Saturday, February 24, 2024
Home / Uroda  / Trendy  / Co jest obecnie na topie?

Co jest obecnie na topie?

Chcesz wiedzieć co aktualnie cieszy się największą popularnością w medycyny estetycznej? Zobacz co branża ma Ci do zaoferowania

Innowacje w medycynie estetycznej – co jest obecnie na topie?

Innowacje w medycynie estetycznej – co jest obecnie na topie? / fot. fotolia

Jak w każdej innej dziedzinie nauki, innowacje zdarzają się również w medycynie. Obecnie bardzo intensywny rozwój przeżywa zwłaszcza jej gałąź estetyczna – ogromne zainteresowanie ze strony konsumentów i duża konkurencja napędzają rynek, dostarczając coraz to nowszych, lepszych i przede wszystkim tańszych rozwiązań.

Innowacje w medycynie estetycznej – co jest obecnie na topie?

Innowacje w medycynie estetycznej – co jest obecnie na topie? / fot. fotolia

Lekarz pierwszego kontaktu

Każdy z nas chciałby wyglądać młodo i pięknie – to odwieczne pragnienie doskonale uświadamiają sobie kliniki piękności, dostosowując ofertę do najbardziej wymagających klientów. A takich w naszym kraju nie brakuje – badania pokazują, że pacjentów gabinetów medycyny estetycznej stale przybywa i nie są to wyłącznie kobiety. Co poprawiamy najchętniej? Najczęściej wykonuje się zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, czyli popularnego botoxu, a także laserowe usuwanie owłosienia i powiększanie biustu. Kolejne miejsca zajmują usunięcie tkanki tłuszczowej z trudnodostępnych miejsc, czyli tzw. liposukcja, a także plastyka brzucha i korekty nosa (źródło: www.rynekestetyczny.pl/medycyna-estetyczna-obiecujacy-ale-trudny-rynek).

Hit ostatnich lat

Ogromną popularnością wśród obojga płci cieszy się ostatnimi czasy laserowe usuwanie owłosienia. Zabieg taki, odznaczający się dużą skutecznością, ułatwia życie niejednej kobiecie – laserowe usunięcie nieestetycznych włosów z okolic pach, bikini, nóg lub twarzy przynosi poprawę samopoczucia i praktycznie raz na zawsze uwalnia od maszynki do golenia lub depilatora. Zabieg wykonuje się na wszystkich częściach ciała, najczęściej w celach kosmetycznych, ale czasem również z innych względów – np. przypadku niektórych chorób uszkodzeniu ulegają mieszki włosowe, przez co skóra źle znosi golenie maszynką lub depilację, reagując stanami zapalnymi.

Laseroterapia jest najskuteczniejsza w przypadku osób z ciemnym owłosieniem, bowiem to właśnie ono najszybciej pochłaniają światło, które wchodzi w reakcję z barwnikiem – melaniną. Z tej metody kosmetycznej mogą korzystać również blondynki, jednak efekty mogą być nieco mniej widoczne. Wpływa na to m.in. kolor ich włosów, które są mniej widoczne na skórze.

W przypadku zdecydowania się na depilację laserową warto poświęcić trochę czasu na wyszukanie odpowiedniego gabinetu zatrudniającego specjalistów i dysponującego nowoczesnym sprzętem. Zapobiegnie to wystąpieniu przykrych objawów związanych z nieprawidłowym wykonaniem zabiegu i zmaksymalizuje jego efekty. Przykładową ofertę takiej placówki można znaleźć na www.medicor.krakow.pl.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • uniccshop mn 20 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Information to that Topic: miastokobiet.pl/innowacje-w-medycynie-estetycznej/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ