Thursday, May 23, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Hydrostatyczne zawory skrętu. Zasada działania i zastosowanie

Hydrostatyczne zawory skrętu. Zasada działania i zastosowanie

Orbitrole to rozwiązania szczególnie popularne w maszynach budowlanych

Orbitrole to rozwiązania szczególnie popularne w maszynach budowlanych / fot. Canva

W wielu nowoczesnych pojazdach i maszynach stosowane są rozwiązania mające na celu ułatwić sterowanie. Jednymi z takich urządzeń są orbitrole, które odpowiadają za przenoszenie ruchów kierownicą bezpośrednio na koła. Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają kierowanie nawet bardzo dużymi i ciężkimi pojazdami. Przedstawiamy, na jakiej zasadzie działają i gdzie znajdują zastosowanie

 

Czym są orbitrole?

Orbitrole wykorzystywane do hydraulicznego sterowania układem kierowniczym to nowoczesne systemy służące do ułatwienia sterowania pojazdami i maszynami. Niewielkie urządzenia znajdują się bezpośrednio przy układzie kierowniczym i mają na celu ułatwić operatorowi pracę oraz zapewnić większą precyzję. Stały system wspomagania kierownicy sprawia, że bez dużego wysiłku można swobodnie manewrować pojazdem i ustawiać koła w pożądanej pozycji. Wszystko to prowadzi do łatwiejszego realizowania wielu prac.

Orbitrol jak działa?

Orbitrole do działania wykorzystują ciecz. Zawory pozwalają na zarządzanie ciśnieniem cieczy i w efekcie zmianę tego na energię mechaniczną. Ta z kolei służy do tego, aby ruch koła kierownicy efektywnie przekładać na oś skrętną. Dzięki temu układy wyposażone w orbitrol OSPC nie wymagają stosowania dużej siły do tego, aby skręcić koła i tym samym dotrzeć w wyznaczony punkt. Urządzenia stosowane głównie w ciężkich maszynach budowlanych sprawdzają się nawet w sytuacji, gdy koła znajdują się na grząskim gruncie. Pozwalają na sprawne wykonywanie zadań i zapewniają odpowiednie ciśnienie w układzie w każdych warunkach.

Gdzie stosowane są systemy do wspomagania kierownicy?

Orbitrole to rozwiązania szczególnie popularne w maszynach budowlanych. Duże koła pojazdów wymagają odpowiedniego wspomagania, aby sterowanie było komfortowe. Orbitrol hydrauliczny można również znaleźć w samochodach ciężarowych, ciągnikach rolniczych, czy wózkach widłowych. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest precyzyjne i wygodne sterowanie są wykorzystywane nowoczesne orbitrole.

Na stronie www: https://www.hydraulikadlarolnika.pl/category/Orbitrole-241671 zainteresowani mogą znaleźć orbitrole dostosowane do indywidualnych potrzeb. Wiele modeli wyposażonych w oddzielną pompę zapewniającą przepływ oleju gwarantuje skuteczne działanie.

W ofercie dostępne są modele o różnej wielkości i wydajności, co gwarantuje pewność dopasowania do konkretnego pojazdu. Wysoka wydajność w układach kierowniczych i prosta zasada działania sprawiają, że warto sięgnąć po nowoczesne urządzenia, które pomogą w łatwiejszym kierowaniu maszynami i wykonywanie prac.

Orbitrole. Centrum Hydrauliki Siłowej K-1

strona www Orbitrole. Centrum Hydrauliki Siłowej K-1

Orbitrole. Centrum Hydrauliki Siłowej K-1 / fot. materiały prasowe Partnera MK

Adres firmy:
Bolesława Chrobrego 127, 87-100 Toruń

Telefony:
+48 56 623 10 60
+48 56 655 84 57

Strona WWW:
https://www.hydraulikadlarolnika.pl/

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ