Wednesday, April 17, 2024
Home / Inne  / Nowe produkty  / Wytyczne w walce z infekcją intymną

Wytyczne w walce z infekcją intymną

Zadbaj o zdrowie intymne kompleksowo!

fot. materiały proaswe

Środowisko pochwy charakteryzuje się specyficzną dla niej mikroflorą bakteryjną. U Polek składają się na nią głównie pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus, które nadają pochwie kwaśny odczyn i utrzymują równowagę, chroniąc ją tym samym przed chorobotwórczymi bakteriami i grzybami. Pod wpływem złej higieny, stosowania kosmetyków mogących powodować usuwanie dobroczynnych bakterii, stosowania antybiotykoterapii, antykoncepcji, stresu i wielu innych czynników system ochronny pochwy może zostać zachwiany, w skutek czego może dojść do infekcji pochwy, podrażnień i alergii.

Objawia się ona przede wszystkim świądem w okolicach intymnych oraz zmianą koloru, ilości i konsystencji wydzieliny (sama porównaj objawy informacje znajdziesz na http://www.invag.pl/Infekcje_pochwy/Rodzaje_infekcji). Czy można ustrzec się przed tymi problemami intymnymi, na które tak często skarżą się kobiety?

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Piramida zdrowia intymnego

Wszystkie panie, cierpiące z powodów infekcji intymnych mogą się uspokoić – jest na nie rada. Ze współpracy naukowców z Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Biotechnologii Surowic i Szczepionek Biomed S.A. powstała piramida zdrowia intymnego, czyli pełna koncepcja holistycznej profilaktyki i leczenia problemów intymnych pomagająca zachować zdrowie intymne. Idea piramidy to nie tylko naukowe wymysły, a rozwiązanie poparte obserwacjami tysięcy Polek. Wzorowana na piramidzie żywienia powinna być znana każdej dbającej o siebie kobiecie.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Higiena – pierwszy krok ochrony

O dbaniu o higienę nie trzeba nikomu przypominać. Ważny jest jednak nie tylko sposób mycia ale także użyty do tego produkt. W drogeriach jest masa produktów dedykowanych do delikatnych okolic intymnych. Często wiedzione zapachem bądź długą listą składników i pięknym opakowaniem wybieramy produkt, który jak się później okazuje podrażnia pochwę. Aby do tego nie dopuścić należy zwracać uwagę na skład kupowanego produktu. Dobry preparat – który rekomendowany jest przez znanego opiniolidera ginekologa Profesora T. Paszkowskiego – powinien mieć kwaśny odczyn pH a w swoim składzie substancje powodujące wzrost pałeczek kmwasu mlekowego. Takim preparatem jest np. emulsja prOVag®, która zawiera metabolity bakterii kwasu mlekowego z rodzaju Lactobacillus, hamujące rozwój szkodliwych bakterii i grzybów a jednocześnie przyczyniające się do rozwoju dobrych bakterii. Skład wzbogacony jest m.in.: o aloes, pantenol, alantoinę, które dodatkowo pielęgnują, nawilżają i łagodzą podrażnienia.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Szybka pomoc w miejscowych infekcjach

Czasem mimo dbania o higienę przyplącze się do nas jakaś bakteria, która spowoduje rozwój zakażenia. Możemy ją złapać na basenie, w toalecie publicznej czy nawet otrzymać ją od partnera podczas współżycia. Wówczas potrzebna jest szybka pomoc. Gdy spotka Cię taka sytuacja użyj prOVag żel®, który działa szybko i naturalnie w miejscu infekcji. Żel ma działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Zawarte w nim skoncentrowane dobre bakterie z rodzaju Lactobacillus hamują rozwój patogenów przy jednoczesnym stymulowaniu namnażania się pozytywnych bakterii.

fot. materiały proaswe

fot. materiały proaswe

Wzmocniona ochrona

Gdy układ odpornościowy jest osłabiony (np. nawroty problemów intymnych, okres menopauzy, ciąży, długotrwały stres czy stosowanie antybiotykoterapii), należy go wzmocnić od środka. Podanie preparatu w formie doustnej wesprze walkę z atakującymi pochwę patogenami, zakwasi okolice intymne i przywróci również prawidłową mikroflorę układu pokarmowego, która często jest źródłem problemów intymnych (zakażenia pochwy i cewki moczowej). Polecanym przez Polskie Towarzystwo Ginekologiczne – preparatem, który nie tylko chroni, ale i odbudowuje mikroflorę pochwy jest – doustny prOVag®. Jego skuteczność jest wynikiem specyficznego składu – zawiera on bowiem dużą dawkę żywych, 3 szczepów bakterii Lactobacillus dostosowanych do mikroflory Polek. Warto przy tym podkreślić dwa fakty: po pierwsze PTG za skuteczny preparat uważa taki który zawiera przynajmniej 2 szczepy – w prOVag® są aż 3 szczepy a tym samym większa skuteczność; po drugie flora bakteryjna kobiet różni się w zależności od szerokości geograficznej którą zamieszkują, aby była ona skuteczna musi być dostosowana do populacji. Przykładowo mikroflora Afroamerykanek czy Azjatek jest zupełnie inna od polskiej, dominują w niej inne bakterie ochronne.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Szybkie i skuteczne leczenie

Ostatnim krokiem w piramidzie zdrowia intymnego jest leczenie. Najlepiej nie mieć zakażenia, ale jeśli już się zdarzy trzeba ją szybko wyleczyć i zapobiec nawrotom. Aż 75% kobiet przynajmniej raz w życiu cierpiało na infekcje intymną, a co najmniej 40% boryka się z jej nawrotami zatem przyjmowanie leków powinno być uzupełnione aplikowaniem odpowiednich probiotyków np. inVag®. Te kapsułki dopochwowe wspierają walkę z infekcją. Są to jedne z najlepiej przebadanych w Polsce leków probiotycznych wspomagających leczenie zakażeń pochwy. Podobnie jak pozostałe preparaty znajdujące się na poszczególnych piętrach piramidy, także inVag® posiada wyselekcjonowane szczepy bakterii Lactobacillus, które odbudowują mikroflorę bakteryjną pochwy. Działanie preparatu zostało potwierdzone badaniami – kobiety biorące udział w nim odczuły: redukcje suchości pochwy (89% badanych), redukcje nieprawidłowej wydzieliny z pochwy (87% badanych), redukcja świądu sromu i pochwy (87% badanych), redukcja pieczenia sromu i pochwy (84% badanych), redukcję podrażnienia sromu i pochwy (83% badanych) więcej www.invag.pl

Infekcje intymne mogą przytrafić się każdej kobiecie. Właściwa higiena może pomóc uchronić się przed nimi. A kiedy już jest za późno i mikroflora pochwy została zachwiana wówczas sięgnijmy po jeden z preparatów na kolejnych piętrach piramidy. Stosując się do jej zasad ograniczymy z pewnością przykre skutki zakażeń bakteryjnych i ochronimy naszą kobiecość przed czyhającymi na nią szkodliwymi czynnikami.

Rekomendujemy linię prOVag, polskie, najlepiej dopasowane do mikroflory Polek, najlepiej przebadane i uznane za najlepsze preparaty na problemy intymne w 2015 r. – nagrodzone Certyfikatem zaufania Złoty Otis.
więcej www.prOVag.info

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ