Tuesday, April 23, 2024
Home / PARTNER MK  / IDEA FIX koncept jakich mało

IDEA FIX koncept jakich mało

Inicjatywa stworzona przez Annę Kwiatek ma na celu przede wszystkim wsparcie polskich twórców- projektantów, designerów, muzyków, literatów

IDEA FIX to pierwszy koncept sklep w Krakowie. Ta powstała w 2009 roku inicjatywa stworzona przez charyzmatyczną Annę Kwiatek ma na celu przede wszystkim wsparcie polskich twórców- projektantów, designerów, muzyków, literatów… długo by wymieniać.

IDEA Fix

fot. materiał prasowy

Zainspirowana licznymi podróżami założycielka, niczym mecenas sztuki, postanowiła stworzyć przestrzeń umożliwiającą zaprezentowanie się ponad 90 projektantom, nie tylko począt­ku­ją­cym, ale rów­nież tych o ugrun­to­wa­nej już pozy­cji na rynku, jak Wojtek Haratyk, Boho, Anniss, Filip Roth, Mishkha czy Hat Hat. Lokalizacja przy ulicy Bocheńskiej, na miejscu starego krakowskiego Teatru Kolejarza oraz powierzchnia ponad dwustu metrów kwadratowych pozwala również na umieszczenie w ofer­cie sklepu akcesoriów, biżuterii, butów i strefy designu: mebli, lamp, wyposażenia wnętrz oraz sztuki użytkowej, coraz bardziej docenianej na światowym rynku.

To magiczne miejsce łączy funkcje sprzedażowe z licznymi wydarzeniami zarówno artystycznymi, rozrywkowymi, biznesowymi oraz edukacyjnymi, o którym rozpisują się najlepsze magazyny całego świata jak The Guardian czy Condé Nast Traveler.
Najbardziej znanym eventem jest IDEA FIX FEST, czyli cykliczne targi mody odbywające się w Muzeum Inżynierii Miejskiej. Zbliżająca się 6. edycja , która odbędzie się 20. czerwca, jak zwykle obfitować będzie w ciekawych projektantów, szalony koncert polskiego ( a jakże! ) artysty, wibrujące beaty serwowane przez Dja, pyszne przekąski oraz wiele innych, znamienitych atrakcji.

idea fix

fot. materiał prasowy

Liczne wernisaże, pod wspólną nazwą IDEA ART FEST gromadzą szeroką publiczność odbiorców sztuki- czy to innowatorskiego malarstwa papierowego Albina Talika czy wspaniałych obrazów Maggie Piu.

Oczywistym jest, że IDEA FIX organizuje niezliczoną ilość pokazów mody pod wspólną nazwa IDEA LOOK FEST. Za każdym razem przedstawiają wariacje na temat nowych trendów przy jednoczesnym zachowaniu innowacyjności i świeżości stylizacji. Ciekawe lokalizacje tych prezentacji zapewniają wspaniałą atmosferę podkreślającą charakter ubrań.

W tej chwili IDEA FIX zaangażowała się w duży projekt modowy o formacie międzynarodowym. Jako współorganizator wspiera The Polish-American Fashion Foundation w stworzeniu pierwszego Polskiego Tygodnia Mody w Nowym Jorku, który odbędzie się już we wrześniu tego roku. Każdego dnia do tej inicjatywy wspierającej polską modę na świecie dołącza coraz więcej nazwisk i instytucji z Paprockim&Brzozowskim, Studiem MMC oraz Urzędem Miasta Kraków na czele.

Mimo, że w Polsce co rusz powstają nowe koncept sklepy, to IDEA FIX wciąż można uznać za perełkę na rynku. W ciągu 5 lat istnienia miejsce to zachowało swoją magię i niezależność, bezkompromisowo trwając przy założeniu, że polskiej modzie i polskim twórcom, mającym przecież do zaoferowania tak wiele, należy się wsparcie, szacunek oraz promocja. Szukając alternatywy dla sztampowych butików, warto odwiedzić ten koncept sklep, gdzie z pewnością każdy odnajdzie oryginalne, różnorodne w swej stylistyce produkty, które uatrakcyjnią niejedną garderobę czy wnętrze.

Oceń artykuł
2 komentarze
  • Palace Rome Hotel 12 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Here you will find 11150 more Information on that Topic: miastokobiet.pl/idea-fix-koncept-jakich-malo/ […]

  • ซี ฉัตรปวีณ์ ตรีชัชวาลวงศ์ 15 listopada, 2019

    … [Trackback]

    […] Read More here on that Topic: miastokobiet.pl/idea-fix-koncept-jakich-malo/ […]

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ