Dzięki produktom cyfrowym, możesz się edukować kiedy tylko chcesz!
W czerwcu odbędzie się Interaktywna Konferencja Online
Internet i jego możliwości, rozwijają się w zawrotnym tempie. Pojawienie się edukacyjnych produktów cyfrowych było tylko kwestią czasu. Współcześnie, to jedna z najmocniejszych form biznesu online. Ebooki, kursy, zdalne konsultacje – o tym porozmawiałam z Olą Gościniak, ekspertką biznesu online, twórczynią marki Jestem Interaktywna
Ewelina Salwuk-Marko: Produkty online cieszą się coraz większą popularnością. Jak myślisz dlaczego? Co takiego skłania różne osoby, do zakupu np. kursu czy ebooka?
Ola Gościniak: Wiedza jest dziś bardzo cennym narzędziem. To coś co wpływa na nasze życie, nie tylko w sferze zawodowej ale i osobistej. Kiedyś trzeba było się dostosować lub poświęcić na edukację mnóstwo czasu, szczególnie jeśli dana osoba, chciała się czegoś dowiedzieć czy nauczyć już poza szkołą czy studiami. Nie każdy miał w swojej miejscowości bibliotekę, ale też nie zawsze znajdowały się w niej książki edukacyjne. Wszystko trwało mozolnie i długo, niejedna osoba pewnie się poddała w trakcie poszukiwań.
Dziś internet daje nam ogromne możliwości. Możemy się uczyć tego co chcemy, jak chcemy i kiedy chcemy. Kupując ebook czy kurs, mamy możliwość przeczytania, zrobienia ćwiczeń czy posłuchania szkolenia w każdym momencie. Możemy to zrobić z komputera, laptopa, telefonu czy czytnika. I co najlepsze, z każdego miejsca na świecie. To jest największa zaleta. Ta możliwość decydowania o etapie nauki, jej czasie i miejscu skłania nas do zakupów.
Poza tym, konkretna wiedza ekspercka, konkretne zagadnienia, różne informacje – poukładane, posegregowane tak że są nie tylko czytelne, ale łatwo i szybko można się dowiedzieć tego, czego akurat potrzebujemy.
Kurs czy ebook, tworzą osoby które znają się na danym zagadnieniu, są specjalistami w swojej branży. Zbierają wszystko do kupy i tworzą jeden konkretny produkt, który ma na celu pomagać innym.
Nowoczesne technologie sprzyjają rozwoju biznesu cyfrowego. Jakie według ciebie są jego zalety?
Możliwości, które można zrobić samemu. W mojej Akademii WordPressa, uczę w jaki sposób zrobić samemu stronę internetową. Strona www, to dziś must have. Kto nie ma strony, tak naprawdę nie istnieje. Posiadanie strony ma wiele zalet, wspiera nasz wizerunek, daje prestiż i też łatwiej nas znaleźć.
Przeczytaj koniecznie:
200 zł. Czy tyle wystarczy, żeby stworzyć pierwszy produkt on-line?
Jeśli ktoś potrzebuje prostej strony www, aby dodać informacje o sobie, swoich kompetencjach i ofercie, to nowoczesne technologie mu to umożliwiają. Nie trzeba zatrudniać agencji. Z drugiej jednak strony, warto nabrać wiedzy na temat budowania stron internetowych, tak aby wiedzieć jak to funkcjonuje i, aby ktoś nie chciał nas naciągnąć na niepotrzebne koszty.
Ponadto nowoczesne technologie to też sztuczna inteligencja. Tak naprawdę to nie jest nic nowego, ona jest z nami od dawna, ale nie zdajemy sobie z niej sprawy. Chat GPT może pomóc nam w pisaniu treści na stronę www, w dostosowaniu haseł czy CTA. Szczególnie dla początkującej osoby to ogromne wsparcie.
Nowoczesne technologie są ściśle związane z produktami cyfrowymi i rozwojem biznesu online. Bez tych możliwości, trudno by było nam stworzyć ebooka, czy kurs składający się z kilku modułów i kilkunastu lekcji. Dzięki tym właśnie technologiom, możemy zrobić wszystko sami, to w domowym zaciszu.
Z drugiej strony, ze strony eksperta, twórcy cyfrowych produktów. Na co warto zwracać uwagę? Na jakość tworzonego kursu czy ebooka, jego wizualnej formie? A może jeszcze na czymś innym?
Jeśli planujemy stworzyć produkt cyfrowy, na początku musimy określić naszą branże odpowiednią niszę. Tak, aby dany problem, można było rozwiązać za pomocą tego produktu cyfrowego. Tu ważne jest, aby skupić się na treści, na jasnym i zrozumiałym przekazie. Oprawa graficzna gra drugie skrzypce.
Warto zauważyć, że produkty cyfrowe można zmieniać, poprawiać i ulepszać cały czas, w dowolnym momencie. Z książką drukowaną, nie mamy takich możliwości. Dlatego warto już teraz podjąć decyzje i czynności, aby stworzyć swój pierwszy ebook czy kurs.
Wyświetl ten post na Instagramie
Jaka według ciebie jest przyszłość produktów cyfrowych?
Ogromna! (uśmiech) myślę, że zapotrzebowanie na takie produkty jest naprawdę duże. Ludzie chcą się rozwijać, chcą się edukować, a nie chcą rezygnować z pracy, z wycieczek, z czasu z dziećmi. Produkty cyfrowe im to umożliwiają.
Ponadto, osoby które tworzą takie produkty mają dodatkowe możliwości zarobku, albo to ich cały biznes.
Cały czas, powstają nowe platformy, narzędzia i programy, które jeszcze sprawniej pomagają nam w opakowaniu naszej wiedzy.
To już się dzieje. Uczelnie wyższe, licea i podstawówki korzystają już z platform. Edukacja w chmurze jest coraz bardziej popularna.
Dlatego, to przyszłość i warto w to inwestować.
Czy biznes online o jakim często mówisz, można uznać za pracę dodatkową? Dochód pasywny? Albo w ogóle stały zarobek?
Myślę, że dla wielu osób na początku to dodatkowa praca i zarobek. Można nazwać go dochodem pasywnym, ponieważ tworzyć produkt raz i on może się sprzedawać nawet kiedy śpisz czy jesteś na wakacjach. Nierzadko, dobrze opracowana strategia sprzedażowa, promocyjna i zadbanie o PR – pomaga w tym, aby biznes online dotyczący edukacji, stał się naszym głównym źródłem dochodu.
W czerwcu odbędzie się Interaktywna Konferencja Online, to już kolejna edycja ale w tym roku jest niezwykle wyjątkowa. Mnóstwo genialnych prelegentów, znani eksperci, konkretna tematyka. Skąd pomysł na taki rozwój?
Pomysł na Konferencje pojawił się nagle. Każda, kolejna edycja jest inna. Krążymy cały czas w temacie biznesu online i produktów cyfrowych, ale z roku na rok dostarczamy najnowszych informacji. Na konferencji, prelegenci poruszają ważne zagadnienia, dzielą się swoją wiedzą, to niesamowicie otwiera umysł i wspiera rozwój.
Sama Konferencja jest jednym z produktów online: https://olagosciniak.pl/konferencja2023/
Jak wybierałaś prelegentów?
W tym roku było inaczej niż poprzednio. Na początku zaprosiłam wielu wspaniałych prelegentów do współpracy. Każdy ogromnie się cieszył i od razu rzucał różnymi pomysłami.
Potem wraz z moim zespołem, doszłam do wniosku, że przecież sama mówię o tym, że jest tylu genialnych ekspertów, którzy się boją wyjść przed szereg. Czas dać im szansę! Ogłosiłam informacje o tym, że szukamy prelegentów… i zgłoszeń było całe mnóstwo! Ilość propozycji przerosła moje oczekiwania. Wybór nie był łatwy, ale myśle że usatysfakcjonuje uczestników.
Do kogo skierowana jest Konferencja? Kto skorzysta na udziale i czego może się nauczyć?
Dla osób które planują wprowadzać produkty cyfrowe do swoich oferta, ale też dla tych którzy już je mają i chcą je unowocześnić, polepszyć lub zmienić strategię sprzedażową.
3 dni szkolenia to kompendium wiedzy, na którym warto być!
Ewelina Salwuk-Marko
Interaktywna Konferencja Online – kod rabatowy
UWAGA. Skorzystaj ze specjalnej zniżki (-20 zł) dla Czytelniczek „Miasta Kobiet”. Kupując bilet użyj kodu: miastokobiet
Ola Gościniak
Jestem Interaktywna www.olagosciniak.pl
Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, blogerka, autorka książki „Bądź Online” oraz książkoplaneru „Rok w biznesie online”, mentorka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka.
Od 2015 r. pomaga kobietom z całej Polski w realizacji ich interaktywnych marzeń i osiągnięciu niezależności finansowej na własnych zasadach. Przeszkoliła już ponad 50 tys. Polek. Pokazuje im, jak stworzyć stronę WWW od podstaw, jak założyć sklep internetowy czy rozpocząć biznes online. Z sukcesem tworzy zaangażowaną społeczność Jesteś
my Interaktywne.
Laureatka w XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku w kategorii Przeciwdziałanie Wykluczeniu Cyfrowemu oraz Lady Business Awards w kategorii Przedsiębiorcza Kobieta to TY. Znalazła się w TOP 20 wpływowych blogerów 2018, 2019, 2020 i TOP 30 2017 w rankingu JasonHunt. Prelegentka i mówczyni na wielu branżowych wydarzeniach.
Absolwentka informatyki na Politechnice Poznańskiej, grafiki projektowej w Collegium Da Vinci oraz coachingu biznesowego w WSKZ. Swoją pierwszą stronę internetową stworzyła jeszcze w podstawówce, 20 lat temu. Od tamtej pory ma ich na swoim koncie ponad 500.