Tuesday, June 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Instagram Stories jako narzędzie do promocji: praktyczne wskazówki i inspiracje

Instagram Stories jako narzędzie do promocji: praktyczne wskazówki i inspiracje

Jak zwiększyć liczbę followersów na IG?

Insta story

fot. Pexels

W dzisiejszych czasach posiadanie mediów społecznościowych stało się jedną z podstawowych czynności dnia codziennego. Wiele osób każdą wolną chwilę poświęca na przeglądanie postów, które pojawiają się na ich profilu głównym. Instagram cieszy się szczególną popularnością, a jego aktywne prowadzenie niesie wiele korzyści dla biznesu. O jakie aspekty warto zadbać tworząc swoje konto i jaką rolę odgrywają w tym insta story?

 

• Zwiększaj zasięgi dodając posty na Instagramie
• Personal branding, czyli to, jak widzą nas inni
• Instagram stories i jego zastosowanie
• Co wziąć pod uwagę dodając story?

• Jakość ma znaczenie

Zwiększaj zasięgi, dodając posty na Instagramie

Prowadzenie własnego Instagrama, promowanie postów, może przekształcić się w niezwykle skuteczną formę reklamy dla prowadzonej działalności gospodarczej. W związku z tym, że konto na Instagramie posiada ogromna ilość osób na całym świecie, docieramy do ogromnej ilości potencjalnych klientów, znacznie zwiększając swoje zasięgi.
Co więcej, tworząc posty na Instagramie, możemy decydować o swoim głównym celu ‒ czy zależy nam na tym, aby nasz profil odwiedziła jak największa liczba osób, czy może otrzymywanie dużej ilości wiadomości bądź odwiedzanie docelowej witryny internetowej naszej firmy. Instagram umożliwia także promowanie postów, ktoś zawierają znaczki produktów.

Personal branding, czyli to, jak widzą nas inni

Instagram nie jest tylko doskonałą metodą na prowadzenie skutecznego marketingu firmy czy pracowaniem nad jej rozpoznawalnością. Konto na tak znanym portalu społecznościowym to również idealna metoda na promowanie własnej marki osobistej. Personal branding to pewien stworzony, wykreowany wizerunek danej osoby, który powstaje poprzez dodawane posty, zdjęcia, filmy czy relację. Budowanie własnej marki osobistej jest w dzisiejszych czasach absolutnie priorytetową kwestią, która pozwala nam na szybki, efektywny rozwój własnej kariery. To, jak widzą nas inni, odgrywa niebagatelne znacznie w tym, co udaje nam się osiągnąć, za jakiej klasy specjalistę jesteśmy uważani.
Instagram stał się skutecznym narzędziem do promowania własnego wizerunku czy wizerunku firmy. Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się z uzyskanych efektów przez długi czas.

Instagram stories i ich zastosowanie

Budując własny wizerunek w sieci, warto podążać nie tylko za panującymi trendami, ale również oczekiwaniami odbiorców. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami uwaga widza z roku na rok staje się coraz krótsza, co za tym idzie kluczową rolę w komunikacji i prezentowanych treściach odgrywają nie tylko popularne reels, ale również insta story.
Instagram story pozwala na bezpośrednią komunikację oraz wchodzenie w interakcje ze swoimi followersami. To nie tylko sprzyja budowaniu więzi, ale również zwiększaniu dotychczasowych zasięgów. Te natomiast mogą okazać się pomocne w rozbudowywaniu konta oraz zdobywaniu intratnych współprac.

Co wziąć pod uwagę dodając story?

Kafelki ze story są swego rodzaju krótką opowieścią relacjonującą najważniejsze wydarzenia. Bez względu na to, czy chcesz nimi przekazać aktualizację ze swojego życia, czy masz zamiar zareklamować produkt, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pierwszą z nich są storki mówione. Wiadomo, że krótki film, na którym prezentujesz coś osobiście, przyciągnie dużo większą uwagę niż niewiele mówiące zdjęcia. Czy jednak samo video to wszystko? Miej na uwadze nie tylko preferencje, ale również możliwości swoich odbiorców. Przeglądanie relacji to często przerywnik w ciągu dnia, który można zastosować w pracy, komunikacji miejskiej bądź na spacerze. Ze względu na to, że nie zawsze można odsłuchać dźwięk, postaraj się dodawać napisy. W ten sposób nie tylko dotrzesz do szerszego grona odbiorców, ale twoje słowa zostaną również lepiej zapamiętane.

 

Drugim aspektem, który pomoże ci w promocji, jest ustawienie najpopularniejszych naklejek, dodanie muzyki oraz wszelkich nowości wymyślonych przez twórców aplikacji. Algorytm Instagrama został ustawiony tak, aby automatycznie windować ku górze profile, które wykorzystują wszystkie zasoby przygotowane przez twórców. Odpowiednie posługiwanie się relacjami z całą pewnością rozwinie twój profil i sprawi, że będzie on wypadał bardzo dobrze na tle konkurencji.

Jakość ma znaczenie

Zastanawiasz się, czy obserwujący na Instagramie i ich liczba mają jeszcze jakiekolwiek znaczenie dla potencjalnych firm chcących nawiązać współpracę? Możemy odpowiedzieć i tak i nie. Chociaż profile często szczycą się dużymi liczbami w pozycji follow, stoją za nimi puste konta. W takim przypadku dużo ważniejszym aspektem okazuje się zaangażowanie, a to mierzone jest często poprzez oglądalność twoich story. Zadbaj o odpowiednią ilość obserwacji i wyświetleń, aby cieszyć się ciekawymi propozycjami.
Instagram to narzędzie, które daje twórcom nieograniczone możliwości. Korzystaj z niego chcąc budować zarówno markę osobistą, własny sklep internetowy, czy rozwijać swoją karierę jako rasowy influencer. Dbaj o rozwój konta, wykorzystując dostępne metody pozyskiwania obserwatorów.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ