Thursday, June 20, 2024
Home / PARTNER MK  / Implanty zębowe ‒ nie ma się czego bać

Implanty zębowe ‒ nie ma się czego bać

Dzięki najnowszym zdobyczom medycyny implanty stają się coraz powszechniejsze, a przez to również coraz dostępniejsze finansowo

implanty-zebowe-miasto-kobiet

fot. materiały prasowe

Wielu pacjentów ma obawy związane z zastosowaniem implantów zębowych. Ty również boisz się interwencji chirurgicznej oraz ryzyka odrzucenia implantów? W Dłucik Dental Clinic w Katowicach od lat stosujemy metody i technologie dające gwarancję najwyższej jakości implantów oraz szybkiej rekonwalescencji po zabiegu

 

Prężnie rozwijająca się dziedzina implantologii szuka rozwiązań i nowych metod radzenia sobie z ubytkami w uzębieniu. Nasz zespół wykorzystuje wiedzę z jej zakresu, aby w jak najlepszy sposób pomóc pacjentom uzyskać kompleksowe i bezpieczne leczenie. Bez względu na to, czy chcesz uzupełnić brak jednego zęba, odbudować bezzębny odcinek lub całkowicie bezzębną szczękę, w Dłucik Dental Clinic dysponujemy odpowiednimi narzędziami i doświadczeniem, aby pomóc ci w każdej sytuacji.

Stosujemy między innymi procedurę ATB (Auto-Tooth Bone), czyli pozyskanie materiału kościozastępczego z zębów własnych pacjenta! W tej dziedzinie jesteśmy jedną z najnowocześniejszych klinik w Polsce. Ponieważ ubytki kostne dzięki tej metodzie mogą zostać odbudowane z tkanki kostnej pochodzenia zębowego, znacząco zmniejsza się ryzyko odrzucenia. Materiał pozyskany dzięki technologii ATB posiada najwyższą biokompatybilność, co zapewnia bezpieczeństwo procedury. Dzięki dużemu podobieństwu do kości zębodołu, materiał przekształca się w kość własną pacjenta. Aby dodatkowo zwiększyć komfort naszych pacjentów stosujemy metodę CAD/CAM. Jest to metoda skanowania wewnątrzustnego, dzięki której otrzymujemy wirtualny model uzębienia pacjenta, wykorzystywany później do wytworzenia protezy. Jest to szybki, efektywny i komfortowy dla pacjenta sposób na zaprojektowanie odbudowy protetycznej.

 

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, znajomości wielu technik oraz dostępności wszechstronnych narzędzi, w Dłucik Dental Clinic jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdego pacjenta. Dla bezpieczeństwa leczenie w naszej klinice jest poprzedzone kompleksowym badaniem oraz zaplanowaniem odpowiedniej terapii.

implanty-dlucik-miasto-kobiet

Dr Daniel Dłucik, chirurg stomatolog /fot. materiały prasowe

 

Jeśli wciąż wahasz się i nie wiesz czy implanty zębowe są odpowiednim rozwiązaniem dla ciebie, pamiętaj, że z ich zastosowania wynika wiele długotrwałych korzyści. Gwarantujemy m.in. minimalizację dolegliwości bólowych, doskonałą biokompatybilność, brak ryzyka reakcji immunologicznej i niskie ryzyko infekcji, a także wydajność i oszczędność. Koszt 0,5 cm3 preparatu kostnego odzwierzęcego to 450 – 800 zł! Tymczasem usunięty ząb nie kosztuje nic, to „skarb” – dawniej utylizowany. Kolejne plusy to szybkie gojenie, minimalizacja zakresu cięcia chirurgicznego, brak dodatkowych ran w jamie ustnej lub innych częściach ciała – celem pobrania kości (mniej dolegliwości bólowych i ewentualnych powikłań). Dochodzą do tego łatwość do kontrolowania (nie potrzeba błon zaporowych), widoczne efekty leczenia implantologicznego w niedługim czasie 2 – 3 miesięcy, całkowicie odbudowana tkanka kostna, która może sprostać siłom zgryzowym, minimalna resorpcja przeszczepu podczas przebudowy kostnej (około 5%) w porównaniu z innymi przeszczepami (nawet do 40%).

 

Zastosowanie implantów zębowych zapewnia też znacznie większą stabilność i wyższy komfort noszenia, dający uczucie pewności i zadowolenia. Jest rozwiązaniem długotrwałym. Dzięki prawidłowej higienie i regularnym kontrolom możesz przez wiele lat cieszyć się zdrową jamą ustną i pięknym uzębieniem, co czyni z implantów niezwykle opłacalną, wartą rozważenia inwestycję. Jeśli więc rozważasz leczenie dentystyczne z użyciem protez pamiętaj, jak wiele korzyści wynika z ich zastosowania, a w razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami. Nasz zespół od lat zapewnia kompleksowe leczenie z dziedziny implantologii, dbając o komfort pacjentów i zapewniając im leczenie na najwyższym poziomie.

dlucik-logo-miasto-kobiet

 

Dłucik Dental Clinic

 

www.dlucik.pl

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Todole 20 września, 2020

    Nie ma sie czego bać. Wiele osób obawia się implantów z uwagi na możliwosc odrzucenia implantu. Jednak nie ma takiego ryzyka w przypadku osob młodych silnych oraz z dobra odpornością. Odrzucenia implantów są w takich przypadkach bardzo małe.

    Implant stomatologiczny jest o wiele lepszym rozwiazaniem niż taki most:
    http://di.com.pl/implant-stomatologiczny-czy-most-protetyczny-co-wybrac-65144

    Poczytajcie sobie na stronie.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ