Sunday, December 3, 2023
Home / Uroda  / Trendy  / Chroń skórę przed chłodem i wiatrem?

Chroń skórę przed chłodem i wiatrem?

Już dzisiaj zacznij przygotowywać swoją skórę na nadejście zimy. Jak to zrobić?

Na jakich zasadach powinna się zatem opierać zimowa pielęgnacja skóry? / fot. materiał prasowy

Choć to dopiero początek jesieni, nasza skóra już zaczyna odczuwać problemy związane ze spadkiem temperatury. A będzie jeszcze gorzej. Wkrótce pierwsze mrozy zaczną nam dokuczać, a silne wiatry i centralne ogrzewanie jak co roku będą negatywnie wpływać na wygląd naszej skóry. A może już teraz zaczniemy przygotowywać się do walki z takimi problemami?

 Na jakich zasadach powinna się zatem opierać zimowa pielęgnacja skóry? / fot. materiał prasowy

Na jakich zasadach powinna się zatem opierać zimowa pielęgnacja skóry? / fot. materiał prasowy

Idzie zima, a wraz z nią nadchodzą nowe zagrożenia dla naszej skóry. Mrozy, silne wiatry, przegrzane pomieszczenia i zbyt suche powietrze w ogrzewanych wnętrzach to wyzwania, z którymi nasza skóra będzie sobie musiała w najbliższych miesiącach radzić każdego dnia. Szybsza utrata wody sprawia, że skóra traci swą naturalną elastyczność. Staje się matowa i szara, a dodatkowym problemem jest większa skłonność do powstawania zmarszczek. Na szczęście dzięki odpowiedniej pielęgnacji można takich zimowych przypadłości uniknąć. Wystarczy w porę wzmocnić skórę i konsekwentnie chronić ją przed zagrożeniami. Wsparciem dla niej może się okazać dobrze dobrany krem, który nie tylko zabezpieczy skórę przed szkodliwym wpływem środowiska, ale i uchroni ją przed nadmierną utratą wilgoci (jak krem od Garnier). Na jakich zasadach powinna się zatem opierać zimowa pielęgnacja skóry?

Jak wybrać najlepszy krem na zimę?

Specjalistycznych kremów, tworzonych z myślą o porze zimowej, jest coraz więcej. Nie powinno to dziwić, gdyż gwałtowne zmiany klimatyczne w ostatnich latach sprawiają, że polskie zimy stają się coraz bardziej uciążliwe. Gwałtowne spadki temperatury oraz mrozy, które mogą się utrzymywać przez dłuższy czas, to czynniki zagrażające i naszemu zdrowiu, i urodzie. Jaki krem warto wybrać, by skutecznie wzmocnić skórę?

Większość z nas zimą chętniej sięga po kremy tłuste, które są zalecane przede wszystkim osobom spędzającym więcej czasu na powietrzu. W pozostałych przypadkach o wiele ważniejsza staje się wieczorna pielęgnacja, przy której ogromną rolę odgrywają kremy nawilżająco-regenerujące. Bezcennym składnikiem naszych kosmetyczek w porze zimowej będzie też krem, w którego składzie pojawia się miód. Ekstrakt z miodu to wspaniały dar natury, dzięki któremu skóra jest odpowiednio odżywiona i zabezpieczona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Miód sprzyja też gojeniu się drobnych ranek i podrażnień, na które w czasie wielkich mrozów nasza skóra jest narażana każdego dnia.

Systematyczna pielęgnacja skóry i stosowanie odpowiednich kremów to podstawa dla każdej kobiety, która chce przetrwać zimę bez większych problemów. Taka pielęgnacja ważna jest nie tylko ze względu na wygląd, ale i na problemy związane z osłabioną skórą. Osłabiona i narażona na uszkodzenia może pogorszyć przecież nie tylko naszą prezencję, ale i samopoczucie.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • asia 31 października, 2014

    A czy wiecie, ze temperatura wpływa także na nasze zdrowie intymne? 🙂 http://www.faceandlook.pl/jak-niska-temperatura-za-oknem-wplywa-na-zdrowie-intymne

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ