Friday, July 19, 2024
Home / PARTNER MK  / Internet domowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Internet domowy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Optymalny czyli jaki?

internet domowy

fot. Pexels

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez dostępu do nielimitowanego internetu domowego. Choć rozwiązania mobilne cieszą się niesłabnącą popularnością, to mimo wszystko duża część użytkowników sieci wybiera do domu właśnie stałe łącze. Nic w tym dziwnego, bowiem posiada ono wiele zalet. Kiedy jest to najlepsze rozwiązanie? Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę internetu domowego?

 

Internet domowy bez limitu – dla kogo to najlepsze rozwiązanie?

Z internetu stacjonarnego możesz korzystać bez limitu transferu danych. To duży komfort, zwłaszcza jeśli oglądasz filmy i seriale online czy pobierasz pliki. Szybkość łącza jest wysoka i stała, co jest przeważnie nieosiągalne w przypadku opcji mobilnych – z pewnością to docenisz, jeżeli pracujesz lub uczysz się zdalnie, a także gdy lubisz grać w gry online. Internet domowy bez limitu to również najlepsze rozwiązanie dla rodzin, gdyż działa szybko i stabilnie, nawet gdy korzysta z niego kilkoro użytkowników na różnych urządzeniach.

 

Na co zwracać szczególną uwagę, wybierając internet domowy?

Dostępność – dowiedz się, czy dany operator dostarcza internet w Twojej okolicy.
Prędkość – określ swoje potrzeby i zdecyduj, jaka prędkość łącza będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.
• Umowa – sprawdź, jaki jest czas trwania umowy u wybranego dostawcy usługi.

 

Internet domowy od Orange? Światłowód!

Rodzajów stacjonarnych połączeń internetowych jest kilka, bezapelacyjne najlepszym z nich jest internet światłowodowy. Jest to najnowocześniejsza technologia, umożliwiająca ultraszybkie i bezawaryjne przesyłanie danych. Do transmisji danych wykorzystywana jest modulowana fala świetlna, której źródłem jest dioda LED.

 

Orange dysponuje najdłuższą w Polsce siecią światłowodową, która jest nieustannie rozbudowywana. Obecnie dociera ona już do 6,5 miliona gospodarstw domowych w kraju. Mogą z niej korzystać nie tylko mieszkańcy największych miast, ale także mniejszych miejscowości oraz wsi. Dostępność światłowodu w wybranej lokalizacji sprawdzisz za pomocą mapy zasięgu – znajdziesz ją na stronie internetowej Orange.

 

Poznaj szczegóły oferty, w tym ceny, internetu domowego w Orange: https://www.orange.pl/internet/internet-domowy.

 

Jakie są zalety światłowodowego internetu domowego od Orange?

Szybkość – w Orange możesz wybierać spośród 3 prędkości: do 300 Mb/s, do 600 Mb/s lub do 1 Gb/s.
Stabilność – światłowód od Orange jest odporny na zakłócenia elektromagnetyczne, ale także na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Niski PING – jest to parametr określający czas, jaki upływa pomiędzy wykonaniem działania na jednym serwerze, a dostarczeniem informacji do innego hosta. Docenią go szczególnie gracze.
Duży zasięg – sieć światłowodowa w Orange jest wciąż rozbudowywana, istnieje więc duża szansa, że możesz z już z niego korzystać.
Możliwość wyboru spośród kilku ofert z internetem domowym – Orange Światłowód, Światłowód z telewizją lub Światłowód w pakiecie Orange Love – zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Artykuł sponsorowany
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ