Saturday, July 13, 2024
Home / Styl życia  / Dom  / Huśtawka ogrodowa. Huśtawki dla dzieci i dorosłych

Huśtawka ogrodowa. Huśtawki dla dzieci i dorosłych

Romantyzm w starym stylu

huśtawki kobieta na huśtawce

Huśtawka w ogrodzie - romantyczny akcent / fot. Sam Lion, Pexels

Huśtawki ogrodowe są przeznaczone nie tylko dla dzieci. Wygodna huśtawka ogrodowa to także doskonały mebel do wykorzystania przez dorosłych

 

Za co kochamy huśtawki?

Huśtawka ogrodowa pozwala na odpoczynek w pełnym tego słowa znaczeniu. Na huśtawce możesz leżeć, siedzieć lub półsiedzieć, czyli przyjmować tak wygodną pozycję, na jaką tylko masz ochotę. To nie tylko mebel. To spełnienie marzeń wielu dorosłych osób, które wciąż myślą o tym, by powrócić choć na chwilę do czasów swojego dzieciństwa. Huśtawki dopasowane do potrzeb osób dorosłych zdecydowanie wspomogą spełnianie tego marzenia.

 

Huśtawki mają tę zaletę, że pozwalają na wypoczynek w zupełnie innym stylu, niż zwykły fotel czy krzesło, a nawet sofa. Ich cechą charakterystyczną jest możliwość bujania, dlatego tak miło spędza się na nich czas. Bujanie i kołysanie to elementy na stałe wpisane w nasze potrzeby. Już od dziecka doświadczamy kołysania w ramionach naszych mam i po prostu tego instynktownie oczekujemy. Mimo, że z wiekiem ta potrzeba mija, kołysanie i tak pozostaje wielkim pragnieniem. Dlatego podczas imprez w gronie rodzinnym ścigamy się, kto pierwszy zajmie huśtawkę. Mniejszy problem jest wtedy, gdy huśtawka mieści kilka osób. Jeśli jednak jest jednoosobowa, zaczynają się zawody.

Drewniane huśtawki do ogrodu

Jednym z najpopularniejszych materiałów do wykonywania huśtawek ogrodowych jest drewno. Drewno wykorzystuje się w ogóle do budowania mebli, ponieważ jest bardzo wytrzymałe i zapewnia stabilną konstrukcję. Można wręcz powiedzieć, że drewno jest bardzo eleganckim materiałem, uwielbianym przez pokolenia. Tak jak dżins w przypadku przemysłu odzieżowego, tak drewno w tym przypadku jest materiałem, który nigdy się nie nudzi. Pasuje do każdej aranżacji, nadaje się do wykorzystania przy różnych stylach.

 

Najprościej mówiąc, drewno jest dobre na wszystko. Jest naturalne, dlatego idealnie wpisuje się w aranżacje ogrodowe czy tarasowe, a nawet na balkon. Poza tym, jeśli już posiadasz stolik lub krzesła ogrodowe wykonane z drewna, huśtawka wykonana z tego samego materiału będzie uzupełnieniem wybranej zewnętrznej stylizacji.

Z drewna możesz zrobić niemal wszystko. Posłuży przez lata, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Lakierowanie, impregnowanie, odświeżanie po sezonie zimowych – jeśli zapewnisz drewnu to wszystko, ono odpłaci Ci się z nawiązką, oczywiście doskonałym wyglądem.

huśtawka - huśtawki

fot. materiały prasowe

Huśtawki metalowe

Oczywiście nie tylko drewno, ale i inne materiały mogą z powodzeniem być wykorzystane do stworzenia huśtawki. Huśtawka metalowa również ma swoje zalety, którymi niewątpliwie są wytrzymałość i brak potrzeby regularnej impregnacji. Taka huśtawka również bardzo dobrze się prezentuje i może służyć przez wiele sezonów, zachowując doskonały wygląd. Łatwo je pielęgnować, są stosunkowo lekkie, dlatego łatwo je przenosić z miejsca na miejsce. Minusem może być fakt, że takie huśtawki rdzewieją, jednak odpowiednie zabezpieczenie pozwala tego uniknąć.

huśtawki - huśtawka

fot. materiały prasowe

Huśtawki są niezbędnym elementem wygodnego ogrodu. Można je postawić w miejscu przeznaczonym na wypoczynek, a na pewno nie będą stały puste.

Źródło: materiał Partnera MK

Oceń artykuł
1KOMENTARZ

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ