Tuesday, June 25, 2024
Home / Ludzie  / Kre-aktywne  / Internet 3G czy LTE?

Internet 3G czy LTE?

Jakie połączenie z internetem wybrać, aby mieć pewność, że przesył danych będzie niezawodny, a strony i aplikacje sieciowe będą otwierać się błyskawicznie?

fot. materiał prasowy

Internet mobilny to rozwiązanie pozwalające być zawsze online – wystarczy do tego tylko smartfon lub tablet i oczywiście połączenie. Jakie najlepiej wybrać, aby mieć pewność, że przesył danych będzie niezawodny, a strony i aplikacje sieciowe będą otwierać się błyskawicznie?

Inea

fot. materiał prasowy

Różnice między standardami
Aktualnie wielu operatorów sieci komórkowych kusi swoich klientów możliwością używania 3G lub LTE. Jeśli jednak ktoś nie zna się na rzeczy, określenie internet 3G czy internet LTE praktycznie nic mu nie mówi. Warto więc wyjaśnić, że 3G to powszechny obecnie standard transmisji w telefonii komórkowej, umożliwiający nie tylko rozmowy, ale również przesył różnego rodzaju danych, co wykorzystuje się do obsługi internetu. Standard LTE to jego następca, cechujący się większą szybkością transferu, a także dobrą stabilnością połączenia. Dzięki temu można mieć pewność, że podczas przeglądania stron czy też wysyłania e-maila sieć nie zerwie niespodziewanie łączności. LTE to standard, który zaczyna wypierać 3G, warto więc od razu podłączyć się do niego – w ciągu najbliższych lat będzie obsługiwany przez wszystkich operatorów.

Nie tylko sieci komórkowe
Z możliwości oferowanych zarówno przez 3G, jak i LTE korzystają firmy zajmujące się dostarczaniem internetu mobilnego. Pozwala to na wzięcie abonamentu na telewizję i internet w atrakcyjnej cenie i korzystanie z obu tych mediów na smartfonie. Na przykład oferująca internet 3G i LTE Inea oferuje aplikację pozwalającą na oglądanie znajdujących się w abonamencie kanałów na telefonach z systemami Android oraz iOS. Firmy dostarczające bezprzewodowy internet nie docierają jednak wszędzie. Nie powinno być problemu w przypadku większych i średnich aglomeracji miejskich, jeśli jednak mieszka się na terenach poza nimi, warto sprawdzić, czy urządzenie będzie w stanie odbierać sygnał od operatora. Na stronach firm zajmujących się dostarczaniem sieci tego typu znajdują się mapy zasięgu, więc można łatwo sprawdzić tę fundamentalną kwestię.

Sprzęt ma znaczenie
Kolejną istotną rzeczą przy wyborze internetu mobilnego jest obsługiwany przez posiadane urządzenie rodzaj połączeń. W przypadku starszych smartfonów i tabletów standard 3G z pewnością będzie wspierany, jednak niekoniecznie LTE. Przy nowszych urządzeniach nie powinno być to problemem. Aby upewnić się co do tego, wystarczy wejść na stronę producenta danego smartfona i znaleźć swój model. Obsługiwane rodzaje sieci powinny być wymienione przy jego specyfikacji technicznej. Jeżeli odbiera on LTE, nie ma już żadnych przeszkód, aby cieszyć się telewizją i internetem w swoim telefonie – wystarczy tylko podpisać umowę z operatorem.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ