Sunday, June 23, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Ilona Felicjańska – Zła Królowa Braci Grimm. Zobacz!

Ilona Felicjańska – Zła Królowa Braci Grimm. Zobacz!

Ilona Felicjańska wzięła udział w sesji zdjęciowej, opowiadającej nową wersję baśni o królewnie Śnieżce. Nie jest to jednak opowieść dla grzecznych dzieci.

Ilona Felicjańska wzięła udział w sesji zdjęciowej, opowiadającej nową wersję baśni o królewnie Śnieżce. Nie jest to jednak opowieść dla grzecznych dzieci.

Ilona Felicjańska

Zdjęcie 1 z 24

fot. Bartosz Madej

[Not a valid template]
Jest to historia rodem z baśni Braci Grimm z tą różnicą, że w wizji Bartosza Madeja, szczecińskiego fotografa, jest ona opowiedziana z perspektywy Złej Królowej. Jest tu cała symbolika oryginalnej bajki – jabłko, szkatułka, magiczne lustro i inne, ale wszystko to ma nowe znaczenie. Główną uwagę skupia Zła Królowa (w tej roli Ilona Felicjańska). W wersji Bartosza jej zło jest objawem nieszczęścia, które ją wypełnia, jej okrutne czyny są wyrazem bólu, który nosi w środku, jej srogi wygląd jest tylko maską, której inni mają się lękać by nie poznać jej prawdziwego wnętrza. W rzeczywistości jest nieszczęśliwą, wystraszoną i smutną kobietą, która nie może zaznać szczęścia i której pozostaje być najpiękniejszą na świecie. Autor chciał też pokazać zupełnie inne relacje między Królową a Śnieżką. W adaptacji Bartosza Śnieżka podziwia macochę, pragnie jej bliskości, jest jednak jej największym koszmarem i rezultacie ginie zatruta jabłkiem.
Śnieżkę odegrała Katarzyna Kordyńska. Stylizacja Bartosz Madej i Remigiusz Babiło, make-up Antidotum Agata Naniewicz, produkcja Remik Babiło i Bartosz Madej, fotograf Bartosz Madej (slevinaaron)

Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Grzegorz Jerzy Gniady 1 października, 2012

    Ilona Felicjańska jako germańska czarodziejka przeniesiona do dziewiętnastego wieku.Wspaniałe zdjęcia , niepowtarzalny klimat , tajemniczość.Cudowna sesja.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ