Tuesday, June 18, 2024
Home / Kultura  / IX ogólnopolski Kongres Kobiet już za chwilę!

IX ogólnopolski Kongres Kobiet już za chwilę!

Wiemy, kto pojawi się na IX Kongresie Kobiet w Poznaniu!

IX Kongres Kobiet już 9 i 10 września w Poznaniu / fot. materiały prasowe

9 i 10 września 2017 r. spotykamy się w Poznaniu pod hasłem „Alert dla praw kobiet”, by wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać prawa i wolności kobiet. By Polska była krajem przyjaznym także dla kobiet – ponad podziałami

IX Kongres Kobiet już 9 i 10 września w Poznaniu / fot. materiały prasowe

IX Kongres Kobiet już 9 i 10 września w Poznaniu / fot. materiały prasowe

IX Kongres Kobiet to – poza sesjami, panelami i warsztatami – również Park Kobiet i Zatoka Książki. To także spotkania z osobami, które warto poznać. Będą z nami kobiety ze świata biznesu, nauki, polityki, kultury i sztuki. Ekspertki, autorytety i działaczki społeczne. Osoby z Polski i zza granicy, których warto słuchać.

Oprócz Matek-Założycielek Kongresu Kobiet 9 i 10 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich spotkamy członkinie Rady Programowej Kongresu, a także wiele innych osób, które wezmą udział w kongresowych wydarzeniach.

 

9-10 września, Poznań – IX ogólnopolski Kongres Kobiet – zapraszamy! Rejestracja: www.kongreskobiet.pl #9kongreskobiet #alertdlaprawkobiet @martafrej @dorota.warakomska

Post udostępniony przez Agata Jankowska (@stowarzyszenie_kongres_kobiet)


A wśród nich m.in.:
– artystki i artyści: Renata Dancewicz (aktorka), Joanna Dark (wokalistka), Marta Dzido (reżyserka), Manuela Gretkowska (pisarka), Inga Iwasiów (pisarka), Joanna Kos-Krauze (reżyserka), Sylwia Kubryńska (pisarka), Monika Strzępka (reżyserka), Olga Tokarczuk (pisarka), Ewa Wójciak (aktorka), Andrzej Saramonowicz (reżyser);

– dziennikarki: Renata Kim, Eliza Michalik, Ewa Podolska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska;

– aktywistki: Renata Durda, Krystyna Kacpura, Marta Lempart, Joanna Piotrowska;

– polityczki i politycy: Małgorzata Kidawa-Błońska, Ewa Lieder, Katarzyna Lubnauer, Barbara Nowacka, Robert Biedroń.

– a także: Alicja Długołęcka, Dorota Sumińska, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, Zbigniew Izdebski;

Będą z nami parlamentarzystki i europarlamentarzystki. A także zagraniczne działaczki i liderki, z którymi wspólnie zastanowimy się, jak działać i być bardziej skutecznymi.

Podczas IX ogólnopolskiego Kongresu Kobiet odbędą się sesje plenarne, a także na panele i spotkania w ramach kilkunastu centrów tematycznych – Centrum Chcemy Całego Życia, Edukacji Seksualnej i Obyczajowości, Reformy – Edukacji i Nauki, Centrum Kultury, Przedsiębiorczości i Innowacji, Stulecia Praw Kobiet, LGBTQIA, Mamy Głos, Matek, Rozwoju Osobistego, Alimentów i Działań Antyprzemocowych, Zielone, Samorząd i Polityka, Międzynarodowe, Medialne, Uchodźczyń i Uchodźców, Senioralne, Grrrl Power – (o młodym feminizmie) i Duchowe.

Zapraszamy też na związane z centrami warsztaty, podczas których uczestniczki otrzymają konkretną wiedzę i narzędzia, pomocne w życiu – w pracy, w działaniu.

Informacje o programie: www.kongreskobiet.pl.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trzeba tylko się zarejestrować.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ