Saturday, May 25, 2024
Home / Kultura  / Iga Świątek wygrała Wielkiego Szlema!

Iga Świątek wygrała Wielkiego Szlema!

Szybki awans do finału i Wielki Szlem! Historyczne zwycięstwo Igi Świątek!

iga swiatek

Iga Świątek w finale French Open!

Dopiero co informowałyśmy, że tenisistka Iga Świątek w pięknym stylu wygrała z Argentynką Nadią Podorovską 6:2, 6:1 i tym sposobem bez straty seta awansowała do finału wielkoszelmowego French Open. A dzisiaj (10.10.2020) możemy podać już sensacyjną wiadomość, że Polka wygrała Wielkiego Szlema!

 

Iga Świątek zbyt szybka dla rywalki

19-letnia Iga Świątek w półfinale z Argentynką poradziła sobie znakomicie. Mimo odważnego rozpoczęcia meczu przez Podorovską i wygranych pierwszych dwóch punktach przy serwisie Polki, Argentynka okazała się nie być wystarczająco szybka. Szeroki wachlarz zagrań pozwolił Świątek na wyjście na prowadzenie. Utrzymała je, od połowy drugiego seta mając na koncie wszystkie zagrania kończące. Druga partia była popisowa – mimo starań ze strony Podorovskiej, nie udało jej się już objąć prowadzenia.

Nowa legenda?

W pierwszej rundzie turnieju Świątek pokonała finalistkę z ubiegłego roku – Marketę Vondrousovą. Następnie kolejno wygrała z Su-wei Hsieh, Eugenie Bouchard i Simoną Halep, a w ćwierćfinale poradziła sobie także z Martiną Trevisan. Dziś Iga Świątek jest pierwszą Polką w finale turnieju na kortach im. Rolanda Garrosa w erze Open. Ostatnią Polką, która zaliczyła finał w Paryżu była Jadwiga Jędrzejowska, w 1939 roku. Po 81 latach znów będziemy mogli oglądać w nim polskie barwy!

Polka po raz pierwszy wygrywa Wielkiego Szlema

10 października 2020 Iga Świątek przeszła do historii jako pierwsza Polka, która wygrała Wielkiego Szlema. Nasza tenisistka pokonała rozstawioną z numerem czwartym Amerykanką Sofią Kenin 6:4, 6:1 w finale French Open 2020.
Komentatorzy podkreślają, że w drodze do zwycięstwa nie straciła ani seta, co przyniesie jej awans na 17. pozycję na liście WTA, najlepszych tenisistek świata oraz ponad 7 milionów złotych premii.

Rosnąca popularność

Wraz z ilością sukcesów rośnie też popularność młodej tenisistki. Do tej pory mówiąc o historii polskiego tenisa mieliśmy przed oczami Agnieszkę Radwańską czy Wojciecha Fibaka – dziś możemy dodać do nich kolejne znaczące nazwisko. Świątek jednak powoli przyzwyczaja się do zainteresowania mediów jej osobą i w spokoju przygotowuje się do kolejnych istotnych meczów – zarówno singla jak i debla. Przyznaje, że chociaż ilość czasu jaką poświęca na przygotowania jest imponująca, jest w dobrej kondycji fizycznej i chętnie kontynuuje treningi.

Kim jest Iga Świątek

Iga Świątek urodziła się w Warszawie 31 maja 2001 roku. Wychowywała się w sportowej atmosferze, gdyż jej tata Tomasz Świątek był wioślarzem. Zaczęła trenować tenis ziemny, gdyż robiła to jej trzy lata starsza siostra Agata. Agata jednak zrezygnowała ze sportu z powodu kontuzji, a Iga zrobiła karierę.
Szybko zdobywała sukcesy jako juniorka, m.in. w 2015 roku została razem z Marią Chwalińską Mistrzynią Europy młodzików w grze podwójnej, a w 2108 roku w singlu.
Potem zaczęła się jej dorosła kariera, która szybko zaprowadziła ją do dzisiejszego sukcesu i wygrania French Open

Dziennikarka z ambicjami, masą pozytywnej energii i tuzinem pomysłów. Interesuje się modą, psychologią i radiem. Prowadzi media społecznościowe. Otwarta na wszelkie nowości, nie boi się pająków, samotnych podróży ani ciekawych wyzwań.

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ