Saturday, June 15, 2024
Home / PARTNER MK  / Ile zabiegów i jak często stosować osocze bogatopłytkowe, by uzyskać wymarzony efekt?

Ile zabiegów i jak często stosować osocze bogatopłytkowe, by uzyskać wymarzony efekt?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting wykonują nie tylko gwiazdy i celebryci, ale też zwykli ludzi chcący zbliżyć się nieco do wizualnego ideału. Sprawdź, jak często można stosować osocze bogatopłytkowe i ilu

Pielęgnacja twarzy

Zabiegi na twarz/ fot.materiały prasowe

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli tzw. wampirzy lifting wykonują nie tylko gwiazdy i celebryci, ale też zwykli ludzi chcący zbliżyć się nieco do wizualnego ideału. Sprawdź, jak często można stosować osocze bogatopłytkowe i ilu zabiegów potrzebujesz

 

 

Osocze bogatopłytkowe – cudowne odmładzanie własną krwią

Osocze bogatopłytkowe to frakcja odwirowana z krwi pacjenta i podawana później w skórę przy pomocy cienkiej igły. Zabieg ten jest często określany mianem wampirzego liftingu i to nie tylko dlatego, że wykorzystuje krew, ale też ze względu na wiele drobnych nakłuć, które też skutkują pojawianiem się na skórze małych kropelek krwi. Tego zabiegu nie trzeba się obawiać, gdyż nie jest ani zbyt bolesny, ani niebezpieczny. Ukłucia komara – to chyba najlepsze określenie na wrażenia, jakie czekają Cię podczas podawania osocza.

Osocze jest materiałem naturalnym dla organizmu, więc nie wywołuje odczynu alergicznego, ale czy to oznacza, że można je podawać dowolną liczbę razy i zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę? Niestety nie, bo to jednak zabieg medyczny i wymaga przestrzegania konkretnych procedur.

 

 

Wampirzy lifting

Ostrzykiwanie twarzy, zabiegi osoczem bogato płytkowym w klinice dr Szczyta/ fot. materiały prasowe

 

https://www.drszczyt.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/osocze-bogatoplytkowe

Ile zabiegów z osoczem bogatopłytkowym należy wykonać?

Nie można określić z góry liczby potrzebnych zabiegów z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, bo to zależy od pacjenta. Liczbę potrzebnych zabiegów zawsze ustala lekarz, a w tych ustaleniach odnosi się do stanu skóry pacjenta, naturalnej zdolności skóry do regeneracyjnej i po części też do oczekiwań pacjenta. Musisz wiedzieć, że zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest wykonywany nie tylko na konkretne problemy, ale też prewencyjnie, co już na samym wstępie różnicuje nam plany terapii.

W niektórych przypadkach efekty daje już 1 zabieg, ale zwykle takie rezultaty nie utrzymują się dłużej niż kilka tygodni. O dłuższym rezultacie możemy mówić, gdy wykonano serię 2-3 zabiegów, ale specjaliści medycyny estetycznej zalecają, by terapia składała się z 4-6 zabiegów. Dopiero po takiej serii można mówić o trwałych efektach, a każdy kolejny zabieg przynosi coraz to lepsze rezultaty. Zwykle odstęp między zabiegami wynosi 2-3 tygodnie.

Od czego zależy liczba potrzebnych zabiegów wampirzego liftingu?

Każdy z nas jest inny, a więc ma też inną skórę. Dwie czterdziestolatki mogą się bardzo różnić pod względem jakości skóry, a wpływ na to ma wiele czynników – począwszy od trybu życia, przez stosowaną pielęgnację, a na uwarunkowaniach genetycznych kończąc. Pani X w wieku 40 lat może mieć naprawdę ładną skórę bez wyraźnych oznak starzenia, a jej sekretem będzie aktywność fizyczna, odpowiednio dobrane kosmetyki i tzw. dobre geny.

Pani Y z kolei w wieku 40 lat może mieć skórę sześćdziesięciolatki przez swoje zaniedbania, używki, niewłaściwą pielęgnację i nadmierne opalanie. W obu przypadkach lekarz zaleci inną liczbę zabiegów i jak nietrudno się domyślić, pani Y będzie ich potrzebowała więcej. Im bardziej zniszczona jest skóra, tym więcej pracy trzeba włożyć, by ją odmłodzić, dlatego tak ważne jest, by działać najszybciej, jak się tylko da.

Początkowo ustalona liczba zabiegów nie jest jednak ostateczną, gdyż wszystko może się zmienić w trakcie terapii. Każdy organizm reaguje inaczej na różne czynniki, również na zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, a więc jest szansa, że skóra Pani Y będzie się regenerowała szybciej niż skóra Pani X. Powodem może być różnica w ilości płytek krwi w osoczu, bo to one zawierają czynnik wzrostu, a więcej im jest ich więcej, tym lepszy będzie rezultat. Obserwowanie efektów poszczególnych zabiegów pozwala korygować pierwotne założenia i ewentualnie zwiększyć zalecaną liczbę zabiegów. Ilość płytek krwi w osoczu różnych pacjentów może się różnić nawet trzykrotnie, a więc Pani Y może uzyskać 3 razy lepszy efekt od Pani X, jeśli będzie miała w osoczu 3 razy więcej płytek krwi.

Podtrzymanie efektów zabiegów z osoczem bogatopłytkowym

W celu podtrzymania efektów uzyskanych w trakcie terapii osoczem bogatopłytkowym zaleca się wykonywanie 1-2 zabiegów w roku. Chodzi o to, by nie pozwolić skórze się „rozleniwić”. Wraz z upływem lat zdolności regeneracyjne skóry (i całego organizmu) zmniejszają się, więc konieczne jest stałe stymulowanie skóry do produkcji nowych włókiem kolagenowych i utrzymywania zdrowego „rusztowania” skóry. Zabiegi podtrzymujące nie są wykonywane w seriach, tylko jednorazowo, ale i to wystarczy, by stymulować skórę do odnowy.

W profilaktyce anti-aging bardzo ważna jest systematyczność działań. Wykonywanie zabiegów co jakiś czas jest znacznie prostsze (i tańsze) niż ratowanie bardzo zniszczonej skóry.

 

źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ