Thursday, June 13, 2024
Home / Kultura  / Wydarzenia  / Wielka inauguracja!

Wielka inauguracja!

"Tu i teraz". Będzie to pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym.

„Tu i teraz”. Będzie to pierwsze wydarzenie, które odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym. Otwarcie to jednak nie tylko koncert – inauguracja działalności ICE Kraków potrwa 4 dni!

Otwarcie obiektu tej klasy zasługuje na specjalną oprawę. ICE Kraków Congress Centre, to jedno z najbardziej prestiżowych centrów konferencyjnych w tej części Europy. Właśnie dlatego inauguracja działalności również musi być wyjątkowa – mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem ICE Kraków. Dwa koncerty 16 i 17 października oraz Dni otwarte 18 i 19 października pozwolą zaprezentować mieszkańcom Krakowa oraz zaproszonym gościom z Polski i Europy pełnię możliwości funkcjonalnych obiektu. Już dziś zapraszam na Inaugurację ICE Kraków, która z pewnością będzie niezwykłym wydarzeniem dla całej branży turystyki biznesowej – dodaje Dyrektor Helbin.

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert 2014. „Tu i teraz”. Głównym przesłaniem dzieła stworzonego specjalnie dla Centrum Kongresowego przez Zbigniewa Preisnera, jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich kompozytorów, jest miejsce człowieka w historii, we współczesnej cywilizacji, w egzystencjalnym przemijaniu. Zarówno muzyka jak i libretto autorstwa Ewy Lipskiej nawiązują do klimatów Krakowa, których już nie ma. Zostaną one w niekonwencjonalny i oryginalny sposób przywołane podczas koncertu.

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert 2014. "Tu i teraz".

Pierwszym wydarzeniem, które 16 października zainauguruje działalność ICE Kraków Congress Centre, będzie koncert 2014. „Tu i teraz”. / fot. materiał prasowy

Dzieło wokalno – instrumentalne zostanie zaprezentowane w Sali Audytoryjnej, największej z sal ICE Kraków Congress Centre. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano tam najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne które sprawiają, że jest to jedna z najlepszych sal koncertowych w kraju (reflektor akustyczny, ruchome ekrany odbijające dźwięk, które umożliwiają regulowanie czasu pogłosu, fotele posiadające najwyższe parametry akustyczne, ergonomiczne i wytrzymałościowe). Dzięki odpowiedniemu projektowi i zastosowanym rozwiązaniom technicznym, sala może przyjąć wydarzenia kulturalne o niezwykłej oprawie oraz konferencje i kongresy liczące do 2000 osób.

Pierwszy z koncertów, który odbędzie się 16 października 2014, będzie wydarzeniem zamkniętym, na który wstęp będą mieli tylko zaproszeni goście zagraniczni i krajowi. Dzień później (17 października) widowisko zostanie powtórzone specjalnie dla mieszkańców Krakowa, którzy również będą beneficjentami nowopowstającego Centrum Kongresowego ICE Kraków. Bilety na widowisko dostępne będą w sprzedaży od 1 września br. w czterech Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny – Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2, CORT – ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2) oraz na eventim.pl w cenie 50 zł.

Kolejnym punktem inauguracji działalności ICE Kraków Congress Centre są Dni otwarte, podczas których mieszkańcy Krakowa będą mogli zwiedzić obiekt i zobaczyć miejsca, które na co dzień pozostaną zamknięte dla osób odwiedzających Centrum Kongresowe. Zwiedzający zobaczą m.in.: wybrane sale, garderoby, reżyserki, kabiny do tłumaczeń symultanicznych i przeszklone foyer z widokiem na Wawel.

Wydarzeniem specjalnym w sobotę 18 października będzie wykład twórców projektu ICE Kraków Congress Centre: Krzysztofa Ingardena i Jacka Ewý, którzy opowiedzą o koncepcji budynku oraz zastosowanych rozwiązaniach architektonicznych. Dzień później, w niedzielę 19 października, odwiedzający będą mieli możliwość uczestniczyć we współorganizowanym przez Instytut Doradztwa i Zarządzania i Krakowskie Biuro Festiwalowe spotkaniu z Janem Melą, podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty. Wejściówki na Dni otwarte dostępne będą w szerokiej dystrybucji od 7 października od godziny 10:00 w Punktach Informacji Miejskiej InfoKraków (Rynek Główny – Sukiennice, Pawilon Wyspiańskiego – pl. Wszystkich Świętych 2, CORT – ul. Powiśle 11, ul. św. Jana 2). Pełen harmonogram zwiedzania, godziny kolejnych wejść do obiektu oraz szczegółowe informacje na temat dodatkowych atrakcji, zostaną podane w drugiej połowie września.

Chcemy, by ICE Kraków Congress Centre żyło niemal przez 365 dni w roku. Tak duża inwestycja oraz doskonały pod względem funkcjonalnym i wizualnym budynek zasługuje na to, by działo się w nim jak najwięcej. Mam nadzieję, że wraz zespołem Centrum Kongresowego spotkamy się z Państwem na inauguracji działalności ICE Kraków już w drugiej połowie października – zaprasza Dyrektor Izabela Helbin.

Plan inauguracji ICE Kraków Congress Centre:

16.10., godzina 20.00 – pierwszy koncert 2014. Tu i teraz, Zbigniew Preisner

17.10., godzina 20.00 – drugi koncert 2014. Tu i teraz, Zbigniew Preisner

18.10., godzina 9.45 – 16.30 – zwiedzanie obiektu; godzina 11.00 – spotkanie z twórcami projektu ICE Kraków: Krzysztofem Ingardenem i Jackiem Ewý

19.10., godzina 9.45 – 16.30 – zwiedzanie obiektu; godzina 11.00 – spotkanie z podróżnikiem i prezesem Fundacji Poza Horyzonty: Janem Melą

Dodatkowe informacje na temat działalności ICE Kraków Congress Centre na www.icekrakow.pl oraz fb.com/ICEKrakow

(źródło: materiał prasowy)
Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ