Thursday, July 18, 2024
Home / PARTNER MK  / Idealna waga w zasięgu ręki

Idealna waga w zasięgu ręki

Nie poddawaj się! Nigdy nie wiesz jak blisko jesteś celu….

dr Joanna Sułowicz: lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatologii / fot. materiały prasowe

Ćwiczysz i stosujesz dietę, ale wciąż nie możesz pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej?Chudniesz, ale szybko wracasz do wyjściowej wagi? Walczysz z uporczywym cellulitem lub rozstępami? Nie jest ci obcy problem wiotkiej skóry po utracie masy ciała lub po ciąży?Jako zespół SCM estetic podjęliśmy wyzwanie, aby kompleksowo zadbać o twoją sylwetkę!

SCM estetic Grzegórzecka 67C/U 14 „Wiślane Tarasy”, Kraków / fot. materiały prasowe

SCM estetic Grzegórzecka 67C/U 14 „Wiślane Tarasy”, Kraków / fot. materiały prasowe

Każdy z nas wie, że podstawą idealnej figury oraz dobrego samopoczucia jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Jak twierdzi Joanna Gruszecka, trener personalny oraz dietetyk SCM estetic, korzystanie z gotowych, ogólnie dostępnych rozwiązań żywieniowych jak i treningowych jest błędem. Okazuje się bowiem, iż wielokrotnie są one nieskuteczne, przez co tylko nasilają naszą frustrację. Należy pamiętać, że jedynie ich indywidualne dostosowanie do potrzeb każdego pacjenta jest kluczem do sukcesu.

W pracy nad modelowaniem sylwetki pacjenta nie jesteśmy zdani wyłącznie na siebie. Upragnione efekty łatwiej osiągnąć, korzystając z nowoczesnego sprzętu. Na szczęście i tu do wyboru pacjent nie musi dokonywać sam. Pomocą służą nasi doświadczeni lekarze medycyny estetycznej oraz kosmetolodzy, którzy najpierw ocenią, na czym polega problem, a potem zaproponują odpowiednio dobrany plan zabiegowy.
Warto także wiedzieć, iż w skutecznym modelowaniu naszej sylwetki nie jesteśmy zdani tylko na siebie. Aby osiągnąć upragnione efekty, można wspomóc się zabiegami przy użyciu nowoczesnych sprzętów. Pozostaje tylko pytanie: które z nich wybrać?
Pomocna w wyborze bywa konsultacja doświadczonego lekarza medycyny estetycznej oraz kosmetologa, który po po ocenie problemu zaproponuje odpowiednio dobrany plan zabiegowy.
– Pacjentom borykającym się z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem oraz utratą jędrności skóry najczęściej polecam zabiegi najnowszej generacji urządzeniem VelaShape III – mówi Joanna Marcińska, kosmetolog SCM estetic. – Urządzenie to swoją skuteczność (potwierdzoną przez FDA – amerykańską Agencję Żywności i Leków) zawdzięcza wykorzystaniu wysokiej energii bipolarnego prądu RF w połączeniu z podczerwienią, podciśnieniem oraz masażem mechanicznym. Pozwalają one na podgrzanie tkanki tłuszczowej do temperatury 41 º C. W tej temperaturze dochodzi do trwałego zniszczenia komórek tłuszczowych oraz obkurczenia włókien kolagenowych. Efekt lipolizy oraz ujędrnienia skóry jest widoczny już po pierwszym zabiegu.
W wyniku ciąży oraz szybkiej zmiany masy ciała powstają rozstępy i wiotczeje skóra, co dla pacjenta stanowi nie tylko duży problem estetyczny, ale przede wszystkim psychiczne obciążenie.

dr Joanna Sułowicz: lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatologii / fot. materiały prasowe

dr Joanna Sułowicz: lekarz medycyny estetycznej, specjalista dermatologii / fot. materiały prasowe

– To problem złożony, wymagający zróżnicowanych zabiegów, dostosowanych do stopnia nasilenia problemu oraz możliwości finansowych pacjenta – podkreśla dr n. med. Joanna Sułowicz, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej SCM estetic. – Najczęściej rekomenduję na te dolegliwości zabieg z użyciem lasera frakcyjnego, którego światło powoduje bardzo liczne, mikroskopijne uszkodzenia skóry, stymulując produkcję nowych włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za elastyczność. W podobny sposób, choć uszkadzając skórę nie światłem lasera ale cienkimi igłami, regeneruje ją Dermapen. Poprawie jakości skóry oraz redukcji rozstępów służy również karboksyterapia – zabieg z wykorzystaniem precyzyjnej iniekcji CO2. Przejściowe niedotlenienie tkanek wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych, co prowadzi do poprawy stanu i wyglądu skóry. W niektórych przypadkach stosujemy również głębokie pilingi, mezoterapię, nici liftingujące oraz zabiegi biostymulujące takie jak kwas polimlekowy (Sculptra), Linerase i Ellanse. Prmum non nocere (po pierwsze nie szkodzić) dbamy, aby nasz personel był odpowiednio wykwalifikowany, a sprzęt posiadał certyfikaty medyczne – podkreśla dr Sułowicz.

SCM estetic Grzegórzecka 67 C/ U 14 „Wiślane Tarasy”, Kraków, tel.: 518-547-265, www.scmestetic.pl

 

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ