Wysokie obcasy, czyli jak chodzić w szpilkach
Po co kobietom wysokie obcasy? Podobno mężczyźni stworzyli szpilki po to, by kobiety czuły się wywyższone, ale nie podskakiwały
Po co kobietom wysokie obcasy? W Mieście Kobiet mamy swoją teorię na ten temat. Podobno mężczyźni stworzyli szpilki po to, by kobiety czuły się wywyższone, ale nie podskakiwały.
Ale rzeczywiście – kilka dodatkowych centymetrów pod piętą zdecydowanie wyszczupla łydkę, przez co nogi i cała postawa wydają się smuklejsze, a my – pewniejsze siebie… choć jeżeli chcemy zdążyć na uciekający tramwaj, łatwiej wyjść odpowiednio wcześniej z domu niż próbować go gonić.
Według psychologów szpilki to także najlepszy sprawdzian z kobiecości. Wystarczy wyjawić swój stosunek do wysokich obcasów, by przekonać się jaką kobietą jesteś:
PSYCHOTEST: JAKĄ KOBIETĄ JESTEŚ?
Można by również pociągnąć ten wątek i zapytać mężczyzn jak reagują na widok wysokich obcasów. Jeżeli damskie trzewiki wzbudzają szereg reakcji chemicznych w organizmie i wywołują silne fantazje erotyczne, mamy zapewne do czynienia z poważnym zachwianiem seksualnym – choć przecież znowu nie aż tak odosbnionym. Wystarczy wspomnieć Brunona Schulza, dla którego kobiece stopy to istny fetysz, źródło artystycznych inspiracji i wulkan namiętności…
W realnym świecie szpilki przypominają czasami drogę przez mękę. Zwłaszcza, jeśli opanowanie odpowiedniej techniki chodzenia w wysokich obcasach nie jest dostatecznie dobrze przyswojone. Miasto Kobiet odsyła wszystkie zainteresowane niewiasty do filmiku instruktażowego jak chodzić w szpilkach i się nie wywracać – lub raczej – jak chodzić w szpilkach i wywracać się z gracją.
Oto najdłuższy upadek modelki:
[youtube http://www.youtube.com/watch?v=iekhz3ha74I&feature=share ]
Gratulujemy!