Home / Rozwój  / IT for SHE – Informatyczki pojadą w Polskę

IT for SHE – Informatyczki pojadą w Polskę

80 studentek informatyki pojedzie w te wakacje do małych miejscowości w całej Polsce, aby uczyć dzieci programowania

it for she

IT for She – rusza w Polskę! / fot. Katy Belcher / Unsplash

IT for SHE to niezwykła kampania społeczna, w ramach której 80 utalentowanych studentek informatyki od lipca do września 2018 przekaże swoją wiedzę na temat nowych technologii uczniom szkół podstawowych w małych miejscowościach. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania obszarem nauk technicznych i ścisłych wśród dzieci, ale także promowanie kobiet w roli ekspertek technologicznych. Dzięki kampanii przez 5 dni dzieciaki w całej Polsce poznają podstawy kodowania, dowiedzą się, do czego służą drukarki 3D i będą uczyć się budowania oraz programowania robotów

Największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewczyn

Zajęcia są bezpłatne, młode informatyczki angażują się wolontariacko, wierząc, że dzięki tej inspiracji mnóstwo młodych osób w Polsce ma szansę zainteresować się światem technologii. Dziewczyny dotrą z warsztatami do szkół podstawowych w całej Polsce – m.in. Przygodzice woj. Wielkopolskie, Jeżyczki woj. Zachodniopomorskie, Górzno woj. Kujawsko-pomorskie, Chmielno woj. Pomorskie, Wrzosowa woj. Śląskie, Bircza woj. Podkarpackie, Brańszczyk woj. Mazowieckie. W sumie program obejmie 1500 dzieci w całej Polsce!

IT for SHE – czym jest projekt?

Program wolontariatu jest częścią bezprecedensowego programu IT for SHE, którego celem jest zwiększenie udziału kobiet w branży technologicznej, poprzez pomoc utalentowanym studentkom kierunków informatycznych w wejściu na rynek pracy, inspirowanie ich i angażowanie dla dobra świata. W dniach 31 sierpnia – 3 września br. w ramach programu odbędzie się największy w Europie obóz inspiracyjny dla dziewczyn w IT Women in Tech Camp.
W tym roku zwieńczeniem programu IT for SHE będzie Women in Tech Summit 2018 – największe w Europie spotkanie dla kobiet działających w obszarze nowych technologii na różnych szczeblach kariery zawodowej, liderek, innowatorek oraz studentek kierunków informatycznych. W wydarzeniu weźmie udział 1000 kobiet z Polski, Ukrainy, Białorusi i Centralnej Azji. Swój udział w nim zapowiedziała Mariya Gabriel, Komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego. Women in Tech Summit 2018 odbędzie się w dniach 27-28 listopada br. w EXPO XXI w Warszawie (www.womenintechsummit.pl).

To już druga edycja IT for SHE. Sukces pierwszej został dostrzeżony i nagrodzony przez Komisję Europejską. Program otrzymał prestiżową nagrodę – European Digital Skills Award 2017, w kategorii działań na rzecz umiejętności cyfrowych kobiet, pokonując 247 projektów z 27 krajów Unii Europejskiej. Kampanię organizuje Fundacja Edukacyjna Perspektywy we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości i programem Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności „Projektor – wolontariat studencki” oraz Koalicją na rzecz Polskich Innowacji – przy wsparciu partnerów technologicznych – Citi, Ericsson, Goldman Sachs, Google, Intel, P&G, Samsung, Skriware.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ

Czemu pytam?

Chcę być informowany/a o odpowiedziach