Friday, May 24, 2024
Home / Moda  / Design  / Co inteligentna pralka ma wspólnego z Franią?

Co inteligentna pralka ma wspólnego z Franią?

W latach 40. pojawiły się pierwsze automatyczne pralki. Zobacz, jak dziś dzięki innowacyjnym technologiom potrafią ułatwić wykonywanie codziennych czynności.

fot. materiały prasowe

W latach 40. XX wieku pierwsze automatyczne pralki zaczęły wchodzić na europejski rynek AGD. Jeszcze w latach 80. nie wyobrażano sobie, aby pranie mogło trwać niecałą godzinę. Zobacz, jak dzięki innowacyjnym technologiom oraz internetowi rzeczy potrafią ułatwić wykonywanie codziennych czynności.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Dziś inteligentne domy nie są już wyobrażeniami o odległej przyszłości, lecz czymś dostępnym na wyciągnięcie ręki. Marzenia o nowoczesnych domach realizuje marka Candy założona przez włoską rodzinę Fumagalli.

Zobacz, jak bardzo zmieniły się pralki i jak te transformacje wpłynęły na naszą codzienność. Poznaj wszystkie zalety posiadania pralki firmy Candy, która działa na rynku już od 70 lat.

Frania – pralka, która zmieniła wszystko
Wyobrażasz sobie życie bez automatycznej pralki? Dziś jest to niemal niewyobrażalne, kiedyś jednak ubrania prano w rzekach i jeziorach. Pod koniec XVIII w. pojawiła się tara, a dzięki niej ubrania schły szybciej.

Kolejny etap to powstanie pralki z miejscem na tkaniny. Możliwość wkładania ubrań do bębna zawdzięczany Amerykaninowi Jamesowi Kingowi, który opatentował pierwszą pralkę bębnową. Napęd elektryczny w pralce pojawił się natomiast pod koniec XIX wieku.

W Polsce najchętniej kupowanym urządzeniem piorącym podłączonym do prądu była Frania, czyli pralka wirnikowa. Szczyt jej popularności przypada na lata 80. XX wieku.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Coraz lepsze modele pralek
Zanim Frania zaczęła zyskiwać popularność w Polsce, we Włoszech został opatentowany model pierwszej włoskiej pralki automatycznej. Od tej pory pomysłodawca z rodziny Fumagalli zaczął rozwijać swój biznes i stworzył markę Candy.
Pralki Candy cały czas udoskonalano z duchem czasu. Były wyznacznikiem nowych trendów:

– model Candy Automatic 3 – to pierwsza pralka z wyważonym zawieszeniem i prędkością wirowania 450 obrotów na minutę, której nie trzeba było montować do podłogi. To także pierwsze urządzenie ze szklanymi drzwiczkami z przodu;

– model Aquamatic
– był pierwszą tak małą pralką o załadunku 3 kg;

– model Superautomatic 5 – pierwsza pralka z przyciskiem połowy ładunku;

– modele Tempo i Variant – to pierwsze modele z automatycznym podgrzewaniem wody.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Pralka XXI wieku – co znaczy?

Obecnie urządzenia marki Candy to produkty na miarę XXI wieku. Najnowsze, inteligentne modele można połączyć z domową siecią Wi-Fi dzięki aplikacji Candy Simply-Fi. System pozwala na zdalne sterowanie sprzętem i dwukierunkową komunikację.

Dwukierunkowa komunikacja w pralce polega na:

– przesyłaniu informacji od użytkownika do urządzenia – np. o rozpoczęciu prania i ustawieniu programu;

– przesyłaniu informacji od urządzenia do użytkownika – np. o niezamkniętych drzwiach czy skończonym praniu.

Pralki Candy ułatwiają codzienne obowiązki nie tylko ze względu na innowacyjną aplikację. Udoskonalono je o:

– najszybszy pełny program na rynku, trwający 59 minut.

– funkcję Mix Power System, czyli wstępne dozowanie i mieszanie detergentu poprawiające jakość prania.

Firma Candy tworzy produkty dopasowane do potrzeb każdego użytkownika. Jeśli nie masz dużo miejsca w łazience, możesz wybrać urządzenie AGD o niewielkich rozmiarach. Candy stworzyła najmniejszą pralkę na rynku, której wymiary to 51 × 71 cm, w związku z czym zmieści się ona nawet pod umywalką.

Wypróbuj wszystkie możliwości nowoczesnych pralek, których starsze odpowiedniki znane są w wielu krajach Europy już od 70 lat.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ