Saturday, October 5, 2024
Home / Fundacja Miasto Kobiet  / Kobiety Krakowa  / Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF, została Ambasadorką Kobiet Krakowa

Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF, została Ambasadorką Kobiet Krakowa

Zarządza jedną z najważniejszych instytucji w mieście, Krakowskim Biurem Festiwalowym (KBF). Poznajcie Ambasadorkę Kobiet Krakowa, Izabelę Błaszczyk, Dyrektorkę KBF

Iza Błaszczyk i Barbara Bogacka na schodach w ICE

Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF, została Ambasadorką Kobiet Krakowa / fot. Aneta Pondo

W oczekiwaniu na publikację wywiadów z Kobietami Krakowa wiosennej edycji, przedstawiamy Wam nową AMBASADORKĘ KOBIET KRAKOWA, Izabelę Błaszczyk, Dyrektorkę Krakowskiego Biura Festiwalowego (KBF)

 

25 maja 2021 w przestrzeniach Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się sesja zdjęciowa Izabeli Błaszczyk, Dyrektorki KBF, do projektu Kobiety Krakowa, zorganizowanego przez Fundację Miasto Kobiet. Jej efekty wraz z wywiadem będzie można obejrzeć i przeczytać w naszym portalu już niedługo, w połowie czerwca. Tymczasem prezentujemy Wam zdjęcia z backstage’u.

Izabela Błaszczyk w czasie sesji zdjęciowej w Centrum Kongresowym ICE

Sesja z Izabelą Błaszczyk odbyła się w Centrum Kongresowym ICE Kraków; zdjęcia robiła Barbara Bogacka / fot. Aneta Pondo

O projekcie #KobietyKrakowa

„Współpraca jest większą wartością niż konkurencja”,

to motto społeczności #KobietyKrakowa, która powstała w ramach projektu realizowanego od 3 lat przez Fundację Miasto Kobiet. Misją projektu Kobiety Krakowa jest zrzeszenie w jednym miejscu krakowskich ekspertek. Kobiet inspirujących osobowością, pomysłem na biznes, swoją historią, wizjonerstwem i siłą przebicia. Poprzez projekt zachęcamy je do szerszego pokazania się światu, do docenienia dotychczasowych sukcesów i sięgnięcia po więcej.

 

Zobacz też: Kobiety Krakowa – początek

 

Ambasadorki Kobiet Krakowa

Na przestrzeni 3 lat trwania projektu, zaprosiłyśmy do niego kilka niezwykłe kobiet, które stanowią inspirację dla innych, jako AMBASADORKI KOBIET KRAKOWA.
Najnowszą Ambasadorką jest Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF.
Pozostałe to: Ola Budzyńska, która zbudowała online imperium Pań Swojego Czasu i całkiem już fizycznie w Krakowie Przestrzeń Pełną Czasu; Monika Jurczyk Osa, osobista stylistka, która zajmując się modą uczy akceptacji własnego ciała; Izabela Chyłek, aktywistka, organizatorka, społecznik, zarządza Hevre i organizuje Kiermash.

Kim jest Izabela Błaszczyk

Zarządza jedną z najważniejszych instytucji w mieście, Krakowskim Biurem Festiwalowym (KBF), które odpowiada za największe wydarzenia artystyczne i biznesowe w Krakowie, ale też wspiera oddolne inicjatywy obywatelskie i wartościowe niszowe przedsięwzięcia.
Izabela Błaszczyk działa wizjonersko, w zgodzie ze swoją intuicją i zawsze dwa kroki przed innymi. Jest wszechstronnie wykształcona, kocha Włochy i nosi w torebce szminkę, której nigdy nie używa. Wraz z zespołem KBF realizuje swoje nowatorskie wizje zmieniania świata poprzez realizację projektów z obszaru muzyki, filmu, literatury, branży spotkań, sztuk wizualnych, turystyki i edukacji. Podkreśla, że:

„Dyrektorem się bywa, a człowiekiem się jest”

Izabela Błaszczyk

Dyrektorem się bywa, człowiekiem się jest, mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF (na zdjęciu z fotografką Barbarą Bogacką) / fot. Aneta Pondo

Społeczność Kobiet Krakowa

W tej chwili w naszej społeczności jest ponad 150 kobiet. Wśród nich są psycholożki, architektki, prawniczki, pisarki, malarki, trenerki biznesu, działaczki, projektantki, naukowczynie, stylistki, agentki, fizjoterapeutki, kosmetyczki, doula, aktorka, policjantka. W większości są to właścicielki biznesów, ale też kobiety, które spełniają się na etacie. Przedstawicielki branż kreatywnych i firm związanych z technologią, finansami czy nauką.

Dla wielu Kobiet Krakowa, projekt okazał się przestrzenią do odkrywania mocy płynącej z własnych talentów, a także trampoliną do świata mediów. Uczestniczki projektu zaczęły być zapraszane w roli ekspertek na łamy gazet, serwisów, czy do programów radiowych i telewizyjnych. Ich biznesy i one same stają się rozpoznawalne.

Fotografie biznesowe Barbary Bogackiej, które powstały w ramach projektu są skutecznym narzędziem w budowaniu ich wizerunku w mediach społecznościowych, stronach, a nawet podczas wernisażu, który Fundacja Miasto Kobiet zorganizowała dwa lata temu. Kobiety Krakowa mówią, że udział w akcji pozwolił wypłynąć na szerokie wody. W efekcie, niektóre z nich wydały własną książkę, poszerzyły działalność, skupiły się na rozwoju biznesu online.

Zobacz też fotorelację z 6., wiosennej edycji Kobiet Krakowa TUTAJ

Kiedy i gdzie kolejna edycja?

Dwa razy w roku organizujemy nową edycję. W każdej edycji do projektu dołącza 20-30 kobiet. W społeczności Kobiet Krakowa podejmowane są różne inicjatywy, zarówno o charakterze biznesowy, edukacyjnym, jak i rozwojowym, np.: Krakowskie Kobiety Mocy – wernisaż fotografii z mowami mocy; Kręgi Kobiet Biznesu (spotkania integracyjne), live’y edukacyjne (np. jak napisać i wydać książkę), wspólne morsowanie i chodzenie po lesie.

Większość sesji do wiosennej edycji Kobiet Krakowa, z którymi wywiady zaczniemy publikować już lada moment, w pierwszej połowie czerwca, odbyła się w hotelu Sheraton Grand Kraków.

Ostatnia sesja, właśnie z dyrektorką KBF, została zrealizowana w Centrum Kongresowym ICE Kraków, co jest jednocześnie zapowiedzią edycji jesiennej, która odbędzie się we wrześniu, właśnie tutaj, w ICE Kraków.

Szczegółowe informacje o nowej edycji ogłosimy w sierpniu.

Aneta Pondo, Iza Błaszczyk, Barbara Bogacka w Centrum Kongresowym ICE

Atmosfera w czasie sesji zdjęciowych do Kobiet Krakowa jest zawsze mocno rozluźniająca / fot. Jakub Kołodziej

Dziennikarka i redaktor naczelna „Miasto Kobiet”, które wymyśliła i wprowadziła na rynek w 2004 rok. „Miasto Kobiet” to jej miłość, duma i pasja. Prezeska Fundacji Miasto Kobiet, która wspiera kobiety w odkrywaniu ich potencjału oraz założycielka Klubu Miasta Kobiet – cyklu spotkań dla kobiet z inspirującymi gośćmi.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ