Wednesday, June 19, 2024
Home / Moda  / Trendy modowe  / II edycja wydarzenia „Moda bez Ograniczeń”

II edycja wydarzenia „Moda bez Ograniczeń”

Świat mody pomaga realizować marzenia osobom z niepełnosprawnościami!

Trwają przygotowania do wyjątkowego wydarzenia, które pokazuje, że świat mody jest otwarty dla wszystkich, także dla osób niepełnosprawnych. W ramach drugiej edycji „Mody bez ograniczeń” odbędą się warsztaty projektowania, wykłady motywacyjno-stylizacyjne oraz metamorfozy i wielka Gala Finałowa z udziałem gwiazd. Do projektu zostali zaproszeni wybitni projektanci, styliści i blogerzy modowi, a wśród nich Jillian Mercado. 

Dzięki tej niezwykłej imprezie charytatywnej, organizowanej przez Fundację Hipoterapia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych z Krakowa, osoby niepełnosprawne mogą poczuć się modnie i atrakcyjnie, mogą rozwinąć swoje zdolności, poczucie piękna oraz własnej wartości. Ważniejsza od metamorfozy wizualnej jest przemiana wewnętrzna, zmiana myślenia o sobie i własnym wizerunku. „Moda bez Ograniczeń” zmienia podejście całego społeczeństwa do ludzi niepełnosprawnych! Wydarzenie koordynuje Wero Wysoczyńska.

Sukces poprzedniej edycji i zainteresowanie nią, zarówno ze strony uczestników, jak i licznie przybyłych mediów spowodowały, że tegoroczny program „Mody bez Ograniczeń” został znacznie rozbudowany. Do organizacji wydarzenia włączyły się nie największe gwiazdy świata mody z Polski i zagranicy. Tegorocznym Gościem Specjalnym będzie Jillian Mercado, nowojorska blogerka, dziennikarka modowa, redaktorka i niezwykła kobieta, poruszająca się na wózku.

Naszą akcję aktywnie wspiera top modelka Anja Rubik. Na video promującym zdradza, co dla niej oznacza hasło: moda bez ograniczeń. Warsztaty metamorfoz prowadzone przez stylistkę Zosię Ślotałę będą jedną z głównych atrakcji całego projektu – ale nie jedyną!

Planowana uroczysta Gala Finałowa „Mody bez Ograniczeń” odbędzie się na wiosnę – miejsce to jeszcze tajemnica. Na Gali Oprócz efektów warsztatów, zaprezentowane zostaną kreacje specjalnie podarowane Fundacji przez najlepszych w Polsce projektantów. Na jednym wybiegu niepełnosprawne modelki i modele zaprezentują projekty sławnych projektantów mody.

Galę uświetni specjalna wystawa obrazów przygotowana przez malarkę Maggie Piu, której twórczość inspirowana jest modą.

Trwają zapisy na warsztaty: projektowe, które startują już 25 października oraz motywacyjno-stylizacyjne, które odbędą się 15 listopada. Warsztaty poprowadzi najlepsza polska specjalistka kreowania wizerunku: Zosia Ślotała, zaś wykład motywacyjny wygłosi trener Jacek Rozenek! Prosimy o wysłanie maila na adres: zgloszenia@hipoterapia.info.pl podając: „imię, nazwisko, wiek i numer kontaktowy”.

Warsztaty projektowania stroju poprowadzą właścicielki krakowskiej szkoły szycia Slow Fashion Cafe, Katarzyna Stypulska i Monika Nemeth. Osoby, które poprzez poprawę wizerunku chciałyby popracować nad samoakceptacją zapraszamy na wykład Agnieszki Rokosy ze Szkoły Wizażu i Stylizacji „Artystyczna Alternatywa”. Wykład motywacyjny poprowadzi także Jacek Rozenek, popularny aktor i doświadczony trener.

W organizacji warsztatów pomagają Partnerzy: firma Douglas, LPP – właściciel marek odzieżowych Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay oraz krakowski salon Femmalium Med Spa i Biżuteria Lewanowicz.

O perfekcyjny wizerunek całego wydarzenia oraz działania Media Relations zadba krakowska Agencja Design PR. Całość koordynuje Wero Wysoczyńska: www.facebook.com/werowyso.

Zapisy na pierwsze warsztaty już trwają. Na zgłoszenia czekamy do 18 października. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.modabezograniczen.pl.

Całe wydarzenie ma charakter charytatywny. Jego celem jest wesprzeć realizację programu terapii 100 podopiecznych Fundacji Hipoterapia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych, organizatora wydarzenia, która w tym roku obchodzi swoje 25-lecie.

Projekt medialnie wspierają: RMF Classic, VU MAG, Wysokie Obcasy, EksMagazyn.

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ