Saturday, April 13, 2024
Home / Moda  / Biżuteria  / Ile kosztują złote kolczyki?

Ile kosztują złote kolczyki?

Czasem o sposobie postrzeganiu świata decyduje taki drobiazg

złotek kolczyki

fot. Freepik

Złota biżuteria to synonim klasy i elegancji. Nic dziwnego, że złote kolczyki cieszą się ogromną popularnością. Stanowią doskonałe dopełnienie stylizacji, podkreślają urodę i wydobywają piękno. I wbrew pozorom nie są takie drogie. Ile kosztują złote kolczyki?

 

Na co zwrócić uwagę, kupując złote kolczyki?

Kolczyki wykonane ze złota nie należą jednak do tanich. Dlatego ich zakup powinien być przemyślany. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na:

 

próbę złota — określa ona zawartość czystego złota w stopie metalu. Złoto jest miękkim kruszcem, podatnym na uszkodzenia oraz zarysowania. Z tego względu do stworzenia biżuterii wykorzystuje się nie tylko ten szlachetny kruszec, ale i domieszki innych metali szlachetnych. Dzięki temu poprawiają się właściwości złota. Staj się twardsze, a tym samym trudniej uszkodzić produkt;
• rodzaj – sklepy jubilerskie oferują szeroki asortyment kolczyków, począwszy od klasycznych sztyftów, przez modne koła, aż po nietuzinkowe modele, jak np. kolczyki w kształcie skrzydła anioła;
• okazję – jeśli szukasz kolczyków do pracy, postaw na małe, subtelne kolczyki złote 585 bez żadnych zdobień. Z kolei na co dzień możesz pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo! Trójkąty, kwadraty, koła ‒ do wyboru, do koloru! Idąc na wieczorny event i inne imprezy okolicznościowe postaw na długie, wiszące kolczyki, dodatkowo zdobione kamieniami szlachetnymi lub cyrkoniami.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Przy wyborze kolczyków zwróć uwagę również na kształt twarzy. Dzięki temu podkreślisz atuty, a jednocześnie ukryjesz ewentualne mankamenty. Odpowiednio dobrane kolczyki nie tylko wydobywają piękno, ale potrafią także nadać pożądane cechy, kształt np. wysmuklić, wydłużyć twarz.

Owal
Panie o owalnym kształcie twarzy mają wysokie czoło, lekko wysunięty do przodu podbródek. Ten typ cechuje się proporcją, a więc jest najbardziej pożądany kształtem. To sprawia, że niemal każdy rodzaj biżuterii będzie dobrze się prezentował. Możesz wybrać kolczyki złote 585 okrągłe, wiszące, a nawet i modne nausznice. Wybór zależy od Twoich indywidualnych preferencji, okazji, na jaką je założysz oraz kreacji.

Okrąg
Twarz okrągła cechuje się niskim czołem oraz taką samą szerokością i wysokością twarzy. Kolczyki mają ją wydłużyć, aby przypominała pożądany owal. Najlepszym rozwiązaniem będą długie, pionowe kolczyki. Mogą sięgać nawet do ramion. Okrągła twarz uwielbia kanciaste, geometryczne wzory. Kwadratowe, trójkątne, prostokątne modele są stworzone właśnie dla Ciebie! Z powodzeniem możesz sięgnąć po niebanalne wzory, takie jak skrzydła anioła. Z kolei zrezygnuj z owalnych form, kolczyków w kształcie koła, ponieważ niepotrzebnie podkreślisz okrągłe rysy.

Trójkąt
Wąski podbródek i szeroko rozstawione kości policzkowe to cechy charakterystyczne dla twarzy trójkątnej. W tym przypadku sprawdzi się biżuteria o opływowym kształcie, która złagodzi ostre rysy. Kolczyki sztyfty, modele rozszerzające się ku dołowi będą dla Ciebie doskonałym wyborem! Jeżeli zależy Ci na optycznym skróceniu twarzy, zrezygnuj z długiej biżuterii.

Kwadrat
Masz szerokie czoło, wydatną żuchwę i wyraźne rysy? Jeśli tak, to jesteś posiadaczką kwadratowego kształtu twarzy. Unikaj geometrycznych wzorów takich jak prostokąty, trójkąty kwadraty, a także ostrych krawędzi. Z kolei idealnym wyborem będą kolczyki koła, owalne i opływowe modele. Śmiało możesz pokusić się o modele zdobione perłami czy kamieniami szlachetnymi. Złagodzą rysy i dodadzą lekkości.

Ile kosztują złote kolczyki?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, ile kosztują złote kolczyki. Ich cena zależy m. in. od :

Próby złota
Na cenę biżuterii wpływa próba złota, czyli ilość czystego złota w całkowitej masie wyrobu jubilerskiego. Im próba jest większa, tym więcej wydasz na kupno kolczyków. Najtańsze będą modele próby 333. Dobrą cenę w stosunku do jakości będą miały złote kolczyki 585.

Koloru złota
Złote kolczyki wykonane są nie tylko z klasycznego złota, ale również białego różowego, czerwonego, a także czarnego. Różnią się one kolorem oraz ceną. Białe złoto jest dość drogie, ponieważ do wykonania biżuterii używa się też palladu lub platyny, które są drogimi metalami. Z tego względu kwota, jaką zapłacisz za konkretną parę kolczyków, zależy od tego, jakich materiałów użyto do jej wytworzenia.

Źródło: materiał Partnera MK
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ