Wednesday, February 21, 2024
Home / Uroda  / Implanty – zawsze możesz mieć piękny uśmiech

Implanty – zawsze możesz mieć piękny uśmiech

W filmach, reklamach i teledyskach występują aktorzy, piosenkarze i inni artyści porywając widzów i słuchaczy nie tylko swoim talentem, ale i wyglądem. Piękni, przystojni, o czarującym uśmiechu i nieskazitelnie białych i równych zębach. Tylko pozazdrościć.

Implanty – zawsze możesz mieć piękny uśmiech

Implanty – zawsze możesz mieć piękny uśmiech / fot. fotolia

W filmach, reklamach i teledyskach występują aktorzy, piosenkarze i inni artyści porywając widzów i słuchaczy nie tylko swoim talentem, ale i wyglądem. Piękni, przystojni, o czarującym uśmiechu i nieskazitelnie białych i równych zębach. Tylko pozazdrościć. Ale wszyscy ci, którzy czytają kolorowe periodyki poświęcone w dużej części opisom i plotkom z życia celebrytów wiedzą, że nie wszyscy tak piękne zęby mają od dzieciństwa.

Implanty – zawsze możesz mieć piękny uśmiech

Implanty – zawsze możesz mieć piękny uśmiech / fot. fotolia

Dzisiejsze możliwości stomatologów mogą zdziałać przysłowiowe cuda. Zęby, które z natury mają kolor żółtawy można w prosty sposób wybielić, nierówności wyprostować, a ewentualne ubytki uzupełnić w sposób trwały i niezauważalny dla otoczenia. Ten ostatni problem był najważniejszy i najbardziej dokuczliwy, bowiem nie ograniczał się tylko do kwestii urody, ale także do możliwości prawidłowego przeżuwania pokarmów. W ostatnich latach został rozwiązany w sposób dosłownie rewolucyjny.

Do niedawna jeszcze regułą były mostki lub protezy. Pierwsze stosowano przy mniejszych, a drugie przy większych ubytkach. Wady tych rozwiązań były liczne, ale niemożliwe do uniknięcia. Konieczność ingerencji w uzębienie okalające ubytek przy mostkach i powszechnie znane kłopoty z protezami. Znakomita większość tych problemów została wyeliminowana z chwilą, gdy stomatolodzy zaczęli stosować implanty, czyli sztuczne zęby osadzone na tytanowej śrubie, która umieszczana jest bezpośrednio w kości szczęki zastępując naturalny korzeń zęba. Implanty są bezpieczne, co potwierdzają gromadzone od lat statystyki, a ich trwałość szacowana jest na okres około dwudziestu lat.

Placówki stomatologiczne, gdzie tego typu zabiegi są wykonywane dostępne są w całym kraju. Dla przykładu: implanty zębów kraków – taka lub podobna fraza pozwoli na wyszukanie w internecie ośrodka stomatologicznego w Krakowie. Odpowiednio zmodyfikowane zwroty ułatwią znalezienie odpowiedniej kliniki mieszkańcom innych regionów Polski. Wstawiony implant zastąpi brakujący ząb nie powodując żadnych ubocznych komplikacji. Nieskrępowany uśmiech wróci i zostanie na długie lata.

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Tomek z Poznania 24 marca, 2014

    Niestety nie jest wesoło jeśli chodzi o świadomość pacjentów. W opinii pacjentów implanty są zazwyczaj stosunkowo drogie, jednak dobra konsultacja często pozwala dobrać tańsze i jednocześnie dobre rozwiązania.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ