Wednesday, May 29, 2024
Home / PARTNER MK  / Inteligentne rozwiązania w aranżacji okien

Inteligentne rozwiązania w aranżacji okien

Tak przy okazji, klikając w linki możesz dowiedzieć się od zespołu Małgorzaty jeszcze więcej o danym produkcie

Sterowanie roletami z aplikacji

Sterowanie roletami z aplikacji / fot. materiały prasowe Małgorzata

Dzięki coraz to szybszemu rozwojowi technologii, na rynku pojawią się coraz bardziej zaawansowane rozwiązania systemów zarządzania domem, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym artykule wraz z Mikołajem Kaczmarkiem – managerem produktu firmy Małgorzata, która zajmuje się dekorowaniem okien od ponad 30 lat – przedstawimy trzy różne inteligentne rozwiązania w aranżacji okien całkowicie dopasowane do potrzeb i oczekiwań właścicieli

 

Karnisze elektryczne – wyjątkowe wykończenie naszego wnętrza

Karnisze elektryczne to ciągle nowinka technologiczna na polskim rynku, jednak z roku na rok zyskują coraz to większą popularność, a dzięki nowoczesnym i niezawodnym rozwiązaniom, technologia ta staje się coraz bardziej dostępna cenowo dla szerszej publiczności. Warto im się bliżej przyjrzeć, aby poznać powody dlaczego warto je posiadać i co takiego nam oferują.

Pierwszym i najważniejszym argumentem przeważającym u klientów, odnośnie posiadania inteligentnych rozwiązań jest przede wszystkim niesamowita wygoda użytkowania. Dzięki jednemu przyciskowi możemy obsługiwać wszystkie karnisze z pilota, panelu ściennego, ale także za pomocą smartfonu, odsłaniając i zasłaniając w dowolnym momencie okna w naszym domu. Szczególnie docenimy tą funkcję, gdy mamy w naszym pomieszczeniu pełnowymiarowe duże okna, których manualne zasłanianie nie byłoby takie sprawne, jak przy pomocy mechanizmu elektrycznemu.

Karnisze elektryczne i zasłony

Karnisze elektryczne i zasłony / fot. materiały prasowe Małgorzata

Bardzo istotną funkcją posiadania karnisza elektrycznego jest możliwość zaprogramowania jego automatycznego zasłaniania i odsłaniania o konkretnej godzinie. Jest to funkcja niezwykle doceniana wśród klientów, pozytywnie wpływająca na nasze samopoczucie i funkcjonowanie w ciągu dnia. Dodatkowo automatyczne monitorowanie zasłon pozwala za zachowanie dłuższej świeżości naszych zasłon. Dzięki uniknięciu ręcznego użytkowania zasłon nie narażamy ich na ciągłe ciągnięcie, wyciąganie i dotykanie, a w rezultacie otrzymujemy długą atrakcyjność naszych zasłon. Innym aspektem, o którym warto wspomnieć w przypadku automatycznych karniszy jest czynnik oszczędności ciepła. Polega to na tym, w upalne dni nasze elektryczne karnisze automatycznie zasłaniają nasze okna, dzięki czemu zasłony chronią nasze wnętrze od promieni słoneczny przyczyniających się do nagrzewania wnętrza i płowienia mebli. Natomiast w zimne dni izolują zimne szyby od wnętrza pomieszczenia, pozwalając na mniejsze zużycie energii na ogrzanie pomieszczenia.

Zasłony elektryczne to bardzo ciekawe rozwiązanie. A dzięki mnogości wzorów i kolorów możemy tworzyć nieskończone wersje efektownych i nowoczesnych wykończeń naszych wnętrz. W naszej ofercie znajdują się dopracowane konstrukcyjne karniszy elektrycznych Mervino™ cechujące się dużą ekonomią działania. Jest to jeden z najlepszych systemów dostępnych na rynku, a swoją niezawodność potwierdza od kilkunastu lat. Ta nowoczesna technologia, do niedawna dostępna tylko dla klientów biznesowych, coraz częściej dobrze sprawdza się dla okien w prywatnych mieszkań. Ponieważ od ponad 30 lat zajmujemy się dekoracją i automatyką – uważamy się za ekspertów. W konsekwencji – dostarczamy indywidualnie dopasowane rozwiązania naszym klientom.

Elektryczne rolety rzymskie – prostota i wygoda w jednym

Elektryczne rolety rzymskie to odpowiednik tradycyjnych rolet rzymskich, różniących się jedynie mechanizmem, który zamiast tradycyjnego mechanizmu posiada silnik elektryczny. W rezultacie efekt końcowy pozostaje ten sam, z tym że nie musimy podchodzić do okien i indywidualnie regulować wysokości rolet, wystarczy tylko jeden przycisk na smartfonie. Elektryczne rolety rzymskie mają niezawodny mechanizm sterowania za pomocą pilota lub dedykowanej aplikacji na smartfona/tableta. Jedynie co potrzebujemy to zasięg wifi, a sterowanie roletami z każdego zakątka naszego mieszkania staje się niezwykle proste i skuteczne. Dodatkowo jak inne inteligentne aranżacje okien wyposażone są w skuteczną funkcję planowania pozycji rolet na oknie o danej godzinie. Oznacza to, że będą razem z nami „chodzić spać” i odsłaniać się z rana razem z naszym porannym budzikiem, to niezwykle praktyczna i doceniana funkcja od lat przez naszych klientów.

Podniesione rolety

Podniesione rolety / fot. materiały prasowe Małgorzata

Rolety rzymskie dobrze się sprawdzą w każdym wnętrzu. Można je spotkać w najróżniejszych miejscach, od malutkich okienek po wielkie okna tarasowe, pomysłów jest wiele, a na pewno świetnym rozwiązaniem jest umiejscowienie rolet gdy okno jest wysoko nad ziemią. Na przedstawionym powyżej zdjęciu, gdzie powierzchni okien jest dosyć sporo, zastosowanie rolet rzymskich elektrycznych będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Ich nienachalna forma doskonale uzupełni wnętrze, a delikatna struktura subtelnie zacieni i ociepli nasze okna, jednocześnie doda im indywidualnego charakteru pomieszczenia.

Budowa tych rewelacyjnych urządzeń jest dosyć prosta i znana od wielu lat. Dzięki swojej nieszablonowej estetyce, pozostawiają niezmienny charakter od setek lat. Jednak z pomocą technologii zostały one udoskonalane i właśnie w naszej firmie dzięki długiemu doświadczeniu dopracowaliśmy rozwiązania rolet do perfekcji. Zajmujemy się kompleksową dostawą elektrycznych rolet rzymskich – doradzamy jak przygotować powierzchnię pod rolety, wykonujemy pomiary, montujemy system a dzięki szerokiemu wachlarzowi tkanin wysokiej jakość przedstawiamy nieograniczoną możliwość wyboru, aby wpasować się odcieniem i rodzajem tkaniny w gusta klientów.

Rolety elektryczne wewnętrzne – wygoda w twoim domu

Rolety elektryczne wewnętrzne to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, któremu warto się bliżej przyjrzeć. Kojarzone z reguły luksusem i wysokimi cenami, jednak coraz częściej dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym produkt ten coraz częściej gości na naszych oknach, dzięki swojej niesamowitej wygodzie i prostocie.
Ważnym elementem funkcjonalnym rolet elektrycznych są kasety, które chowają cały mechanizm, dzięki czemu uchwyty i rolka tkaniny stają się niewidoczne. Efekt ten można spotęgować dobranemu kolorowi kasetonu do kolorystyki ścian czy wnętrza. Warto również dodać, że kaseta ta zdecydowanie ułatwia utrzymanie rolet w czystości. Dzięki jej zwinięciu na tkaninie nie osadza się kurz, a ich konserwacja jest banalnie prosta. Wystarczy tylko raz na kilka miesięcy przetrzeć całą rolkę i kasetę.

Rolety elektryczne zwijane

Rolety elektryczne zwijane / fot. materiały prasowe Małgorzata

Przy okazji omawiania atutów rolet elektrycznych wewnętrznych warto wspomnieć o sposobach montażu, które będą miały istotny wpływ na końcowy efekt wizualny skończonego wnętrza. Istnieją trzy popularne rozwiązania. Pierwsze z nich to mocowanie na ścianie, bezpośrednio nad oknem. To rozwiązanie stosujemy w przypadku gdy przestrzeń między oknem a sufitem jest duża oraz nie ma możliwości budowy wnęki sufitowej. Drugim sposobem jest zamontowanie rolety w kasecie do sufitu. Takie rozwiązanie prezentuje się bardzo podobne jak montaż do ściany. Ostatnim jednakże najbardziej efektownym sposobem na zamontowanie rolet, jest instalacja we wnęce sufitowej. Efekt taki przedstawiamy na powyższym zdjęciu. Jest to najbardziej spektakularny rodzaj montażu, gdzie tkanina wygląda jakby delikatnie wyłaniała się z sufitu.
W naszej firmie pomożemy Ci i przeprowadzimy Cię przez każdy etap projektowy, aby efekt końcowy był oszałamiający. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu nasze rolety wewnętrzne elektryczne wyposażone są w bardzo nowoczesny cichy silnik. Produkt, który dostarczamy naszym klientom posiada wiele usprawnień względem napędów rolety zawijanych starszych generacji, a jego obsługa jest banalnie prosta za pomocą pilota czy aplikacji.

Rolety elektryczne w sypialni

Rolety elektryczne w sypialnie / fot. materiały prasowe Małgorzata

Ciekawym rozwiązaniem, które prezentujemy na zdjęciu powyżej jest połączenie rolet elektrycznych wewnętrznych i zasłon. W tym przypadku rolety zwijane, które blokują delikatnie światło, pełnią funkcje firanek i dodają przytulności wnętrzu. Odgradzają wnętrze od scen za oknem, a jednocześnie wpuszczają dużo światła do wnętrza. Za to funkcje zaciemniającą pełnią tu zasłony uszyte z tkaniny blokującej światło, dzięki temu w każdej chwili możemy zaciemnić wnętrze przed światłem miasta, a dodatkowo zawieszone na karniszach elektrycznych ułatwiają szybką obsługę.

źródło: materiał Partnera MK
TAGI
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ