promieni słonecznych i nadal cieszyć się życiem na świeżym powietrzu, które wszyscy uwielbiamy. Regularne stosowanie odżywki pomoże przywrócić włosom nawilżenie, którego potrzebują, by być zdrowe.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ