Wednesday, May 29, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Jak bezpiecznie posługiwać się kartą?

Jak bezpiecznie posługiwać się kartą?

Fakt, iż jesteśmy posiadaczami karty kredytowej i możemy z niej korzystać w wielu trudnych sytuacjach nie oznacza, że nie musimy zwracać uwagi na pewnego rodzaju zagrożenia. Dbanie o bezpieczeństwo karty, to nie tylko pilnowanie numeru

Jak bezpiecznie posługiwać się kartą?

Jak bezpiecznie posługiwać się kartą? / fot. materiał prasowy

Fakt, iż jesteśmy posiadaczami karty kredytowej i możemy z niej korzystać w wielu trudnych sytuacjach nie oznacza, że nie musimy zwracać uwagi na pewnego rodzaju zagrożenia. Dbanie o bezpieczeństwo karty, to nie tylko pilnowanie numeru PIN tudzież samej karty, ale też zwracanie szczególnej uwagi na transakcje, które za jej pomocą realizujemy.

Jak bezpiecznie posługiwać się kartą?

Jak bezpiecznie posługiwać się kartą? / fot. materiał prasowy

Bez wątpienia karta kredytowa, która pozwala nam płacić za zakupy jest fenomenalnym pomysłem wprowadzonym w życie. Nie musimy mieć pieniędzy w portfelu, aby bez stresu pójść do sklepu i nabyć to co potrzebne, bądź skorzystać z możliwości zakupów w internecie. Choć jeszcze jakiś czas temu nikt nie dawałby wiary w takie możliwości, dziś z kartą kredytową możemy być spokojni i gospodarować swoimi pieniędzmi tak, aby zawsze mieć niezbędne zaplecze finansowe na tzw. czarną godzinę.

Szczegóły transakcji są ważne

Bez względu na to czy kupujemy płacąc od razu gotówką, czy zamierzamy kupić coś na raty najważniejszym jest to jak podchodzimy do transakcji. Limity na karcie kredytowej w zależności od zarobków danej osoby mogą być mniejsze lub większe, jednakże nie oznacza to, że mamy je wyczerpać w jednej chwili i w konsekwencji zostać z niczym, bez tzw. zaplecza finansowego. Podobnie jest w kwestii pilnowania swoich emocji nabywając jakąś rzecz na raty, a mianowicie nie zapominanie o szczegółach umowy, która zawsze jest wiążąca. Najważniejszy jest zawsze całkowity koszt, który będziemy musieli spłacić. Dlatego czasami trzeba odwiedzić kilka sklepów oferujących sprzedaż ratalną tudzież kilka punktów udzielających kredyty, by móc w pełni wybrać najlepszy wariant dla siebie. Jeśli natomiast chodzi o karty kredytowe i dzisiejsze możliwości dokonywania płatności za ich pomocą również jesteśmy zobowiązani do szczególnej uwagi i troski o swoje bezpieczeństwo w czasie jakichkolwiek zakupów. Tylko osoby nierozważne lub naiwne ufają zawsze i wszędzie.

Własny interes nade wszystko

Jako osoby świadome różnorakich zagrożeń finansowych musimy mieć wzgląd na wszystko, co dotyczy naszych pieniędzy. Fakt, iż kupujemy na raty, bądź płacimy kartą kredytową, a nie zaciągamy kredyt gotówkowy w banku nie zwalnia nas od tego, by pytać o wszystkie szczegóły. Z chwilą podpisania jakiejkolwiek umowy obowiązek wywiązania się z niej spoczywa na nas. Niestety, chcąc odstąpić od wcześniej dogadanych warunków może nieść za sobą nie małe straty.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ