Saturday, April 20, 2024
Home / Ludzie  / Gwiazdy  / Hugh Hefner nie żyje. Oto 5 faktów, o największym playboyu Ameryki

Hugh Hefner nie żyje. Oto 5 faktów, o największym playboyu Ameryki

To nie był jakiś redaktor naczelny jakiegoś magazynu z gołymi laskami

Hugh Hefner chwalił się, ze spał z ponad 2 tys. kobiet / fot. Complex Media

Założyciel „Playboya”, słynny skandalista i rewolucjonista – Hugh Hefner – zmarł we śnie w wieku 91 lat. Mówiono, że siedziało w nim tyle samo diabła, co anioła

Hefnerowi nie można było odmówić ani czaru, ani inteligencji / fot. Flickr

1 Hugh Hefner urodził się 9 kwietnia w 1926 roku w Chicago. Jego matka była Szwedką, a ojciec miał pochodzenie niemieckie i angielskie. Młody „Hef” wychowywał się w bardzo konserwatywnym środowisku Metodystów.

Hugh Hefner chwalił się, ze spał z ponad tysiącem kobiet / fot. Complex Media

2 Jako uczeń liceum, Hugh wygrał plebiscyt na najbardziej rokującego człowieka sukcesu. Po ukończeniu szkoły średniej, w czasie trwania II. Wojny Światowej zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie. Po wojnie studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois. Chociaż IQ Hefnera szacowane było na 152 punktów, czyli poziom właściwy geniuszom, nigdy nie był uważany za wybitnego studenta.

3 W grudniu 1953 roku Hefner wydał pierwszy numer „Playboya” dzięki pożyczce zaciągniętej m.in. u jego… matki. Na okładce magazynu pojawiła się Marilyn Monroe na chwilę przed rozpoczęciem wielkiej kariery. Nie było na tam daty, ponieważ wydawca nie był pewien, czy pismo osiągnie sukces i pojawi się drugi numer. Pierwsze wydanie rozeszło się w 54  tys. egzemplarzy. Lata 70. XX wieku to szczyt popularności i niekończące się pasmo sukcesów. Rezydencję „Playboya” zamieszkiwali i/lub odwiedzali najwięksi tego świata i celebryci.

 

Fim de maio… e estas são as capas de todas as publicações Playboy pelo mundo… já sabe qual a sua favorita??? #playboy #playboyusa #playboybr #playboybrasil #novaplayboy #playboycover #capadaplayboy #portadaplayboy #playboyargentina #playboyvenezuela #playboymx #playboymexico #playboyportugal #playboyslovakia #playboybulgaria #playboyslovenia #playboythailand #bunny #playboy bunny #playboygermany #playboydeutschland #playboyrussia #playboypolska #playboyhungary #playboynl #playboyespaña

Post udostępniony przez Playboy News (@playboynews)

4 Chociaż „Playboy” kojarzy się nam głównie ze zdjęciami (pół)nagich pań ( i słusznie), które miało służyć rozrywce heteroseksualnych mężczyzn z klasy średniej, to Hefner nie unikał poważnych tematów. Redaktor sprzeciwiał się segregacji rasowej, działał na rzecz zwierząt, środowisk LGTB – przyznał się, że w młodości sam eksperymentował w łóżku z mężczyznami. Na łamach „Playboya” często gościły teksty, które opowiadały się za pacyfizmem, wolnością słowa, szerokim dostępem do antykoncepcji, odpowiedzialnej aborcji.

Hugh Hefner podczas 31. Playboy Jazz Festival Weblog / fot. V. Outlaw

5 Hugh Hefner dwukrotnie trafił do Księgi Rekordów Guinessa. Pierwszy rekord pobił jako najdłużej pełniący swą funkcję redaktor naczelny tego samego magazynu (59 lat), drugi natomiast jako posiadacz największej prywatnej kolekcji albumów. Hefner nie krył swojej słabości do Viagry oraz jedwabnych piżam. Jego kolekcja składała się z 200 par w ponad 20 kolorach.

 

RIP to the man every man wanted to be ? Hugh Hefner passed away aged 91 #riphef

Post udostępniony przez Watch Anish (@watchanish)

AK

Oceń artykuł
BRAK KOMENTARZY

SKOMENTUJ, NIE HEJTUJ