Saturday, July 13, 2024
Home / Rozwój  / Biznes  / Jak bezpiecznie kupować na AliExpress? Praktyczne wskazówki

Jak bezpiecznie kupować na AliExpress? Praktyczne wskazówki

Tania chińska alternatywa dla

AliExpress

fot. Xiang Van / Adobe Stock

Podczas zakupów przez Internet nie zawsze jest łatwo zachować pełne bezpieczeństwo. Nawet w przypadku legalnego, renomowanego serwisu sprzedażowego istnieje wiele firm, które działają nieuczciwie. Weźmy na przykład chińską platformę sprzedażową AliExpress. Jak platforma ta chroni kupujących? Jak ta witryna internetowa obsługuje spory i zwroty? Czy zakupy na niej mogą być pozbawione ryzyka?

 

• Co to jest AliExpress?
• Zakupy online
• Ochrona klienta
• Jak bezpiecznie kupować na AliExpress?
• Podsumowanie

Co to jest AliExpress?

Chiński serwis sprzedażowy AliExpress jest częścią Alibaba Group. Grupa jest firmą e-commerce, która od 2010 roku oferuje różnorodne usługi detaliczne dla firm i klientów indywidualnych na całym świecie. Wypada wiedzieć, że w 2016 roku wyprzedził Walmart, zyskując miano największego sprzedawcy detalicznego na świecie.
AliExpress jest to firma działająca wyłącznie w Internecie, która sprzedaje przede wszystkim chińskie produkty. To platforma, która umożliwia firmom zewnętrznym i drobnym producentom sprzedawać swoje towary online. Jest najpopularniejszą witryną e-commerce w Rosji i w Polsce.

Zakupy online

Powszechnie wiadomo, że zakupy online mogą być polem minowym pełnym pułapek, a chiński e-sklep AliExpress nie jest inny. Jak chroni kupujących? Czy aplikację AliExpress można bezpiecznie używać do zakupów online?
Wiele tu sprzedawanych tanich chińskich produktów nie jest dostępnych w sklepach stacjonarnych i zwykle decyzje zakupowe podejmowane są wyłącznie na podstawie krótkiego opisu i kilku zdjęć. Dlatego istotne jest, aby witryna sprzedażowa miała solidną politykę ochrony klienta. Do tego platforma  współpracuje z licznymi serwisami cashback, umożliwiającymi odzyskanie części wydanych środków w formie bonusu. Do nich należy aplikacja Social Good wraz ze swoją promocją (więcej info: https://mobilnezarabianie.pl/socialgood-bonus-promocja/).

Ochrona klienta

Platforma oferuje klientom 2 kluczowe gwarancje:

 

• pełny zwrot pieniędzy w przypadku nie dostarczenia zamówienia,
• całościowy lub częściowy zwrot pieniędzy, jeśli dostarczony przedmiot nie jest zgodny z opisem.

 

Niestety, podobnie jak w przypadku innych internetowych witryn sprzedażowych, otrzymanie zwrotu pieniędzy za wadliwy produkt nie jest tak proste, jak kliknięcie przycisku „zwrot pieniędzy”. Należy przejść przez cały, zdefiniowany proces sporu. Na AliExpress spór obejmuje kolejne etapy ‒ kontakt ze sprzedawcą, a w przypadku, gdy sprzedawca odmawia współpracy, należy poczekać na zamknięcie zamówienia i zgłosić problem bezpośrednio do AliExpress. To sprawia, że reklamacja jest procesem formalnym. Warto pamiętać, że jeśli oficjalne dyskusje nie przynoszą korzystnego dla nas rozwiązania, zawsze możemy przekazać spór do AliExpress.

Jak bezpiecznie kupować na AliExpress?

Platforma oferuje kilka ważnych i pomocnych wskazówek, dzięki którym unikniemy sfingowanej sprzedaży. Należy jednak pamiętać, że bez względu na wysoki poziom bezpieczeństwa, jaki zapewnia ta internetowa witryna sprzedażowa, zawsze należy wziąć odpowiedzialność za własne działania. Podczas zakupów online należy kierować się wyłącznie zdrowym rozsądkiem. Jeśli cena interesującego nas produktu jest zbyt niska, aby była prawdziwa, z całą pewnością taka jest! Nigdy nie należy wysyłać pieniędzy bezpośrednio na konto bankowe sprzedającego. Wszystkie transakcje finansowe na AliExpress są bezpieczne, tylko gdy odbywają się za pośrednictwem tej platformy. Opłaci się również pamiętać, aby nie potwierdzać dostawy przed otrzymaniem zamówienia.

Podsumowanie:

Najłatwiejszym sposobem na uniknięcie problemów podczas zakupów na AliExpress jest znalezienie renomowanego, wiarygodnego sprzedawcy. Aby bezpiecznie kupować tanie produkty bezpośrednio od chińskich producentów, niezbędne jest dokładne sprawdzenie opinii sprzedawcy. Najbardziej oczywistym i pewnym sposobem na sprawdzenie autentyczności sprzedawcy jest przyjrzenie się jego opinii.

Źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ