Sunday, July 21, 2024
Home / PARTNER MK  / Uwaga, chrapię!

Uwaga, chrapię!

Chrapanie dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Wpływa na jakość naszego snu, a problemy z wysypianiem się to poważne zaburzenie równowagi organizmu.

„Mateusz śpi już od dawna sam, żona wyprowadziła się do drugiego pokoju. Brak jej czułego przytulania, ale nie jest w stanie znieść uporczywego CHRAPANIA”.
„Cudowny wieczór, szalona noc – Matylda otwiera oczy, rozgląda się wokoło – nie ma go. Kolejny mężczyzna uciekł z jej łóżka, bo niestety cały urok i czar kobiecości znika wraz z głośnym chrrrr….”

bielenda-nor

Częstym powikłaniem uporczywego chrapania jest również niebezpieczny bezdech senny / fot. materiały prasowe

Chrapanie to utrapienie nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Wpływa na jakość naszego snu, a problemy z wysypianiem się to poważne zaburzenie równowagi całego organizmu. Częstym powikłaniem uporczywego chrapania jest również niebezpieczny bezdech senny. Jak się go pozbyć podczas kilku zabiegów, opowie lek.med. Agnieszka Szablińska – specjalista leczenia chrapania metoda laserową z krakowskiego Instytutu Piękna Bielenda.

Pani doktor, na czym polega zabieg leczenia chrapania?
Zabieg NightLase™ to zabieg wykonywany laserem Er:YAG. Światło lasera podgrzewa miejscowo tkankę i powoduje obkurczenie kolagenu, co skutkuje usztywnieniem tkanki. Eliminując zwiotczenia w obszarze podniebienia, łagodzimy wibracje części miękkich i języczka, co znacząco zmniejsza głośność chrapania i ryzyko występowania bezdechów.

Ile zabiegów trzeba wykonać?
Pełna kuracja to 3 zabiegi wykonywane w 1., 15. i  45. dniu cyklu zabiegowego. Bardzo ważne jest by trzymać się tych terminów, aby zabieg był skuteczny.

Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. Jest to metoda nieinwazyjnego leczenia chrapania i nie wymaga znieczulenia.

Czy każdy chrapiący może liczyć, że i w jego przypadku zabieg będzie skuteczny?
Oczywiście wszystko zależy od przyczyny, jaka powoduje tę dolegliwość. Jeżeli jest to np. krzywa przegroda nosowa – zabieg nie będzie skuteczny. W mojej praktyce zauważyłam, że jeżeli chodzi o chrapanie spowodowane zwiotczeniem podniebienia, to już pierwszy zabieg daje efekty, a pacjent jest wyspany i bardziej wypoczęty.

Zabieg laserowego leczenia chrapania można wykonać w Instytucie Piękna Bielenda przy ul. Biskupiej 4 w Krakowie. Pełna kuracja (3 zabiegi) to koszt 1000 zł.

Instytut Piękna Bielenda, Kraków, ul. Biskupia 4, tel.: 12 633 05 75, instytut@bielenda.com.pl, www.instytut.bielenda.pl

Tekst pochodzi z czasopisma „Miasto Kobiet”. Zobacz, gdzie możesz dostać magazyn drukowany [DYSTRYBUCJA MK]

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "Miasta Kobiet"

Tekst pochodzi z najnowszego numeru „Miasta Kobiet”

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ