Thursday, July 18, 2024
Home / Kuchnia  / Ile kosztuje dieta pudełkowa? Czy opłaca się korzystać z cateringu dietetycznego?

Ile kosztuje dieta pudełkowa? Czy opłaca się korzystać z cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny ‒ aby lepiej panować nad czasem

dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to alternatywa dla domowego jedzenia / fot. Shutterstock

Dieta pudełkowa to wygodny sposób na to, by zadbać o swoje ciało. Dostarczane każdego dnia posiłki dostosowane są do indywidualnych potrzeb żywieniowych osób, dla których zostały stworzone. W dodatku są bardzo pożywne, a efekty ich stosowania widoczne nawet po tygodniu! W dodatku pozwalają również na zaoszczędzenie czasu. Nic więc dziwnego, że sięga po nie coraz więcej osób. Wbrew pozorom catering dietetyczny nie jest także wcale taki drogi. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, ile kosztuje dieta pudełkowa!

 

Dieta pudełkowa — rozwiązanie dla każdego

Korzystanie z cateringu dietetycznego to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać o linię, ale nie mają czasu (lub chęci) na samodzielne gotowanie. O tym, jak ciężko czasami przygotować posiłki, będąc na diecie, wie każdy, kto zmierzył się z odmierzaniem i ważeniem składników. Dieta pudełkowa jest wygodnym rozwiązaniem również dla tych, którzy czas ten wolą spożytkować w inny sposób. Każdego dnia dostaje się bowiem pięć pudełek, a w każdym z nich — osobny posiłek. W dodatku każdy, kto decyduje się na taką dietę, może również wybrać jedną z kilku ofert. Największe cateringi pudełkowe oferują bowiem zróżnicowane posiłki keto, vege, vegan itp. Dlaczego jeszcze warto?

Dieta pudełkowa i jej zalety

Cateringi dietetyczne to rozwiązanie, które jest szyte na miarę XXI wieku. Wielu ludzi cierpi bowiem na zabieganie, przez co ciężko jest im zorganizować czas na to, by pójść na siłownię lub pogotować. Wydawać, by się to mało istotne, ale przyrządzenie śniadania, lunchu oraz obiadu statystycznie zajmuje nawet do 2-3 godzin! Diety pudełkowe przygotowywane są przez specjalistów — dietetyków i kucharzy, którzy znają się na rzeczy. Przyrządzają oni wyłącznie potrawy o określonej kaloryczności. Ta z kolei jest dopasowana do tego, co chcesz osiągnąć. Żywiąc się tzw. pudełkami, możesz bowiem schudnąć lub zbudować masę mięśniową. Efekty takiej diety są również często widoczne bardzo szybko. Ogromną zaletą tej usługi jest także stosunkowo niska cena. Zamawiając pudełka, nie wydasz bowiem więcej, niż za jedzenie „na mieście”. Ile więc dokładnie kosztuje dieta pudełkowa?

Catering dietetyczny — co wpływa na jego cenę?

Cena cateringu dietetycznego jest przede wszystkim uzależniona od tego, przez ile czasu chcesz z tej usługi korzystać. Z reguły im dłuższy czas, na jaki zamówisz taki catering, tym mniej za niego zapłacisz. Dlatego też lepiej zapłacić z góry od razu za cały miesiąc cateringu, niż przedłużać go z końcem kolejnego tygodnia. Wiele ofert można także znaleźć w ciekawych cenach promocyjnych. Niezależnie od tego na finalną cenę zamawianej diety pudełkowej wpłyną czynniki takie jak:

 

Kaloryczność — to, z jakiej ilości kalorii ma składać się Twoja dieta, może radykalnie podnieść lub znacznie obniżyć ceny cateringu pudełkowego. Im bardziej kaloryczne posiłki będziesz spożywać, tym wyższa będzie ich cena;
• Liczba posiłków — każdy z nas ma inne przyzwyczajenia żywieniowe. Jednak zgodnie z najnowszymi zaleceniami ekspertów sugerowana dzienna liczba posiłków to pięć (trzy duże i dwie przekąski). Taką liczbę posiłków przewiduje również pełna dieta pudełkowa, która przynosi najlepsze efekty;
• Rodzaj diety — nie da się ukryć, że im bardziej musi się uważać na to, co ma się na talerzu, tym więcej trzeba za to zapłacić. Jeżeli więc masz alergie pokarmowe, nie jesz mięsa lub jesteś na diecie keto — zazwyczaj kosztują one więcej.
• Jakość posiłków — cena pudełek zależy również od tego, jakiej jakości produkty posłużą do przygotowania Twojego posiłku. Im będą one lepsze, tym droższa również będzie dieta.

Catering dietetyczny — ile kosztuje?

Ceny popularnych w Polsce cateringów dietetycznych wahają się w granicach od 40 do 100 zł dziennie. Dokładne sprawdzenie cen ułatwi Ci porównywarka cateringów dietetycznych. Popularne w Polsce diety pudełkowe oferują dobrej jakości pakiety pięciu posiłków za ok. 60 zł. Miesięcznie jest to koszt od ok. 1600  do nawet 2500 zł. Jednak nawet najdroższe diety pudełkowe (złożone z pięciu posiłków) są znacznie tańsze niż trzy posiłki z napojami w restauracji. Przyjmując, że cena każdego z dań (śniadanie, obiad, kolacja) kosztuje średnio ok. 35 zł — w ciągu dnia można wydać 105 zł na jedzenie w restauracji. Cena cateringu dietetycznego, który obejmuje pięć pudełek z posiłkami, może być nawet o ponad połowę niższa.

 

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
1KOMENTARZ
  • Karolina 1 grudnia, 2021

    Moim zdaniem bardzo sie opłaca! Ja mam dietę z Torby Smaku i wydaje dużo mniej na nią niż gdybym normalnie miała wydać na jedzenie. W ogóle nie gotuję dzięki czemu oszczędzam też czas. Obecnie mam dietę wege i jest bardzo smaczna i sycąca.

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ