Sunday, June 16, 2024
Home / Rozwój  / IT for SHE – Informatyczki pojadą w Polskę

IT for SHE – Informatyczki pojadą w Polskę

80 studentek informatyki pojedzie w te wakacje do małych miejscowości w całej Polsce, aby uczyć dzieci programowania

it for she

IT for She – rusza w Polskę! / fot. Katy Belcher / Unsplash

IT for SHE to niezwykła kampania społeczna, w ramach której 80 utalentowanych studentek informatyki od lipca do września 2018 przekaże swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. Dzięki kampanii przez 5 dni dzieciaki w całej Polsce poznają podstawy kodowania, dowiedzą się, do czego służą drukarki 3D i będą uczyć się budowania oraz programowania robotów

Największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewczyn

Zajęcia są bezpłatne, młode informatyczki angażują się wolontariacko, wierząc, że dzięki tej inspiracji mnóstwo młodych osób w Polsce ma szansę zainteresować się światem technologii. Dziewczyny dotrą z warsztatami do szkół podstawowych w całej Polsce – m.in. Przygodzice woj. Wielkopolskie, Jeżyczki woj. Zachodniopomorskie, Górzno woj. Kujawsko-pomorskie, Chmielno woj. Pomorskie, Wrzosowa woj. Śląskie, Bircza woj. Podkarpackie, Brańszczyk woj. Mazowieckie. W sumie program obejmie 1500 dzieci w całej Polsce!

IT for SHE – czym jest projekt?

Program wolontariatu jest częścią bezprecedensowego programu IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy, inspirowanie ich i angażowanie dla dobra świata. W dniach 31 sierpnia – 3 września br. w ramach programu odbędzie się największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp.
W tym roku zwieńczeniem programu IT for SHE będzie Women in Tech Summit 2018 – największe w Europie spotkanie dla kobiet działających w obszarze nowych technologii na różnych szczeblach kariery zawodowej, liderek, innowatorek oraz studentek kierunków informatycznych. W wydarzeniu weźmie udział 1000 kobiet z Polski, Ukrainy, Białorusi i Centralnej Azji. Swój udział w nim zapowiedziała Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Women in Tech Summit 2018 odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w EXPO XXI w Warszawie (www.womenintechsummit.pl).

To już druga edycja IT for SHE. Sukces pierwszej został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Program otrzymał prestiżową nagrodę – European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet, pokonując 247 projektów z 27 krajów Unii Europejskiej. Kampanię organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości i programem Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności „Projektor – wolontariat studencki” oraz Koalicją na rzecz Polskich Innowacji – przy wsparciu partnerów technologicznych – Citi, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, P&G, Samsung, Skriware.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Andrzej 18 kwietnia, 2019

    Smutne jest to dzielenie dzieci wg płci. Chłopak który chciałby być na zajęciach nie może być na nich bo są one TYLKO dla dziewczynek.
    Smutne!

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Home / it for she
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ